Sylwester Charleston-Odkryj magię wschodniego wybrzeża USA-rektravel

Śladami przeminęło z wiatrem – Sylwester w Myrtle Beach

8 dni
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $1695

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych lub jedno-osobowych za niewielką dopłatą
 • przejazdy na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu
 • Kompleksowe wsparcie dla klienta, na każdym etapie Twojej podróży

 

Przed każdą wycieczką wysyłamy SMS z informacjami dotyczącymi wyjazdu. W tym przypomnieniu zawieramy szczegóły takie jak godzina zbiórki i miejsce wyjazdu – zawsze jest to nasze biuro. Przypominamy także o wszelkich opłatach związanych z wycieczką, takich jak koszty biletów wstępu.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • Biletów wstępu

Zastanawiasz się, jak uczynić nadchodzący Sylwester niezapomnianym? Wybierz się z nami w niezwykłą podróż do serca amerykańskiego Południa i odkryj urok Charleston! Wspólnie z Rek Travel przeniesiesz się w czasie, odkrywając historię, kulturę i niepowtarzalną atmosferę tego regionu.

Sylwester Myrtle Beach – najważniejsze atrakcje

 • Park stanowy Stone Mountain: Odkryj tajemnice największej płaskorzeźby na świecie.
 • Savannah: Spaceruj po ulicach pełnych historii i podziwiaj architekturę miasta.
 • Fort Pulaski: Poznaj historię polskiego bohatera, Kazimierza Pułaskiego.
 • Angel Oak: Zobacz jeden z najstarszych żywych organizmów na wschód od rzeki Mississippi.

Odkryj Charleston – serce Południa! To miejsce, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością. Odkryj staromodną architekturę, różnokolorowe budynki w charakterystycznym dla Południa stylu i poczuj atmosferę prawdziwego amerykańskiego Południa.

Nie czekaj! Zarezerwuj swoje miejsce już teraz i doświadcz niezapomnianego Sylwestra w Myrtle Beach.

Zobacz wszystkie propozycje Rek Travel i odkryj więcej naszych wycieczek!

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Wstęp do Sylwestra w Myrtle Beach - początek przygody

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 4:00 rano. W drodze do Myrtle Beach, gdzie będziemy świętować Sylwestra, przemierzamy stany Illinois, Indianę, Kentucky oraz Tennessee. Regularne postoje po drodze umożliwią krótki odpoczynek i posiłki.

Pigeon Forge – malownicze miasto u stóp gór

Nasz pierwszy przystanek to Pigeon Forge. Po zakwaterowaniu w hotelu, dla tych, którzy czują się zmęczeni podróżą, przewidziany jest czas na odpoczynek. Natomiast dla tych, którzy pragną nowych wrażeń:

Świąteczny czar Pigeon Forge

Zanurz się w magicznej atmosferze Pigeon Forge, spacerując po głównej ulicy miasta. W tym wyjątkowym okresie ulice rozświetlają kolorowe neony, a dekoracje świąteczne dodają miejscu niepowtarzalnego uroku. Pozwól, by świąteczny nastrój otoczył Cię z każdej strony i poczuj bliskość nadchodzącego Sylwestra w Charleston.

Sylwester Charleston -Pigeon Forge-rektravel

Titanic Museum – podróż w czasie

Nie możemy też pominąć wizyty w Titanic Museum. To miejsce przeniesie nas w czasie do roku 1912, gdzie zobaczymy autentyczne zdjęcia, zasiądziemy za sterami mostku kapitańskiego i odwiedzimy słynne schody – Grand Staircase.

Wieczorne atrakcje

Po powrocie do hotelu, dla chętnych, proponujemy dodatkowy spacer lub odwiedzenie innych atrakcji, takich jak Muzeum Figur Woskowych. Po pełnym wrażeń dniu, czas na zasłużony nocleg i regenerację przed kolejnymi atrakcjami naszej sylwestrowej wycieczki do Charleston.

2.dzień

Atlanta - miasto starego południa i śladami "Przeminęło z wiatrem"

Rozpocznijmy dzień z widokiem na malownicze krajobrazy Wielkich Gór Dymnych, podczas podróży w kierunku Atlanty. Te góry są częścią najczęściej odwiedzanego parku narodowego w Stanach Zjednoczonych.

Atlanta – serce starego południa

Muzeum Road to Tara

Zlokalizowane w historycznym dworcu kolejowym oddalonym o około 24 kilometry na południe od Atlanty, Muzeum Road to Tara jest niewielkie, ale wypełnione eksponatami, które z pewnością przyciągną fanów “Przeminęło z wiatrem” oraz odwiedzających miłośników historii. Położone w Jonesboro — mieście w hrabstwie Clayton, gdzie autorka “Przeminęło z wiatrem”, Margaret Mitchell, umieściła swoją epicką romansadę — muzeum prezentuje suknie noszone przez Vivian Leigh w roli Scarlett O’Hara, porcelanę należącą do Mitchell, rękopisy, podpisaną pierwszą edycję powieści, rekwizyty z filmu, bibliotekę zagranicznych edycji oraz inne historyczne obiekty. Muzeum Road to Tara to jedno z kluczowych miejsc w regionie Atlanty związanych z “Przeminęło z wiatrem”.

