Stany Zjednoczone, jak przygotować się na wycieczkę po USA

08-30-2023

Stany Zjednoczone to ogromny i zróżnicowany kraj, który oferuje coś dla każdego. Niezależnie od tego, czy chcesz odkrywać dziką przyrodę, zanurzyć się w kulturze, czy po prostu odpocząć na plaży, wszystko to znajdziesz w USA.

Aby pomóc ci zaplanować wyjazd, przygotowaliśmy ten przewodnik, w którym dowiesz się, czego się spodziewać i jak się przygotować na wakacje w Stanach Zjednoczonych. Czytaj dalej, aby poznać nasze najlepsze wskazówki, jak najwięcej zyskać z tej podróży.

Kiedy jechać

USA to miejsce, które można odwiedzić przez cały rok, ale najlepszy czas na wizytę zależy od tego, dokąd jedziesz i co chcesz robić.

Jeśli planujesz wakacje na plaży, miesiące letnie są oczywistym wyborem. Pamiętaj jednak, że jest to również sezon szczytowy, więc zakwaterowanie i loty będą droższe, a plaże bardziej zatłoczone.

Może Ciebie interesować: Niezapomniana przygoda w Las Vegas

Jeśli jesteś zainteresowany aktywnościami na świeżym powietrzu, takimi jak piesze wędrówki, kemping czy narciarstwo, najlepszy czas na wizytę zależy ponownie od miejsca, do którego się wybierasz. Zachodnie wybrzeże ma przez cały rok świetną pogodę, podczas gdy na wschodnim wybrzeżu są gorące lata i zimne zimy.

 

Stany-zjednoczone-san-francisco-chinatown-rektravel

Jesień to popularny czas na odwiedzenie wielu regionów kraju, kiedy liście zmieniają kolor. A jeśli masz nadzieję ujrzeć ikoniczną faunę Ameryki, taką jak niedźwiedzie, bawoły i łosie, wiosna i lato to najlepsze momenty na wyprawę na zachód.

Oczywiście są też pewne wydarzenia i święta, które mogą wpłynąć na to, kiedy zdecydujesz się podróżować. Na przykład Mardi Gras w Nowym Orleanie i Festiwal Muzyczny Coachella w Kalifornii oba odbywają się wiosną, podczas gdy Halloween i Święto Dziękczynienia mają miejsce jesienią.

Bez względu na to, kiedy wybierzesz się, zawsze coś się dzieje gdzieś w USA.

Planowanie trasy wycieczki – od czego zacząć?

Zależy co jest celem naszej wycieczki. Czy chcemy zwiedzać, odpoczywać, czy może poznawać nowych ludzi i kulturę? W zależności od tego będzie się różnił sposób planowania.

Jeśli chcemy zwiedzać, to warto zacząć od wyboru kierunku. Możemy wybrać jeden konkretny stan, albo kilka stanów w zależności ile czasu mamy. Następnie warto zorientować się w cenach biletów lotniczych i ich dostępności. Jeśli kupimy bilety z wyprzedzeniem, na pewno będą dużo tańsze. Kolejnym krokiem jest wybór miejsca docelowego. Warto tutaj kierować się tym, co chcemy zwiedzić i jakie mamy ograniczenia czasowe.

chicago-wycieczki-po-stanach-zjednoczonych-rektravel

USA to prawdziwy raj dla miłośników podróży, oferujący spektrum doświadczeń od malowniczych krajobrazów po ikoniczne miasta. Niezależnie od tego, czy planujesz aktywny wyjazd pełen trekkingu i sportów wodnych, czy relaksujące wakacje na słonecznych plażach Florydy, Stany Zjednoczone z pewnością Cię nie zawiodą. Nasz szczegółowy przewodnik pomoże Ci zaplanować wakacje dosłownie od A do Z, abyś mógł wykorzystać każdą chwilę. Nie czekaj dłużej na realizację swoich marzeń! Zacznij planować podróż życia już teraz z Rek Travel. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej i zarezerwować swoją wymarzoną przygodę!

