chicago- magia swiat i wielkie koledowanie

Chicago – Magia Świąt i Wielkie Kolędowanie 2023

1 dni
12-09-2023
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $175

Cena zawiera

 • Cena zawiera :
 • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
  opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • bilet na koncert “Wielkie Kolędowanie” w Bazylice św. Jacka, 3636 W Wolfram St, Chicago, IL 60618
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • Cena nie zawiera:
 • biletu wstępu do Muzeum Nauki i Techniki (ok $26)
 • wyżywienia

Magia świąt Bożego Narodzenia i świąteczna atmosfera towarzyszyć nam będą przez cały dzień. Zapraszamy na koncert kolęd w Chicago.
Oto co na nas czeka:

 • Christkindlmarket – to tradycyjny jarmark świąteczny organizowany w wielu miastach, szczególnie popularny w Chicago. Na Christkindlmarket znajdziesz wiele ciekawych atrakcji i doświadczeń. Koniecznie spróbuj Glühwein, czyli gorącego wina przyprawionego przyprawami, które jest tradycyjnym niemieckim napojem świątecznym. Cały jarmark jest pięknie udekorowany i stworzony, aby przenieść cię w magiczny nastrój świąt.
 • Dom Kevina z filmowej produkcji “Kevin sam w domu”. To tu kręcono ta klasyczną komedia familijna z 1990 roku. To podobno była przez wiele lat najbardziej dochodową komedią w historii kina. Zarobiła ponad 476 milionów dolarów na całym świecie po swojej premierze.
 • Muzeum Nauki i Techniki – wystawa “Christmas around the World and Holidays of Light” prezentuje choinki i dekoracje świąteczne z różnych narodów, aby pokazać, jak różne kultury obchodzą Boże Narodzenie i inne święta zimowe.
 • koncert “Wielkie Kolędowanie” z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej: Edyta Gorniak, Katarzyna Cichopek, Grzegorz Hyzy, Alicja Wegorzewska, Pamela Stone, Halina Mlynkova, Classic i Akcent oraz Kaerya.

Sprawdź ofertę wyjazdow jednodniowych z Rek Travel

Kultura i historia


Plan podróży

1.dzień

Chicago- Magia Swiat i wielkie koledowanie

Chicago- Magia Świąt i Wielkie Kolędowanie

Ho, Ho, Ho! Naszą wycieczkę po świątecznych atrakcjach Chicago rozpoczniemy zbiórką przed biurem Rek Travel w godzinach porannych.

Na początek przejedziemy pod dom Kevina, który stał się popularny dzięki kultowemu filmowi „Kevin Sam w Domu”, co roku emitowanemu przez polską telewizję w okresie Świąt Bożego Narodzenia i gromadzącemu wielu widzów przed telewizorami.

Dom, w którym kręcone były sceny do wspomnianego filmu, znajduje się na przedmieściach Chicago. Jest własnością prywatną, szacowaną na blisko 2 miliony dolarów i w okresie świąt przyciąga wszystkich, którzy chcą poczuć klimat filmu i zatrzymać znaną miejscówkę filmową w kadrze.

Następnie udamy się na Daley Plaza, gdzie zanurzymy się w świątecznym klimacie popularnego kiermaszu Christkindlmarket, spacerując wśród unoszącego się w powietrzu zapachu prażonych orzechów, świeżych precli, niemieckich kiełbasek, gorącej czekolady i grzanego wina, przy dźwiękach świątecznej muzyki i w blasku błyszczących ozdób świątecznych

Jest to najbardziej autentyczny, jedyny tradycyjny kiermasz świąteczny tego rodzaju poza granicami Europy, oferujący wyjątkowe doświadczenie zakupów świątecznych i nie tylko. Christindlmarket, zainspirowany XVI-wiecznym Christkindlmarket w Norymberdze w Niemczech jest wszystkim dobrze znany z wysokiej jakości prezentów i jedzenia serwowanego przed sprzedawców. To obowiązkowe miejsce na mapie świątecznych atrakcji dla mieszkańców Chicago i przyjezdnych.

Kolejnym punktem świątecznego programu będzie wizyta w Muzeum Nauki i Techniki, gdzie co roku poza stałymi ekspozycjami prezentowana jest wystawa „Christmas Around the World and Holidays of Light”. To swoista podróż na święta do różnych krajów świata, tyle że odbywa się ona pod jednym dachem.

Historia wystawy zaczęła się w 1942 roku od zaledwie jednego bożononarodzeniowego drzewka. Dzisiaj, choinka o wysokości kilku pięter otoczona jest „lasem” ponad 50 świątecznych drzewek, które co roku ubierane są przez wolontariuszy w taki sposób, aby poprzez specjalnie dobrane ozdoby i dekoracje reprezentowały świąteczne tradycje różnych kultur świata.

Po południu przerwa na obiad, po którym przejedziemy do Bazyliki św. Jacka na piękny koncert pt. „Wielkie Kolędowanie”. Poprowadzi go Katarzyna Cichopek, a wezmą w nim udział największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Edyta Górniak, Halina Mlynkova, zespół Akcent, Ania Rusowicz, Kayera, Grzegorz Hyży, Alicja Wegorzewska, Pamela Stone, oraz zespoły Classic i Marien.

To będzie niezapomniany wieczór pełen wzruszeń, emozji i niezapomnianych przeżyć muzycznych, który przeniesie nas w świat świąt Bożego Narodzenia.

Wspólnie spędzony dzień spędzony w klimacie nadchodzących świąt zakończymy w godzinach wieczornych.

Chicago- magia swiat i wielkie koledowanie

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).