Następnie dotrzemy do Atlanty, miasta Starego Południa, które jest również centrum skupiającym największe korporacje w kraju i nie tylko.

Wizyta w posiadłości Twelve Oaks z “Przeminęło z wiatrem”

Podczas naszej wycieczki odwiedzimy również dom, który stał się inspiracją dla Twelve Oaks w kultowym filmie “Przeminęło z wiatrem“. Ta historyczna posiadłość została niedawno ponownie otwarta dla publiczności. Będziemy mieli wyjątkową okazję zwiedzenia zarówno wnętrza rezydencji, jak i przylegających do niej terenów. Jest to jedyna posiadłość z okresu przedwojennego tej wielkości dostępna do zwiedzania w okolicach Atlanty.

Dom Margaret Mitchell

Zatrzymamy się pod domem Margaret Mitchell, autorki jednej z najbardziej poczytnych powieści “Przeminęło z wiatrem”. Poznamy historię jej życia i związki z postaciami z powieści.

Świat Coca-Cola

Następnie odwiedzimy Muzeum Coca-Cola, gdzie w skarbcu przechowywana jest tajna receptura znanego na całym świecie napoju. Poznamy historię jego powstania oraz kontrowersje towarzyszące działalności ogromnego koncernu.

Dziedzictwo i korzenie Margaret Mitchell

Przyjrzymy się, jak wyglądała posiadłość rodziny Ashleya Wilkesa, jednego z głównych bohaterów powieści i niespełnionej miłości Scarlett O’Hara. Dowiedziemy się więcej o rodzinie Margaret Mitchell oraz o irlandzkich korzeniach rodziny O’Hara.

Nocleg

Zakończymy dzień noclegiem, aby odpocząć i przygotować się na kolejne przygody.

3.dzień

Stone Mountain i urokliwa Savannah

Po śniadaniu udajemy się do parku stanowego Stone Mountain. Choć park jest znany z geologii, to prawdziwą atrakcją jest ogromna płaskorzeźba na północnej ścianie granitowej góry. Ta imponująca rzeźba przedstawia trzy postacie konfederatów z wojny secesyjnej. Wjedziemy kolejką gondolową na szczyt, skąd będziemy podziwiać niesamowitą panoramę 360 stopni na okolicę.

Savannah – kwintesencja Amerykańskiego Południa

Następnie kierujemy się do Savannah, jednego z najpiękniejszych miast wschodniego wybrzeża i najstarszego miasta w Georgii. Savannah jest często określane jako „kwintesencja amerykańskiego Południa”. Spacerując po mieście, zobaczymy liczne parki i ulice obsadzone dębami, z których zwisa hiszpański mech. Z drugiej strony podziwiać będziemy zabytkowe, stare domy i okazałe wille, które czynią Savannah wyjątkowym miejscem.

Komfortowy nocleg w okolicy Savannah

Po pełnym wrażeń dniu, zasłużony odpoczynek czeka na nas w jednym z komfortowych hoteli w okolicach Savannah. Wybrany przez nas obiekt gwarantuje wygodne warunki noclegowe, przyjazną obsługę oraz bliskość do głównych atrakcji miasta. To idealne miejsce, by naładować baterie przed kolejnym dniem naszej podróży.

 

4.dzień

Polski Akcent w sercu Amerykańskiego Południa

Pozostając w klimacie Starego Amerykańskiego Południa, odwiedzimy Fort Pulaski National Monument. To miejsce ma szczególne znaczenie dla Polaków, gdyż to właśnie w okolicy Savannah zginął nasz rodak, Kazimierz Pulaski. Fort, nazwany jego imieniem, odgrywał kluczową rolę podczas wojny secesyjnej.

John’s Island i Legendarny Anielski Dąb

Następnie udajemy się na John’s Island, największą z wysp barierowych u wybrzeży Karoliny Południowej. Główną atrakcją jest tu 1400-letni dąb wirginijski, nazywany Angel Oak. Ten majestatyczny dąb jest jednym z najstarszych żywych organizmów na wschód od rzeki Mississippi.

anielski-dab-rektravel

Spacer po Charleston – perełka południa

Spacerując po starym mieście Charleston, poczujemy się jak bohaterowie „Przeminęło z wiatrem”. Miasto to jest prawdziwą perełką Południa, ukrytą w samym sercu wielkiego portowego obszaru przemysłowego.