Przegląd wymagań paszportowych i wizowych w USA

Odwiedzając Stany Zjednoczone, musisz mieć ważny paszport oraz wizę. Wizy są niezbędne dla osób przyjeżdżających do Stanów Zjednoczonych celach turystycznych, biznesowych lub uczelnianych. Wizy nie są wymagane dla osób przyjeżdżających na krótki pobyt do Stanów Zjednoczonych (maksymalnie 90 dni).

Paszport musi być ważny przez cały okres pobytu w Stanach Zjednoczonych. Jeśli masz ważny paszport i wizę, ale Twoja wiza wygasła, musisz udać się do Amerykańskiego Centrum Wizowego (USCIS) w celu ubiegania się o przedłużenie.

Planowanie noclegów

Decydując się na wakacje w Stanach Zjednoczonych, warto dobrze zaplanować noclegi. Stanowi to istotny element wypoczynku, a także pozwala uniknąć niemiłych niespodzianek. Poniżej przedstawiamy kilka porad, które pomogą Ci w podjęciu decyzji o wyborze noclegu.

Zobacz też: park narodowy Yellowstone

Wybierając się na wakacje, warto sprawdzić oferty hoteli, pensjonatów, a także apartamentów. Ceny noclegów mogą się różnić w zależności od miejsca i terminu pobytu. Przed wyborem konkretnej oferty, warto zapoznać się z opiniami innych turystów, którzy już skorzystali z danej oferty. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrany przez Ciebie nocleg będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom.

planowanie noclegu -stany-zjednoczone-rektravel

Pamiętaj także, że ceny noclegów mogą być niższe lub wyższe w zależności od długości pobytu. Dlatego też warto dokładnie przemyśleć termin wyjazdu. Często można znaleźć atrakcyjne oferty last minute, które pozwalają zaoszczędzić pieniądze.

Wybierając nocleg w Stanach Zjednoczonych, warto kierować się takimi kryteriami, jak lokalizacja, cena oraz standard. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twój wybór będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom i potrzebom.

Zakup biletów na atrakcje turystyczne i transport publiczny

​Zakup biletów na atrakcje turystyczne i transport publiczny w USA jest bardzo łatwy. Możesz kupić bilety online lub w punktach sprzedaży. Pamiętaj, aby kupić bilet wycieczkowy, jeśli chcesz zwiedzać jakieś szczególne miejsca. Jest to o wiele łatwiejsze i szybsze, a także można zaoszczędzić sporo pieniędzy.

grupa-rektravel-stany-zjednoczone

Pamiętaj, że kupując bilety na transport publiczny, musisz mieć ważny dokument tożsamości. Będzie ci potrzebny, aby uzyskać dostęp do środków transportu. Jeśli nie masz go ze sobą, nie będziesz w stanie skorzystać z transportu publicznego. Dlatego też warto mieć go przy sobie.

Kupując bilety online lub w punktach sprzedaży, upewnij się, że sprawdzasz ceny. Niektóre z nich mogą być droższe niż inne. Dlatego też warto porównać ceny, aby mieć pewność, że kupujesz bilety w rozsądnej cenie.

Stany Zjednoczone – jak wygląda transport?

​W życiu codziennym transport jest dla nas czymś naturalnym – chodzimy do pracy, szkoły czy na zakupy, a do tego wszystkiego musimy dostać się w jakieś miejsce. Jak wygląda transport w Stanach Zjednoczonych?

Zacznijmy od tego, że Stany Zjednoczone to duży kraj, a co za tym idzie – transport publiczny nie jest tak rozwinięty jak w Europie. W dużych miastach można korzystać z metra lub autobusów, ale w mniejszych miastach i na wsiach nie ma takich możliwości. W takich sytuacjach komunikację zapewniają prywatne firmy lub sami mieszkańcy (jeśli ktoś ma własny samochód).

transport-w-stanach-zjednoczonych

Transport w Stanach Zjednoczonych ma swoje plusy i minusy. Jakie są plusy? Przede wszystkim można swobodnie poruszać się po kraju samochodem. Jest to bardzo wygodne, ponieważ można dotrzeć do miejsca docelowego bez konieczności przesiadania się w inny środek transportu. Co więcej, w USA jest bardzo rozbudowana sieć dróg, dzięki czemu podróżowanie samochodem jest bardzo szybkie i wygodne.

