Od świtu do zmierzchu: Sedona - kraina czerwonych skał w Arizonie - wyjazd dla par

Sedona – od świtu do zmierzchu 2024

5 dni
08-03-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $1295
Promocja $1195

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • przejazdy na całej trasie wycieczki
 • 4 śniadania kontynentalne
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu
 • opiekę przewodników
 • kompleksowe wsparcie dla klienta, na każdym etapie Twojej podróży

 

Przed każdą wycieczką wysyłamy SMS z informacjami dotyczącymi wyjazdu. W tym przypomnieniu zawieramy szczegóły takie jak godzina zbiórki i miejsce wyjazdu – zawsze jest to nasze biuro. Przypominamy także o wszelkich opłatach związanych z wycieczką, takich jak koszty biletów wstępu.

Cena nie zawiera

 • przelot na trasie Chicago – Phoenix – Chicago
 • wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
 • ubezpieczenia turystycznego
 • biletów wstępu

Zapraszamy na niezapomnianą, 5-dniową wycieczkę po słynnej Sedona i jej okolicach.Odkryj piękno i różnorodność tego stanu, od tętniących życiem miast, przez malownicze miasteczka, aż po zapierające dech w piersiach krajobrazy naturalne. Każdy dzień to nowa przygoda, pełna niezapomnianych doświadczeń.

Podczas tej wycieczki, odwiedzimy:

 1. Wielki Kanion: Jeden z najbardziej znanych i imponujących kanionów na świecie, który zapewnia niesamowite widoki i niezapomniane doświadczenia.
 2. Park Narodowy Skamieniałych Drzew: Unikalny park, słynący z surowych krajobrazów przypominających księżyc i kolorowych pustkowi Painted Desert, czyli Malowanej Pustyni.
 3. Miasteczko Jerome: Dawniej znane z dużych pokładów złota i miedzi, które z czasem przerodziło się w miasto duchów, a dzisiaj jest klimatycznym miasteczkiem z unikalnymi butikami, kafejkami na tle majestatycznych widoków na dolinę Verde.
 4. Kanion Antylopy: słynny kanion w północno-wschodniej Arizonie, znany ze swoich malowniczych formacji skalnych wyrzeźbionych przez erozję. Podzielony jest na Górną i Dolną Antylopę, które są popularnym celem fotografów z powodu unikalnych efektów świetlnych.

Inne wycieczki z cyklu “od świtu do zmierzu”:

Yellowstone

Viva Las Vegas

Sekrety Kalifornii Poludniowej

 

 

Jaskinie

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Pustynia


Plan podróży

1.dzień

Od Chicago do Phoenix - Wycieczka do serca Arizony

Spotkanie grupy na lotnisku i wylot do Phoenix. Po przylocie odwiedzimy Pustynny Ogród Botaniczny. Będzie to okazja do zapoznania się z wieloma gatunkami kaktusów i innych roślin, jakie będziemy widywać podczas czekających nas wędrówek.

Nastepnie pojedziemy w kierunku Sedony. Jest to malownicze miasteczko, znane ze swoich spektakularnych formacji skalnych, artystycznej społeczności i duchowej atmosfery

Jeszcze tego samego dnia udamy się na szlak wiodący do słynnego Cathedral Rock. Stamtąd najlepiej jest podziwiać zachód słońca nad Sedoną. Szlak nie należy do najłatwiejszych, ale tym którzy wejdą na samą górę zostanie to wynagrodzone przeżyciem wręcz mistycznym. To tam znajduje się jeden z kilku wirów energetycznych, jakie ponoć otaczają Sedonę. Według wierzeń mają szczególnie silne właściwości energetyczne, wpływające na ciało, umysł i ducha. Są one uważane za centra duchowej energii, które przyciągają osoby poszukujące uzdrowienia, medytacji, refleksji i osobistego rozwoju.

Powrót do hotelu i czas wolny.

2.dzień

Odkrywanie Skamieniałego Lasu i Krateru Meteorytu

Odkrywanie Skamieniałego Lasu i Krateru Meteorytu

Śniadanie i wyjazd do Parku Narodowego Skamieniałych Drzew

Najpierw wyruszamy do Parku Narodowego Skamieniałych Drzew, czyli Petrified Forest. Ten unikalny park słynie ze swoich surowych krajobrazów, które bardziej przypominają powierzchnię Marsa lub Księżyca, niż naszej Ziemi. Park słynie także z wielokolorowych pustkowi zwanych Painted Desert. Tęczowe warstwy różnych minerałów sprawiają tam wrażenie jakby były dziełem artysty.

