Hawaje: Maui, Oahu 2024

8 dni
07-01-2024 07-11-2024 09-21-2024 07-09-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $1995
Promocja $1495

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach
 • wjazdy do lokalnych parków i opłaty parkingowe
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych lub jedno-osobowych za niewielką dopłatą
 • przejazdy na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu
 • kompleksowe wsparcie dla klienta, na każdym etapie Twojej podróży

Przed każdą wycieczką wysyłamy SMS z informacjami dotyczącymi wyjazdu. W tym przypomnieniu zawieramy szczegóły takie jak godzina zbiórki i miejsce wyjazdu – zawsze jest to nasze biuro. Przypominamy także o wszelkich opłatach związanych z wycieczką, takich jak koszty biletów wstępu.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • biletów wstępu
 • przelotów z Chicago na Oahu oraz z Oahu do Chicago
 • wycieczka fakultatywna na Maui: cena $595/os. (min. 6 osób)

Zapraszamy na niezwykłą przygodę na rajskich Hawajach! Nasza wyjątkowa wycieczka pozwoli Wam odkryć niepowtarzalne piękno przyrody tego miejsca. Każdy dzień to nowa, fascynująca przygoda, podczas której Hawaje ujawnią przed Wami swoje prawdziwe uroki. Czekają na Was niezapomniane chwile pełne wrażeń, otoczone malowniczymi krajobrazami i bogactwem kultury. Dołączcie do nas i pozwólcie Hawajom zabrać Was w niezapomnianą podróż!

 

Oto niektóre z hawajskich atrakcji, które na nas czekają:

 • Pearl Harbor – historyczna baza morska na Hawajach, która stała się symbolem niezapomnianej chwili w historii Stanów Zjednoczonych.
 • Oahu – to fascynujące miejsce, gdzie spotykają się różnorodne kultury i tradycje. Stolica Honolulu tętni życiem i oferuje zarówno nowoczesne centra handlowe, jak i historyczne dzielnice.
 • Waikiki – ikoniczna dzielnica na południowym wybrzeżu Oahu, słynąca z pięknych plaż, gdzie fale Oceanu Spokojnego przyciągają surferów z całego świata.
 • North Shore – mekka surferów i raj dla miłośników ekstremalnych fal. Ta część Oahu słynie z ogromnych, porywających fal, zwłaszcza w sezonie zimowym, przyciągając profesjonalistów i amatorów surfingu z całego świata
 • Polynesian Cultural Center – Centrum Kultury Polinezyjskiej to rodzinna atrakcja turystyczna i żywe muzeum zlokalizowane w Laie, na północnym brzegu wyspy Oahu na Hawajach.
 • Rejs katamaranem po zatoce Waikiki – to nie tylko rejs, ale również prawdziwa uczta dla zmysłów, zwłaszcza podczas zachodu słońca, gdy niebo wypełnia się ciepłymi barwami.
 • Maui – to jedna z najpiękniejszych wysp Hawajów, znana z białych pięknych plaż, błękitnego oceanu oraz imponującego wulkanu Haleakalā, który oferuje niezapomniane widoki o wschodzie słońca.

 

Dołącz do Nas!

Nie przegap tej wyjątkowej okazji! Zarezerwuj swoje miejsce na wyprawę już teraz i zacznij swoją przygodę życia. Dla tych, którzy pragną więcej, mamy również inne ekscytujące wycieczki do odkrycia!

Kultura i historia

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka

Wczasy

Wyspy


Plan podróży

1dzien

Oahu, Waikiki

Przybycie na Oahu i pierwsze wrażenia z Waikiki

Spotkanie grupy z przewodnikiem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Po krótkim wprowadzeniu i odprawie bagażowej wszyscy razem wsiądziemy na pokład samolotu.

Wylot z Chicago to początek naszej przygody, która zakończy się na jednej z najbardziej znanych wysp na Hawajach, Oahu.