Zachód słońca nad Charleston

Na koniec dnia przejazd na plażę w okolicy Charleston. Czas wolny na spacery i relaks, podziwiając zachód słońca. Następnie przejazd do hotelu, gdzie zakończymy nasz czwarty dzień podróży.

5.dzień

Urok Charleston i dziedzictwo Boone Hall Plantation

Dzisiaj odwiedzimy kolejną perełkę wschodniego wybrzeża – urocze Charleston, najstarsze miasto Karoliny Południowej. Założone w 1670 roku, Charleston jest ważnym punktem na historycznej mapie Stanów Zjednoczonych. Malowniczo położone nad Oceanem Atlantyckim, miasto to zachwyca staromodną architekturą, różnokolorowymi budynkami w charakterystycznym dla Południa stylu oraz bogatą roślinnością i wszechobecnymi palmami. Spacer po Dzielnicy Historycznej przeniesie nas do dawnych czasów Charleston, a Waterfront ze słynną fontanną w kształcie ananasa będzie miejscem, które na pewno zapadnie w pamięć.

Boone Hall Plantation – świadectwo historii

Następnie odwiedzimy Boone Hall Plantation, jedną z najstarszych działających plantacji w Ameryce, która przez ponad 320 lat nieprzerwanie uprawia rośliny. Plantacja, położona w Mount Pleasant, Charleston County, w Karolinie Południowej, jest wpisana na Narodowy Rejestr Miejsc Historycznych. Boone Hall Plantation została założona w 1681 roku przez Anglika, majora Johna Boone’a. W 1743 roku syn majora Johna Boone’a posadził dęby, które dziś tworzą spektakularne aleje. Plantacja oferuje różnorodne atrakcje, takie jak prezentacje na temat kultury Gullah, wycieczki po plantacji, wystawy dotyczące historii niewolnictwa oraz przepiękne ogrody.

sylwester-boon-plantation-rektravel

Relaks na plaży w Myrtle Beach

Kończymy dzień w Myrtle Beach, popularnym kurorcie wypoczynkowym z plażą rozciągającą się na odcinku 60 mil. Wzdłuż promenady przy plaży znajdują się pasaże, stoiska z pamiątkami i restauracje. Dla miłośników rozrywki czeka park Family Kingdom oraz SkyWheel, jedno z najwyższych diabelskich młynów w kraju. Dzień kończymy błogim lenistwem, spacerami po plaży i kąpielą w oceanie – dla odważnych.

Nocleg w okolicach Myrtle Beach
Podczas naszej wycieczki zapewniamy również nocleg w okolicach Myrtle Beach, jednego z najbardziej malowniczych miejsc na wschodnim wybrzeżu USA.

6.dzień

Pożegnanie starego roku w Myrtle Beach

Przygotowanie do pożegnania starego roku i powitania nowego – oby lepszego! W Myrtle Beach zaczynamy odliczanie do północy, oczekując na nadejście nowego roku w jednym z najpiękniejszych miejsc na wschodnim wybrzeżu.

Relaks i przygotowania

Czas wolny na wypoczynek, zakupy pamiątek, spacery po plaży, a dla odważnych kąpiel w oceanie. Możliwość skorzystania z lokalnych atrakcji i restauracji, aby uczcić koniec roku w wyjątkowy sposób.

sylwester-myrtle-beach-rektravel

7.dzień

Nowy Rok po Sylwestrze w Myrtle Beach

Witaj, 2024! Pierwszy dzień Nowego Roku rozpoczynamy od magicznego wschodu słońca nad Atlantykiem. Po śniadaniu, które będzie echem wspaniałych chwil spędzonych podczas Sylwestra w Myrtle Beach, z żalem żegnamy ocean.

Odkrywanie parku stanowego Tallulah Gorge

Udając się w drogę powrotną, zatrzymamy się w parku stanowym Tallulah Gorge. Ten niesamowity park kryje w sobie jedne z najbardziej spektakularnych kanionów we wschodnich Stanach Zjednoczonych. Oferuje on dwie mile długości i prawie 1000 stóp głębokości. Dla odważnych, możliwość spaceru po wiszącym moście, który kołysze się 80 stóp nad skalistym dnem, oferując zapierające dech w piersiach widoki.

Podróż powrotna

Kontynuujemy naszą podróż w kierunku Chicago, przemyślając wspomnienia z Sylwestra w Myrtle Beach. Nocleg przewidziany jest w Tennessee.

8.dzień

Powrót do Chicago

Całodzienny przejazd do Chicago z regularnymi postojami, które pozwolą na chwilę odpoczynku, posiłek oraz rozprostowanie nóg.

Przyjazd do Chicago

Planowany powrót do Chicago we wczesnych godzinach wieczornych, kończąc naszą niezapomnianą podróż.

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Narty w Kolorado 2024

$1295 7 dni 03-27-2024

Hawaje: Maui, Oahu 2024

$1995 8 dni 03-18-2024 06-13-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 45