rzeka-san-juan-goosenecks-rektravel

Odkryj Zachodnie Skarby USA

8 dni
04-21-2024 09-10-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $1595

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • przejazdy na całej trasie wycieczki
 • w niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu
 • opiekę przewodników
 • kompleksowe wsparcie dla klienta, na każdym etapie Twojej podróży

 

Przed każdą wycieczką wysyłamy SMS z informacjami dotyczącymi wyjazdu. W tym przypomnieniu zawieramy szczegóły takie jak godzina zbiórki i miejsce wyjazdu – zawsze jest to nasze biuro. Przypominamy także o wszelkich opłatach związanych z wycieczką, takich jak koszty biletów wstępu.

Cena nie zawiera

 • kosztu biletow lotniczych
 • wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • biletów wstępu

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę z RekTravel – “Odkryj Zachodnie Skarby USA”. Ta 8-dniowa wycieczka zabierze Cię do najbardziej spektakularnych miejsc na zachodzie USA. Od niesamowitego Parku Narodowego Zion, przez malowniczą Dolinę Ognia, aż po ekscytujące Las Vegas. Każdy dzień to nowa przygoda i niezapomniane widoki.

Czy jesteś gotowy na podróż życia? Zarezerwuj swoje miejsce już dziś!

Jaskinie

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka

Wspinaczka


Plan podróży

1.dzień

Skarby USA - roczpoczęcie przygody w drodze do światła neonów

Naszą przygodę z “Odkrywaniem Zachodnich Skarbów USA” zaczynamy od przelotu do Las Vegas, miasta świateł i niewyczerpanej energii. Spotkanie grupy odbędzie się na lotnisku O’Hare w Chicago, skąd razem wyruszymy w podróż pełną wrażeń.

Odkryjemy tajemniczą Dolinę Ognia

Mimo iż Las Vegas samo w sobie jest atrakcyjne, poczekamy chwilę z jego odkrywaniem. Naszym pierwszym punktem programu jest niezwykła Dolina Ognia (“Valley of the Fire”). Ten zaskakujący zakątek pełen jest różnorodnych skał, egzotycznych kaktusów i tajemniczych indiańskich petroglifów – to prawdziwy skarb Zachodu, który czeka na odkrycie.

kanion-antylopy-page-rektravel

Podróżniczy relaks: przejazd przez park

Przejażdżka przez Dolinę Ognia to prawdziwa uczta dla zmysłów. Zatrzymamy się w najbardziej malowniczych miejscach, aby nacieszyć oczy widokiem bujnej, kolorowej przyrody. Ta droga przez park to jeden z najpiękniejszych skarbów USA, który zapewne na długo zapadnie w pamięć uczestnikom wyprawy.

Zakończenie dnia: spokój w otoczeniu Parku Zion

Dzień pełen odkryć zakończymy wyciszeniem i spokojem, przenosząc się na nocleg w okolicach Parku Zion. Jego niepowtarzalny krajobraz zapewnia doskonałe miejsce do relaksu po dniu pełnym wrażeń. Już teraz zapraszamy na kolejny dzień naszej niezapomnianej podróży po Zachodnich Skarbach USA.

2.dzień

Fascynujące piękno Parku Narodowego Zion

Dzień zaczynamy od wizyty w Parku Narodowym Zion, jednym z najbardziej malowniczych miejsc w USA. Pierwszym punktem programu jest szlak prowadzący do szmaragdowych jezior Emerald Pools. Trasa jest niezwykle urokliwa – biegnie ścieżkami wśród drzew, mijając po drodze imponujące, wysokie na kilkaset metrów klify. To krótki szlak, ale warto przygotować się na partie skalnych schodów.

Wędrówka wzdłuż rzeki: Riverside Walk

Kolejnym etapem naszej podróży będzie spacer ścieżką Riverside Walk, która prowadzi wzdłuż malowniczej rzeki Virgin. Ścieżka jest niezwykle urokliwa, mijając piękne formacje skalne i biegnąc tuż obok rzeki, tworzy niepowtarzalną atmosferę.

Zion-Canyon

Przez wąwóz rzeki: The Zion Narrows

Naszym następnym celem jest jeden z największych skarbów Parku Narodowego Zion – szlak The Zion Narrows. Prowadzi on przez kanion szczelinowy, jest niezwykły z tego względu, że cały czas biegnie korytem rzeki, które wyrzeźbiło w skałach niezwykle piękne formacje. Szlak jest bezpieczny w dni, kiedy nie istnieje możliwość wystąpienia tzw. “powodzi błyskawicznej”. Jeśli warunki pozwolą, dla chętnych będzie możliwość przejścia tym szlakiem i doświadczenia niezwykłego piękna kanionu.