Transfer i zakwaterowanie w hotelu

Po dotarciu na lotnisko na Oahu zostaniemy przywitani przez lokalnego przewodnika, który zapewni nam transfer do hotelu. Po krótkiej podróży, proces zakwaterowania w hotelu przebiegnie sprawnie, dając nam chwilę na odpoczynek i aklimatyzację w nowym otoczeniu.

Resztę dnia spędzimy na Waikiki, jednym z najbardziej kultowych miejsc na Hawajach. To miejsce słynie nie tylko z pięknych plaż i krystalicznie czystej wody, ale również z przepięknych zachodów słońca. Waikiki to prawdziwa perła Hawajów, gdzie można poczuć magię tego rajskiego miejsca. Możemy wybrać się na spacer wzdłuż plaży, zrobić kilka pamiątkowych zdjęć i cieszyć się lokalną kuchnią.

Kolacja i nocleg

Po zachodzie słońca czas na kolację. Wybierzemy się do jednej z lokalnych restauracji, gdzie będziemy mieli okazję spróbować autentycznych hawajskich potraw. Po obfitej kolacji i chwili relaksu wrócimy do hotelu na zasłużony odpoczynek i nocleg, z myślą o kolejnych dniach pełnych atrakcji na Hawajach.

2dzien

Pearl Harbor, Pałac Królewski Iolani

Pearl Harbor i Pałac Królewski Iolani

Dzisiaj zaplanowaliśmy fascynującą podróż w czasie do Pearl Harbor. To miejsce ma ogromne znaczenie historyczne, ponieważ to tutaj dla Ameryki rozpoczęła się II wojna światowa. Zanurzymy się w historię, dowiemy się, jak krok po kroku rosła agresja Japonii na USA. Naszym celem będzie miejsce pamięci najsłynniejszego statku – USS Arizona, na który wybierzemy się lokalną łodzią. Oprócz tego obejrzymy film o ataku Japończyków z oryginalnymi zdjęciami. Dla chętnych również możliwość zwiedzania łodzi podwodnej.

Następnie udamy się do centrum Honolulu, stolicy Hawajów. Pierwszym punktem programu będzie Iolani Palace, jedyny pałac królewski na terenie USA. Tuż obok znajduje się pomnik króla Kamahameha, który zjednoczył Hawaje. Nie przegapimy również historycznego budynku sądu najwyższego oraz prawie 200-letniej bazyliki, której ściany zbudowane są z bloków koralowca. W tej okolicy znajdują się także pierwsze budynki powstałe w Honolulu.

Rejs katamaranem

Na podziwianie kolejnego zachodu słońca, przygotowaliśmy dla Państwa rejs katamaranem po zatoce Waikiki, z widokiem na ocean, góry i wybrzeże, dla chętnych z obowiązkowym Mai Tai w ręku. Jest to jedyna w swoim rodzaju przygoda, z której wrażenia zostaną z Wami na długo.

Wieczór na Waikiki

Po rejsie, czas wolny na kolację i wieczorny spacer po głównej ulicy Kalakaua, nazwanej na cześć ostatniego króla Hawajów – Davida Kalakaua.

3dzien

Maui

Maui – Uroki wyspy, Droga do Hana, Las tropikalny

Wczesnym rankiem transfer na lotnisko i przelot na sąsiednią wyspę Maui. Wiele osób uważa ją za najpiękniejszą, a z pewnością za najbardziej romantyczną spośród wszystkich wysp. Maui zachwyca pięknymi plażami, majestatycznym wulkanem, najpiękniejszą trasą widokową, lasem tropikalnym, niezliczoną ilością wodospadów, dolin, raf koralowych i przepięknymi zachodami słońca.

Road to Hana, Las Tropikalny, Plaża z czerwonym piaskiem

Wyruszymy w podróż wzdłuż najpiękniejszej części wyspy do miasteczka Hana. Po drodze zatrzymamy się przy plaży z żółwiami honu, gdzie, o ile to możliwe, będzie można obserwować i zrobić pamiątkowe zdjęcia tych pięknych zwierząt. Kontynuujemy przejazd wzdłuż klifów, lasu tropikalnego, niezliczonej liczby zakrętów i mostów, które sprawiają, że ta trasa jest obowiązkowym punktem programu każdego turysty odwiedzającego Maui.