Minusy? Największym minusem jest oczywiście cena – samochód to duży wydatek, a do tego dochodzą jeszcze koszty benzyny i ewentualnych parkingów. Drugim minusem jest kwestia bezpieczeństwa – w USA liczba wypadków drogowych jest bardzo wysoka, dlatego warto zachować ostrożność podczas jazdy.

Ubezpieczenia turystyczne

Wybierasz się do Stanów Zjednoczonych? Jeśli tak, to koniecznie zaopatrz się w ubezpieczenie turystyczne. Dlaczego? Bo choć Stany Zjednoczone są bezpiecznym krajem, to jednak nie ma co ryzykować. W końcu nikt nie jest w stanie przewidzieć, co się może przytrafić.

Wybierając się do USA, warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Po pierwsze, ubezpieczenie turystyczne powinno obejmować koszty leczenia. Po drugie, warto wybrać takie ubezpieczenie, które będzie się automatycznie przedłużać, jeśli wybierzesz się na dłuższy pobyt. Po trzecie, upewnij się, że wybrane przez ciebie ubezpieczenie turystyczne obejmuje koszty rezygnacji z wycieczki lub jej odwołania.

Aktywna Wycieczka na Alaskę z RekTravel - Przygoda Życia

Pamiętaj, że ubezpieczenie turystyczne nie jest obowiązkowe w USA, ale jest bardzo ważne. Dlatego też warto się dobrze zastanowić nad wyborem odpowiedniego ubezpieczenia. Być może będzie ci potrzebne dodatkowe ubezpieczenie, np. na wypadek choroby lub wypadku. W takim przypadku warto skorzystać z usług agenta ubezpieczeniowego, który doradzi ci, jakie ubezpieczenie będzie dla ciebie najlepsze. Takie ubezpieczenie oferujemy w naszym biurze Rek Travel.

Oszczędzanie na wycieczkach po Stanach Zjednoczonych

​Zwiedzanie Stanów Zjednoczonych może być bardzo kosztowne, ale istnieją pewne sposoby, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze podczas wycieczki. Najważniejsze jest to, aby pamiętać o kilku podstawowych zasadach oszczędzania.

Po pierwsze, warto zarezerwować lot i hotele z wyprzedzeniem. Im wcześniej to zrobisz, tym lepiej, ponieważ ceny będą niższe. Jeśli chodzi o loty, koniecznie sprawdź różne strony internetowe, a także porównuj ceny na różnych portalach. Zarezerwuj taki lot, który będzie najtańszy.

Hotele również warto rezerwować z wyprzedzeniem. Warto jednak pamiętać, że ceny hoteli mogą się różnić w zależności od miesiąca. Najlepiej więc jest rezerwować hotel na kilka miesięcy przed planowaną podróżą. W ten sposób masz większą szansę na to, że cena będzie niższa.

lot-helikopterem-po-stanach-zjednoczonych-rektravel

Po drugie, warto korzystać ze zniżek i kuponów. Jeśli masz jakieś zniżki, na przykład ze swojej karty kredytowej, to koniecznie ich użyj. Możesz także poszukać kuponów na różne strony internetowe. Warto też podczas zwiedzania korzystać z różnych programów lojalnościowych. Na przykład, jeśli kupujesz bilet do muzeum, to warto zapytać się o możliwość skorzystania z programu lojalnościowego. W ten sposób możesz zaoszczędzić kilka dolarów.

Po trzecie, warto korzystać z miejscowych środków transportu. Taxis są bardzo drogie, więc lepiej jest korzystać z miejscowych środków transportu np. UBER. Wybierz taki środek transportu, który będzie najtańszy i najwygodniejszy dla Ciebie.

Przydatne wskazówki dla odwiedzających USA

Pierwsza i najważniejsza rzecz, o której powinniście pamiętać, to język. Choć w większości miast można porozumieć się po angielsku, warto nauczyć się podstawowych zwrotów w języku angielskim. Dzięki temu będziecie mogli porozumiewać się z miejscowymi i uniknąć niepotrzebnych kłopotów.

