Sylwester 2023. Floryda – Plaże Zatoki Meksykańskiej

9 dni
12-26-2023
Plan podróży
Cena $1995

Cena zawiera

 • osiem (8) noclegów w hotelach wysokiej klasy turystycznej
 • śniadania, jeśli są wliczone w dobę hotelową
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • przejazd minibusem na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • wyżywienia nie ujętego w świadczeniach
 • kosztu biletów wstępu (ok. $200)
 • Nashville – stolica muzyki country
 • Ave Maria Grotto – ogrody Alabamy
 • Destin – “the world’s luckiest fishing village”
 • białe plaże parku stanowego St. Andrew’s
 • turkusowe wody Three Sisters Springs
 • Tampa – miasto słońca i kubańskich cygar
 • Jungle Gardens – przygoda z flamingami
 • Siesta Key – jedne z najlepszych plaż Florydy
 • Muzeum Salvadora Dali – kolekcja i ogrody
 • Clearwater – rejs pirackim statkiem o zachodzie słońca
 • Homosassa Springs
 • Stone Mountain – jedna z największych atrakcji Georgii

Plan podróży

1dzień

NASHVILLE

Sylwester 2023 – Floryda

Po porannej zbiórce przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) opuszczamy Chicago i kierujemy się na południe. Przed nami przejazd przez południowe rejony stanu Illinois, Indianę, Kentucky i Tennessee. W trakcie przejazdu zatrzymamy się na krótkie postoje. Późnym popołudniem dotrzemy do Nashville, gdzie zakończymy pierwszy dzień podróży. Zanim jednak udamy się na nocleg, czas na poznanie klimatu miasta, który jest wyjątkowy. Nashville określane jest mianem stolicy country. Odwiedzimy zatem główną ulicę miasta – tętniącą rytmami muzyki country, Broadway, i przekonamy się, że Nashville, jak Nowy Jork, to miasto, które nie zasypia.

Sylwester 2023- Floryda. Plaże zatoki meksykańskiej

2dzień

AVE MARIA GROTTO – DESTIN

Przed nami drugi dzień wycieczki, pod koniec którego dotrzemy już do Zatoki Meksykańskiej. Zanim to jednak nastąpi, czeka nas przejazd przez Alabamę. Po drodze nietypowa atrakcja. Ave Maria Grotto to niezwykłe miejsce w opactwie św. Bernarda, założone w 1891 roku. Wybierzemy się na spacer w ogrodach opactwa wśród ponad 100 małych, kamiennych konstrukcji, które imitują najsłynniejsze kościoły, świątynie i inne znane budowle świata. Są one dziełem jednego z mnichów, który ze wszystkich replik, które stworzył, na własne oczy widział tylko kilka!

Po południu  wjedziemy do naszego docelowego stanu, czyli Florydy. Dzień zakończymy w Destin, gdzie szmaragdowe wody, płytka woda i pływające bary sprawiają, że jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji w całej zatoce i jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych w południowych Stanach Zjednoczonych.

Będąc już nad Zatoką Meksykańską, sprawdzimy jak pachnie morskie powietrze i jak smakują świeże ryby i owoce morza.

3dzień

DESTIN – ST. ANDREW’S STATE PARK

Po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie Destin – „the world’s luckiest fishing village”. Odwiedzimy m. in. park z aligatorami, gdzie poza obserwacją krwiożerczych bestii będziemy mieć możliwość zrobienia sobie z nimi „selfie” , a także przekonania się jak smakuje mięso aligatora.

Po południu przejazd wzdłuż wybrzeża i przerwa na odpoczynek w podróży – wizyta w parku stanowym St. Andrews, położonym między Zatoką Meksykańską a Zatoką St. Andrews. Odkrywcy tego miejsca najwidoczniej spodobały się białe jak cukier piaski i szmaragdowo-zielone wody, gdyż pod ich urokiem podjął decyzję o osiedleniu się i zamieszkał w swojej łodzi, która stała się jego domem na 25 lat. Sprawdzimy jak to miejsce zadziała na nas.

Na nocleg zatrzymamy się w okolicy rezerwatu Crystal River, której turkusowymi wodami zachwycać się będziemy w dniu następnym.

4dzień

THREE SISTERS SPRINGS – TAMPA

Dzień rozpoczniemy od wizyty  w Three Sisters Springs, gdzie będziemy mieć możliwość podglądaniamanatów w ich naturalnym otoczeniu, korzystając z promenady widokowej w widokiem na źródła. Będzie to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie. Znane również jako krowy morskie, manaty są powolne, przyjaźnie usposobione, ufne i pogodne, stąd pływanie z manatami jest jedną z popularnych atrakcji.

Naszym kolejnym przystankiem w podróży będzie Tampa. To miasto słońca i kubańskich cygar, bliskie przyrodzie i naturze. Miasta na Florydzie stworzone są pod kątem zabawy i relaksu i Tampa nie jest tutaj wyjątkiem. Odwiedzimy historyczną dzielnicę Ybor i przejedziemy jednym z największych mostów w USA. Kolację zjemy w niezwykłym miejscu – najstarszej restauracji na Florydzie, która w ciągu 120 lat rozrosła się na tyle, że obecnie jest ponoć największą hiszpańską restauracją na świecie. Dzień zakończymy w rozrywkowym klimacie – poza oryginalnym menu nasz wieczór uświetni pokaz tańca Flamenco.