Tęczowe drzewa, Plaża z czarnym piaskiem

Zatrzymamy się w kilku punktach widokowych, m.in. przy tęczowych drzewach czy wodospadach. Po dotarciu do Hana, wybierzemy się na krótki szlak na plażę z czerwonym piaskiem. To jedno z najbardziej unikalnych i uroczych miejsc na Hawajach. Udajemy się także na plażę z czarnym piaskiem, aby z bliska móc zobaczyć to niecodzienne miejsce. Istnieje opcja wjazdu na wulkan na zachód słońca, w zależności od lokalnych warunków pogodowych i czasowych.

Powrót na Oahu

Wieczorem powrotny lot na Oahu, przejazd do hotelu na odpoczynek i nocleg.

P.S. Jest to wycieczka fakultatywna, dodatkowo płatna. Zapisy i wszystkie szczegóły w biurze. Dla pozostałych czas wolny na Waikiki, plażę, aktywny wypoczynek, relaks we własnym zakresie.

4dzien

North Shore, Dole Plantation

North Shore – Mekka surferów, Plaże i Plantacja Ananasów

Dzisiaj czeka nas przygoda z wielkimi falami, surferami i oczywiście plażą.

Zanim tam dotrzemy, zatrzymamy się przy plantacji ananasów – Dole Plantation, która obok trzciny cukrowej była podstawą gospodarki Hawajów w XIX wieku. Będzie możliwość zakupu świeżych ananasów czy różnych pamiątek.

Kolejny przystanek to malownicze miasteczko Haleiwa, które jest tzw. bazą wypadową i mekką surfingu. W tym miejscu serwowane są słynne hawajskie lody – shave ice, które każdy odwiedzający powinien spróbować przynajmniej raz.

Po tych smakołykach, czas na relaks na jednej z najpiękniejszych plaż – Waimea Bay Beach. Czysty, drobny piasek, przepiękna sceneria, smakowite skoki ze skaly do oceanu i surferzy, a przede wszystkim relaks i odpoczynek wypełnią resztę naszego dnia. Opalanie, gra w piłkę siatkową, dobra książka – to jedne z propozycji, którymi będzie można umilić sobie czas.

Na obiad udajemy się do Haleiwa, gdzie przy relaksującej atmosferze będziemy mogli spróbować lokalnych specjałów.

Wieczorem powrót do hotelu, relaks, spacer, czas wolny.

 

5dzien

Polynesian Cultural Center

Smaki i Kultura Polinezji na Hawajach

Tego dnia po śniadaniu udajemy się na degustację słynnych pączków “malasadas”, które zostały zaprezentowane na wyspach przez imigrantów z Portugalii, przybyłych pod koniec XIX wieku. To jedno z kulinarnych must-have odwiedzając Hawaje, które z pewnością zasmakuje każdemu.

Przejazd malowniczą drogą przez pasmo górskie przecinające Oahu, do jednego z najlepszych punktów widokowych i zarazem miejsca słynnej bitwy o zjednoczenie wysp. Stamtąd rozciąga się piękna panorama zatoki Kaneohe.

Kolejny przystanek to świątynia buddyjska, malowniczo położona u zbocza pasma górskiego, porośniętego lokalną roślinnością.

Wizyta w Polynesian Cultural Center

Następnie udajemy się do Polynesian Cultural Center. To miejsce jest prawdziwą skarbnicą wiedzy o kulturze i tradycjach wysp Pacyfiku, takich jak Tonga, Tahiti, Samoa, Nowa Zelandia czy Fiji. Poznamy lokalne rytuały, tańce, sposób przygotowywania posiłków czy inscenizacje ślubnej scenografii z Tahiti. Wspinaczka na drzewo palmowe, tradycyjne rozniecanie ognia czy przejażdżka lokalnym canoe – to niektóre z atrakcji, które zobaczymy tego dnia.