Kolejną rzeczą, o której warto pamiętać, jest kultura. Stanowi ona istotną część życia każdego Amerykanina i odwiedzający powinni się z nią zapoznać. Niektóre z elementów kultury amerykańskiej mogą wydawać się dziwne lub niezrozumiałe, dlatego warto się z nimi zapoznać przed przyjazdem.

central-park-nowy-jork-rektravel

Pamiętajcie również o tym, że Stany Zjednoczone to bardzo duży kraj i każdy stan ma swoją własną historię, kulturę i tradycje. Dlatego też warto dowiedzieć się czegoś o miejscu, do którego się wybieracie. W ten sposób unikniecie nieprzyjemnych niespodzianek i będziecie mogli cieszyć się pobytu w danym miejscu.

Co warto odwiedzić w Stanach Zjednoczonych?

​W Stanach Zjednoczonych jest wiele fantastycznych miejsc, które warto odwiedzić. Najbardziej popularnymi kierunkami są Nowy Jork, Los Angeles, San Francisco, Las Vegas i Orlando. Każde z tych miast ma coś unikalnego do zaoferowania i jest świetnym miejscem na wakacje.

Nowy Jork to miasto, które ma wszystko. Można tu zwiedzać wspaniałe muzea, oglądać słynne widowiska Broadwayu, spacerować po Central Parku lub zajrzeć na szczyt Empire State Building. Warto też wybrać się na spacer po dzielnicy Soho i Tribeca oraz zobaczyć Statuę Wolności.

hollywood-usa-wycieczka-rektravel

Los Angeles to miasto filmów i gwiazd Hollywood. Można tu zwiedzić studio filmowe Universal Studios, Universal Studios Hollywood i Disneyland. Warto też wybrać się na plażę Santa Monica i Venice Beach oraz zobaczyć słynny Hollywood Boulevard i Chodnik Gwiazd.

San Francisco to miasto nad Zatoką Golden Gate. Można tu zwiedzać Chinatown, Haight-Ashbury, Fisherman’s Wharf i Golden Gate Park. Warto także przejechać się kolejką linową na szczyt góry Tamalpais lub zwiedzić Muzeum Sztuki Współczesnej.

Las Vegas to miasto hazardu i rozrywki. Można tu zwiedzić słynne kasyna, takie jak Bellagio, MGM Grand i Caesars Palace oraz zobaczyć widowiska i pokazy, takie jak Blue Man Group i Cirque du Soleil. Warto także wybrać się na spacer po Fremont Street Experience i zobaczyć słynne fontanny wodne w hotelu Bellagio.

Wschodnie Wybrzeże USA

Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych to miejsce, gdzie można znaleźć najbardziej zróżnicowaną kulturę i życie w całych Stanach Zjednoczonych. Znajduje się tu Nowy Jork, Waszyngton, Boston i Filadelfia. Wschodnie Wybrzeże jest najbardziej zaludnione niż jakakolwiek inna część kraju. Mieszkańcy tego regionu są znani ze swojego wykształcenia, kreatywności i energii.

kapitol-stany-zjednoczone-rektravel

Wschodnie Wybrzeże jest również domem dla najbardziej prestiżowych uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych, takich jak Harvard, Yale i Princeton. Jeśli chodzi o kulturę, to region jest również bogaty. Można tu znaleźć największy teatr w Nowym Jorku, największy muzeum sztuki współczesnej w Waszyngtonie i największy ogród botaniczny w Bostonie. W Filadelfii można odwiedzić Muzeum Sztuki Nowoczesnej, a także Muzeum Historii Naturalnej.

Odkryj wielkie metropolie wschodniego wybrzeża

Wschodnie Wybrzeże jest także domem dla wielu ważnych miejsc historycznych, takich jak Boston Tea Party i bitwa pod Lexington i Concord. Jest to również region, w którym można znaleźć najstarsze miasta w Stanach Zjednoczonych, takie jak Nowy Jork, Boston i Filadelfia. Wschodnie Wybrzeże jest miejscem, gdzie można naprawdę poczuć życie Stanów Zjednoczonych.