W Parku zobaczycie również jego główną atrakcję, czyli pnie dużych, skamieniałych drzew, które całkowicie zamieniły się w kamień w ciągu ostatnich 225 milionów lat. Zatrzymamy się w najciekawszych punktach widokowych, aby podziwiać tę unikalną naturę. Nasza wycieczka do Parku Narodowego Skamieniałych Drzew jest prawdziwą podróżą przez eony czasu.

Przejazd do Meteor Crater

Następnie przejedziemy do Meteor Crater, który jak sugeruje nazwa, jest dużym kraterem powstałym w wyniku uderzenia meteorytu. Na miejscu dowiemy się wiele ciekawych historii o meteorytach, kometach i całym układzie słonecznym. Nasza wycieczka do Meteor Crater to fascynujące doświadczenie, które pozwoli Ci zrozumieć siłę i skutki uderzeń meteorytów.

Flagstaff

Po południu zatrzymamy się w malowniczej miejscowości Flagstaff, gdzie wybierzemy się na spacer po historycznym centrum. To idealne miejsce na odpoczynek i obiad. Nasza wycieczka do Flagstaff pozwoli Ci poczuć atmosferę tego urokliwego miasteczka.

Wieczorem powrót do hotelu i czas wolny.

3.dzień

Odkrywanie Sedony i jej okolic - szlaku Devil's Bridge oraz winiarnia

Trzeciego dnia naszej wycieczki pojedziemy do Page AZ. Nieopodal tej miejscowości rzeka Colorado tworzy słynne zakole, znane jako Horseshoe Bend. Jest to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Ameryce Północnej.

Następnie udamy się do cudownego Antelope Canyon. Ta wąska szczelina w ziemi jest jednocześnie trasą jednego z najpiękniejszych szlaków turystycznych na świecie. Gra świateł na jego obłych ścianach pobudza wyobraźnię i aż prosi się o uwiecznienie na zdjęciach.

Po powrocie do hotelu będziecie mieli czas, aby się odświeżyć przed następną atrakcją Sedony. Przed zachodem słońca udamy się na spacer po słynnym szlaku Devils Bridge. Ten malowniczy szlak oferuje piękne widoki na otaczające go czerwone skały, ale jego główną atrakcją jest most skalny, z którego można zrobić najlepsze zdjęcia okolicy. Cały ten dzień to prawdziwa gratka dla miłośników przyrody i fotografii.

4.dzień

Podróż historycznym pociągiem i odkrywanie Wielkiego Kanionu

Odkrywanie Wielkiego Kanionu

Czwarty dzień naszej wycieczki poświęcimy na zwiedzanie Wielkiego Kanionu.

Po dotarciu na miejsce wybierzemy się na najciekawsze punkty widokowe, obejrzymy film o Kanionie w wersji IMAX, a dla chętnych będzie mega atrakcja – lot helikopterem nad Kanionem. (Szczegóły do uzgodnienia z przewodnikiem). Wycieczka do Wielkiego Kanionu to niezapomniane doświadczenie, które pozwoli Ci zrozumieć skalę i majestat tego cudu Natury.

Przejazd do Williams i sławna droga Route 66

Po południu, przejedziemy do Williams, gdzie zanurzymy się w klimaty słynnej Route 66 i Dzikiego Zachodu. Na miejscu poczujemy się jakbyśmy się cofnęli do dawnych czasów. Przystanek w Williams to prawdziwe doświadczenie dla miłośników historii.

Wieczorem czas wolny.

5.dzień

Ostatni dzień w Sedonie i podróż powrotna do Chicago

Przejazd do miasteczka Jerome

Ostatni dzień rozpoczniemy od krótkiego wyjazdu do miasteczka Jerome. Dawniej było ono znane z dużych pokładów złota i miedzi, ale wraz z wyczerpaniem się złóż, przerodziło się w miasto duchów. Dziś Jerome jest klimatycznym miasteczkiem z unikalnymi butikami i kafejkami, położonym na zboczu wzgórza z roztaczającym się widokiem na dolinę Verde.

Po powrocie z Jerome do Sedony będzie jeszcze czas na zakup pamiątek i zjedzenie lunchu rozkoszując się widokami Sedony. Po lunchu, udamy się sceniczna drogą w stronę Phoenix. Ta malownicza trasa to doskonała okazja, aby na koniec naszej podróży jeszcze raz podziwiać piękno Arizony.

Powrót do Chicago, gdzie nasza wycieczka dobiega końca, ale mamy nadzieję, że wspomnienia z niej pozostaną z Tobą na długo.

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Floryda dla najmłodszych

$1995 10 dni 07-11-2024
Monument Valley

Kalifornia i najpiękniejsze parki narodowe USA – wyjazd z Los Angeles

$2995 14 dni 09-06-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 42