 

5dzień

SARASOTA – JUNGLE GARDENS – SIESTA KEY

W tym dniu przypada półmetek naszej sylwestrowej wycieczki na Florydę. Czas na odpoczynek, a najlepszym dla niego miejscem będą plaże w Sarasocie.

Zanim jednak oddamy się plażowemu lenistwu, odwiedzimy botaniczne ogrody Jungle Gardens, w których poznamy tropikalną roślinność. Chętni będą mogli sfotografować się z papugami czy aligatorem, chociaż zapewne największą atrakcją okażą się flamingi. W tym właśnie miejscu osobiście przekonamy się, że karmienie flamingów to niepowtarzalne doświadczenie!

Po południu zasłużony relaks. Piaszczyste, długie na ponad 30 mil plaże Sarasoty wymienia się wśród najlepszych plaż w USA, ale do terytorium Sarasoty zalicza się również wysepki pod nazwą Keys. Jest wśród nich słynna Siesta Key, znana na świecie ze względu na doskonałe plaże i biały, miałki piasek. To tam udamy się na spacer plażowanie i poczekamy na zachód słońca.

 

6dzień

SALVADOR DALI MUSEUM – CLEARWATER – ST. PETERSBURG – REJS

Floryda to nie tylko plaże. Dzisiaj zaprzyjaźnimy się ze sztuką i to przez duże „S”. Muzeum Salvadora Dali w St. Petersburg-Clearwater na Florydzie prezentuje prace słynnego surrealistycznego artysty Salvadora Dali. Cała konstrukcja muzeum została zainspirowana specyfiką dzieł Salvadora Dali, z kulistym, szklanym atrium w geometrycznym stylu otaczającym kręte schody. Obejrzymy kolekcję i pospacerujemy po ogrodach, zainspirowanych artystą.

Po południu czas powoli przygotowywać się do pożegnania Starego Roku. Przejedziemy do Clearwater, gdzie będzie już na nas czekać piracki statek. Wszak jeśli świętować zakończenie roku, to w oryginalnym stylu! Mimo, że atrakcja wydawać się może nieco dziecinna, nic bardziej mylnego! Byliśmy, sprawdziliśmy i bawiliśmy się pierwszorzędnie! Rejs pirackim statkiem to super przygoda, która zacznie się od powitania kapitana statku, z którym wypłyniemy na wody Zatoki Meksykańskiej. W szampańskich humorach oddamy się dobrej muzyce i tańcom, wypatrując baraszkujących wzdłuż brzegu delfinów.

O północy, na plaży, obejrzymy pokaz ogni sztucznych i pożegnamy odchodzący Stary Rok witając z nadzieją na lepsze, Nowy – 2024!

 

7dzień

HOMOSASSA SPRINGS

Nowy Rok – przed nami nowy dzień, nowe wyzwania i nowe przygody.

Późne śniadanie, usprawiedliwione wczorajszym wieczorem : )  Po śniadaniu ostatni spacer na florydzkiej plaży. Potem udamy się na północ Florydy, ale zanim opuścimy ten słoneczny stan na dobre, odwiedzimy Homosassa Springs. To wyjątkowe miejsce, gdzie będziemy mieć możliwość podglądania egzotycznej flory i fauny. Wybierzemy się na spacer szlakiem “Wildlife Walk” w parku który jest domem dla aligatorów, niedźwiedzi czarnych, jeleni, hipopotamów, flamingów i innych egzotycznych ptaków, z których każdy jest ambasadorem swojego gatunku.

Następnie przekraczając granicę z Georgią, udamy się na nocleg.

8dzień

STONE MOUNTAIN – NASHVILLE

Będąc w Georgii nie odmówimy sobie zobaczenia jednej z największych atrakcji tego stanu, jaką jest Stone Mountain. Popularna góra, ze sztucznym jesiorem u swych stóp, ma nieco inny wygląd niż pozostałe góry ale znana jest nie tylko ze względu na geologię, ale również z powodu rzeźby na jej północnej ścianie. Jest to największa tego typu płaskorzeźba na świecie.  Świetnie jest widoczna zarówno z dołu jak i z wagonika kolejki linowej, którą można dostać się na szczyt. Na szczyt góry, która wyglądem przypomina jak gigantyczny głaz, prowadzi też ciekawy szlak. O tym, jaką drogę na szczyt obierzemy, zadecydujemy na miejscu (w zależności od pogody i kondycji uczestników). Obie wycieczki, wejście szlakiem i wjazd kolejką gondolową, warte są widoków z góry. Świetnie widoczne są też wieżowce Atlanty.

Po południu przekroczymy kolejną granicę stanową i wjedziemy do znanego nam już stanu Tennessee. Nocleg planujemy w Nashville.

9dzień

NASHVILLE – CHICAGO

To ostatni dzień naszej podróży. Udając się w drogę powrotną do Chicago, zatrzymamy się w małym miasteczku, które słynie z dużych rzeczy. Dosłownie : ) Przechadzając się po ulicach, zobaczymy różne przedmioty gigantycznych rozmiarów. Znajduje się tu monstrualny fotel, para butów, linijka, ołówek skrzynka pocztowa i wiele innych rzeczy, które wykonano głównie z drewna. Osiem z tych obiektów wpisano do Księgi Rekordów Guinnessa. 

Powrót do Chicago przewidujemy na godziny wieczorne.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).