Floryda

Floryda to najbardziej wysunięty na południe stan USA, który leży nad Morzem Karaibskim. Jest to najbardziej popularny kierunek turystyczny w Stanach Zjednoczonych, a to ze względu na wszystkie atrakcje, jakie można tam znaleźć. Popularne miejsca do odwiedzenia w Florydzie to na przykład Miami i Orlando. W tym pierwszym miasteczku można zwiedzić South Beach, a także inne atrakcje turystyczne, takie jak Wynwood Walls czy Zoo Miami. W Orlando zaś można zobaczyć Magic Kingdom i inne parki rozrywki Disneya, a także Universal Studios.

miami-usa-floryda-rektravel

Jednak Floryda to nie tylko popularne miasta, ale także piękne plaże. Można tu znaleźć wiele piaszczystych plaż, które są idealne na leniuchowanie i relaks. A jeśli ktoś lubi aktywny wypoczynek, to także może tutaj znaleźć coś dla siebie.Na przykład na plaży Clearwater Beach można uprawiać windsurfing, a także inne sporty wodne. Warto więc wybrać się na wakacje do Florydy, bo każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Zachodnie Wybrzeże

Zachodnie Wybrzeże to jeden z najbardziej popularnych regionów w Stanach Zjednoczonych. Jest to dom wielu przemysłów, takich jak Hollywood, muzyka i high-tech. Zachodnie Wybrzeże jest również domem wielu pięknych krajobrazów, takich jak Pustynia Mojave, Góry Skaliste i Zatoka San Francisco.

Zachodnie Wybrzeże jest jednym z najbardziej zaludnionych regionów w Stanach Zjednoczonych. W regionie tym mieszka ponad 60% całej populacji kraju. Gęstość zaludnienia wynosi ponad 700 osób na kilometr kwadratowy. Większość mieszkańców Zachodniego Wybrzeża mieszka w miastach, takich jak Los Angeles, San Francisco i Seattle.

most-golden-gate-rektravel-usa

Jest to również jeden z najbardziej ekonomicznie rozwiniętych regionów w Stanach Zjednoczonych. PKB Zachodniego Wybrzeża wynosi ponad 2,5 biliona dolarów, co stanowi ponad 30% całego PKB Stanów Zjednoczonych. W regionie tym znajdują się również największe firmy, takie jak Apple, Google i Microsoft.

Zachodnie wybrzeże to prawdziwe skarby, zobacz naszą wycieczkę.

region ten słynie również ze swoich przemysłów rozrywkowych, takich jak Hollywood. Hollywood jest domem wielu wytwórni filmowych i telewizyjnych, a także wielu gwiazd filmowych i muzycznych. W regionie tym znajduje się również Disneyland i Universal Studios Hollywood

Chicago

Chicago to piękne miasto położone w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Jest to trzecie pod względem liczby mieszkańców miasto w kraju, z ponad 2,7 miliona mieszkańców. Miasto jest znane ze swojego panoramy, muzeów i drużyn sportowych. Chicago jest głównym ośrodkiem kulturowym w Stanach Zjednoczonych i było domem dla wielu słynnych pisarzy, muzyków i artystów. Miasto jest również znane ze swojego jedzenia, architektury i historii.

Wodospady Niagara

Wodospady Niagara to jeden z największych i najbardziej znanych wodospadów na świecie. Znajdują się one na rzece Niagara, która dzieli Kanadę i Stany Zjednoczone. Wodospady mają około 167 metrów wysokości i są podzielone na trzy części: Wodospad Niagara, Wodospad Amerykański i Wodospad Kanadyjski. Największy z nich, Wodospad Niagara, jest najbardziej znany i odwiedzany przez turystów.

Mamy to! Wycieczka do Niagara Falls

Każdego roku, Wodospady Niagara przyciągają miliony turystów z całego świata. Jest to jeden z najbardziej popularnych krajobrazów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Wodospady są oświetlone każdej nocy, a turyści mogą je podziwiać z bliska lub z daleka. Wiele osób przyjeżdża tutaj, aby zobaczyć wodospady w naturalnym świetle dnia.

most-samobójców-niagara-rektravel

Wodospady Niagara są również popularne ze względu na dostępne tutaj atrakcje turystyczne. Można tutaj skoczyć ze spadochronem, raftować po rzece Niagara lub przejechać się kolejką linową. Jest również możliwość zobaczenia wodospadów z lotu ptaka, dzięki czemu można się naprawdę poczuć jak w środku tego wspaniałego krajobrazu.

