Listopadowe refleksje

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $150

Cena zawiera

  • przejazdy na całej trasie wycieczki
  • opieka polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

Kultura i historia


Plan podróży

1.dzień

Wycieczkę tradycyjnie rozpoczniemy zbiórką przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych. Przejazdy będą krótkie, więc we wspomnianych w programie miejscach będziemy mogli spędzić wystarczająco dużo czasu, aby docenić ich piękno i przyswoić sporo ciekawych informacji

Na początek odwiedzimy Graceland – miejsce od dawna znane jako „Cmentarz Architektów”. Ten piękny cmentarz jest cenną oazą w centrum tętniącego życiem Chicago i miejscem spoczynku notabli, polityków, znanych działaczy, ludzi sztuki i filantropów. Cmentarz zaprojektowany na wzór wiktoriańskiego parku i nastraja spokojem, z pięknymi starymi drzewami i pomnikami zaprojektowanymi przez słynnych rzeźbiarzy XIX i XX wieku. Przespacerujemy się alejkami i poznamy historię niektórych nagrobków.

Następnie przejdziemy do Muzeum Polskiego w Ameryce, którego celem jest zachowanie pamięci o Polsce i Polonii amerykańskiej wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych pochodzenia polskiego. W skład stałej ekspozycji muzealnej wchodzi kilka bogato wyposażonych pomieszczeń, w których możemy podziwiać m. in. starodruki, rękopisy, pamiątkowe medale polskie i polonijne oraz ekspozycje poświęcone sylwetkom znanych Polaków (Tadeusz Kościuszko, Kazimierz Pułaski, Helena Modrzejewska, Jan Paweł II czy Lech Wałęsa). W muzeum znajduje się także tak zwany „pokój Paderewskiego” w którym zgromadzono wiele pamiątek po sławnym pianiście, sala marynistyczna z pamiątkami z transatlantyku „Batory”, a także galeria sztuki z licznymi obrazami, rzeźbami oraz plakatami – od sztuki ludowej aż do polskiego Art Deco.

Na koniec odwiedzimy Muzeum Sztuki Meksykańskiej w Chicago, gdzie co roku organizowana jest wystawa poświęcona Święcie Zmarłych. W tym roku zorganizowana po raz 37 wystawa upamiętnia również tysiące ludzi, którzy zginęli w trzęsieniach ziemi w Turcji, Syrii i Maroku. Wspomina także kobiety na całym świecie, które zostały zgwałcone, zaginione lub zamordowane. Meksykańska tradycja jednoczy Meksykanów po obu stronach granicy amerykańsko-meksykańskiej, którzy w domach, na cmentarzach, w galeriach i muzeach celebrują Życie.

Powrót do Chicago planujemy we wczesnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Świąteczny Nowy Jork - 3 dni w mieście, które nigdy nie śpi

Świąteczny Nowy Jork – 3 dni w mieście, które nigdy nie śpi

$795 3 dni 12-08-2023
Alaska latem – wycieczka na pełne 8 dni

Alaska latem – 8 dni wśród dziewiczej przyrody

$2295 9 dni 05-29-2024 07-18-2024 08-11-2024 09-13-2024
sylwester-w-nowym-orleanie-rektravel-wycieczka

Sylwester w Nowym Orleanie

$1595 7 dni 12-27-2023
Pokaż wszystkie wycieczki 29