Hawajski obiad i show z pochodniami

Następnie udajemy się na projekcję filmu w technologii IMAX o Hawajach w kinie przypominającym wulkan. Pełni wrażeń kulturalnych, udajemy się na kolację w typowo hawajskiej scenerii z szeroką gamą lokalnych potraw i hawajską muzyką na żywo. Na koniec dnia czeka nas prawdziwa atrakcja – największy, nocny show przedstawiający dorastanie młodego Polinezyjczyka, według kultury wysp polinezyjskich, zwieńczony niesamowitymi tańcami z pochodniami. Na koniec istnieje możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć z aktorami spektaklu.

Powrót do hotelu i odpoczynek

Po dniu pełnym przygód i nowych doświadczeń, powrót do hotelu poznym wieczorem.

6dzien

Oahu

Piękno Wschodniego Wybrzeża Oahu Diamond Head

Rozpoczynamy dzień od wejścia na najbardziej rozpoznawalny punkt widokowy na Hawajach – Diamond Head (232 m). Roztacza się stąd spektakularna panorama na rajską plażę Waikiki, błękitny ocean i majestatyczne góry w tle. Unikalny profil Diamentowej Głowy powstał 300 tysięcy lat temu, podczas pojedynczej, wybuchowej erupcji, która wyrzuciła w powietrze popiół i drobne cząstki, które ostatecznie połączyły się w skałę zwana tufem, tworząc przy okazji krater.

Klifowe Wybrzeże

Kolejna część naszej trasy wiedzie malowniczą drogą wzdłuż klifów, skąd przy odrobinie szczęścia można dostrzec wieloryby w sezonie zimowym. Postój przy punkcie widokowym Halona Blow Hole, czyli gejzer Halona, i sąsiedniej plaży Eternity Beach, na której kręcone były sceny do jednego z Hollywoodzkich filmów.

Następny postój to Makapu Lookout, skąd rozpościera się jedna z najlepszych widoków na wyspie. Z tego miejsca można dostrzec wyspę, która jest rezerwatem lokalnych ptaków i mistrzów tzw. bodyboard, zmagających się z falami.

Kailua, Waimanalo

Przejazd przez miejscowość Waimanalo, gdzie można poczuć prawdziwą, lokalną atmosferę i zobaczyć, jak żyją zwykli Hawajczycy z dala od zgiełku miejsc turystycznych.

Nasz punkt docelowy dzisiaj to jedna z najbardziej malowniczych plaż na Wschodnim Wybrzeżu. Na miejscu, dla chętnych kąpiel w oceanie, relaks, kajaki, a nawet możliwość nauki kite czy windsurfingu.

Późnym popołudniem udajemy się do uroczej miejscowości Kailua na obiado-kolację, w jednym z najlepszych miejsc serwujących lokalne specjały.

Wczesnym wieczorem powrót do hotelu, czas wolny.

7dzien

Honolulu, Chicago

Centrum Honolulu, Pamiątki i Wylot do Chicago

Dzisiejszy dzień zaczniemy od wizyty w Bishop Museum, gdzie zapoznamy się dogłębnie z kulturą Hawajów. Następnie przejazd przy słynnym Aloha Tower, Chinatown i centrum Ala Moana.

Czas wolny na zakup ostatnich pamiątek, ostatnie chwile na plaży lub bardziej aktywny wypoczynek.

Wieczorem transfer na lotnisko i odlot do Chicago.

Planowany powrót następnego dnia we wczesnych godzinach popołudniowych.

8dzien

Powrót do Chicago i Pożegnanie z Grupą

Koniec hawajskiej przygody

Po ekscytującej wyprawie, w której pełno było przygód, powracamy do Chicago, wypoczęci, opaleni i pełni wrażeń.

Pożegnanie z Hawajami zawsze jest trudne, ale serca pełne wspomnień sprawiają, że to nie jest na zawsze.

Dziękujemy za tę podróż pełną przygód i piękna – do zobaczenia znowu!

 

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

sylwester-na-hawajah-rektravel

Sylwester na Hawajach 2024

$2595 8 dni 12-29-2024
Big Island

Hawaje, Oahu i Big Island – raj na ziemi

$1995 8 dni 06-22-2024 07-13-2024 10-19-2024 11-24-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 45