Warto wiedzieć, że istnieje kilka miejsc, gdzie można zobaczyć wodospady Niagara. Najbardziej popularnym miejscem jest oczywiście Wodospad Niagara, który znajduje się w mieście Niagara Falls w stanie Nowy Jork.

Parki Narodowe w USA

W USA jest ponad 400 parków narodowych, które łącznie zajmują ponad 84 miliony akrów (34 miliony hektarów). Parki narodowe są chronione przez prawo federalne i służą do ochrony unikalnych ekosystemów, które są niezwykle ważne dla środowiska i przyrody.

Parki narodowe w USA są uważane za jedne z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc na świecie. Parki narodowe każdego roku odwiedza ponad 275 milionów osób, które przyciągają się do swoich pięknymi krajobrazami, bogactwem flory i fauny oraz unikalnymi możliwościami do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, kajakarstwa i wielu innych sportów.

Może Ciebie interesować: wycieczka do Yellowstone

Parki narodowe są również ważne dla gospodarki USA. Parki narodowe generują ponad 32 miliardy dolarów rocznie dla gospodarki kraju i zatrudniają ponad 318 000 pracowników w sektorze turystycznym.

yellowstone-parki-narodowe-stany-zjednoczone-rektravel

Pierwszym parkiem narodowym w USA był Yellowstone National Park, który został utworzony w 1872 roku. Yellowstone jest największym parkiem narodowym w USA i jest chroniony przez prawo federalne jako park narodowy. Yellowstone jest również chroniony przez Międzynarodowy Traktat o Ochronie Dzikiej Przyrody i Ludzkich Środowisk.

Yellowstone jest siedzibą wielu unikalnych ekosystemów i bogactwa flory i fauny. park jest siedzibą ponad 300 gatunków zwierząt, w tym niedźwiedzi grizzly, niedźwiedzi polarnych, koni, wilków, bizony, łosie i wielu innych. Yellowstone jest również bogaty w unikalne rośliny, które stanowią 1/3 całej flory parku.

Yellowstone jest również domem dla wielu unikalnych geologicznych formacji, w tym wulkanów, gorących źródeł, gejzerów i innych. Yellowstone jest również miejscem wielu ważnych archeologicznych odkryć, które datują się aż 12 000 lat.

Route 66

Termin “Route 66” często używany jest w odniesieniu do całej autostrady U.S. Route 66, która rozciągała się od Chicago w stanie Illinois do Santa Monica w Kalifornii. Jednakże termin ten może być również używany w odniesieniu do konkretnych odcinków tej autostrady, takich jak fragment przebiegający przez stan Missouri.

Route 66 była jedną z pierwszych autostrad w Systemie Autostrad Stanów Zjednoczonych i zyskała miano “Głównej Ulicy Ameryki“. W pierwszej połowie XX wieku była to główna droga dla podróżników, a w szczególności popularna wśród migrantów udających się na zachód w czasach Wielkiego Kryzysu i katastrof ekologicznych lat 30-tych.

droga stanowa nr 66 -usa -rektravel

Dziś Route 66 nie jest już oficjalną autostradą, ale znaczna jej część została zachowana jako trasa historyczna. Popularny serial telewizyjny “Route 66” (1960-1964) pomógł zwiększyć świadomość o znaczeniu tej autostrady, i dzisiaj Route 66 jest popularnym celem turystycznym.

Jeśli kiedykolwiek masz ochotę na podróż samochodem, koniecznie odwiedź Route 66!

Wycieczki po USA z biurem Rek Travel

Stany Zjednoczone to kraj, który każdy musi kiedyś odwiedzić. Jest tak wiele do zobaczenia i doświadczenia, że trudno jest się zdecydować, gdzie zacząć. Na szczęście istnieją biura turystyczne, które pomogą Ci wybrać idealną wycieczkę dla Ciebie.

Jednym z takich biur jest Rek Travel, które oferuje wycieczki do wielu ciekawych miejsc w USA. Możesz wybrać wycieczkę do Nowego Jorku, Los Angeles, San Francisco, Waszyngtonu, Chicago lub wielu innych miast. Rek Travel oferuje także wycieczki tematyczne, takie jak wycieczka do Nowego Jorku poświęcona sztuce lub wycieczka do Hollywood.

Wybierz swoją ulubioną wycieczkę i ciesz się podróżą po USA!