Koniec dnia: powrót na nocleg

Zakończymy nasz dzień powrotem na nocleg w pobliżu parku, gdzie będziemy mieli czas na odpoczynek po dniu pełnym wrażeń. Pamiętajcie o dobrym obuwiu, np. trekkingowym lub wodoodpornym, które można wynająć w pobliskiej wypożyczalni. Zapraszamy na kolejny dzień pełen odkryć i przygód w Zachodnich Skarbach USA.

3.dzień

Odkrywanie tajemnic Bryce i Capitol Reef

Kolejny dzień naszej przygody rozpoczynamy od wizyty w Parku Narodowym Bryce, słynącym z niesamowitych formacji skalnych. Park jest domem dla tzw. hoodoos, czyli nietypowych wieżyczek skalnych, które tworzą prawdziwe amfiteatry naturalne. W zależności od światła i pory dnia, krajobrazy zmieniają się, dostarczając nam niekończącej się palety barw i cieni. Będziemy mieli okazję nie tylko podziwiać panoramę parku, ale także zejść w dół szlakiem Navaho Loop, gdzie za każdym rogiem będą czaić się kolejne uliczki skalnego miasta.

Capitol Reef National Park: Ziemia śpiącej tęczy

Capitol Reef

Następnie udamy się do Parku Narodowego Capitol Reef. Pierwszym osadnikom, miejsce to przypominało budynek Kapitolu (stąd nazwa), natomiast rdzenni mieszkańcy nazywali ten obszar „krainą śpiącej tęczy” z powodu niezwykle barwnej roślinności i skalnych formacji. Będziemy mogli podziwiać nie tylko bogactwo kolorów tęczy, ale także odkrywać liczne indiańskie petroglify wyryte w skałach.

Relaks w Green River

Dzień pełen niezapomnianych widoków zakończymy przejazdem do Green River, gdzie spędzimy noc. To miejsce jest idealnym punktem na odpoczynek i zebranie sił na kolejny dzień odkrywania Zachodnich Skarbów USA.

4.dzień

Między mitami a geologią - od Dead Horse Point do Arches

Wstęp: Dramatyczna legenda Dead Horse Point

Czwarty dzień naszej przygody zaczynamy od przejechania do Dead Horse Point, miejsca o niesamowitym widoku na rzekę, które jednak wiąże się z tragiczną legendą. Ten punkt widokowy pozwoli nam w pełni docenić majestatyczną naturę amerykańskiego Zachodu.

Canyonlands National Park: Widoki z Mesa Arch

Canyonlands

Następnie przeniesiemy się do Parku Narodowego Canyonlands, gdzie czeka na nas słynny łuk Mesa Arch. Ta naturalna formacja tworzy niesamowite okno na rozległy płaskowyż poprzecinany kanionami. Odwiedzimy także inne punkty widokowe, a także podejmiemy się krótkiego, ale stromego szlaku Upheaval Dome, który prowadzi do krateru po uderzeniu meteorytu.

Arches National Park: Kraina ponad 2000 łuków skalnych

Tego dnia odwiedzimy także Park Narodowy Arches, czyli Łuków Skalnych. Jest ich tu ponad 2000, co czyni to miejsce światowym fenomenem. Zobaczymy m.in. ikonę parku, Delicate Arch, oraz Balanced Rock, czyli ruchomą skałę – chybotka o wielkości trzech autobusów.

Zasłużony odpoczynek: Moab

Pełen wrażeń dzień zakończymy przejeżdżając na nocleg do Moab, gdzie będziemy mogli odpocząć i podsumować wszystkie odkrycia czwartego dnia naszej wyprawy po Zachodnich Skarbach USA.

5.dzień

Gęsie szyje, bieg Forresta i Dziki Zachód

Początek piątego dnia naszej podróży to wizyta w Parku Stanowym Goosenecks. To miejsce, gdzie po krótkim spacerze szlakiem, będziemy mogli podziwiać niesamowite meandry rzeki San Juan, przypominające swoim kształtem gęsie szyje.

Forrest Gump Point: Przystanek na pustyni

Następnie, dla miłośników kinematografii, przygotowaliśmy szczególną atrakcję – przejazd do miejsca, gdzie legendarny Forrest Gump zakończył swój długotrwały bieg. Tak jak on, również my znajdziemy tu chwilę na odpoczynek i refleksję.

Monument Valley: Dziki Zachód wśród monumentalnych formacji

Monument Valley

Kolejnym punktem programu jest święte miejsce Indian Navaho – Dolina Pomników, czyli Monument Valley. Wysokie na ponad 300 metrów formacje z piaskowca tworzą tu krajobraz jak nie z tej planety. To miejsce stało się ikoną westernów i jest prawdziwą ilustracją Dzikiego Zachodu, będąc plenerem dla takich produkcji jak „Jeździec znikąd”, „Wiek zagłady” czy „Poszukiwacze”.

Nocleg po pełnym emocji dniu

Piąty dzień naszej wyprawy pełen niesamowitych widoków i filmowych nawiązań zakończymy spokojnym przejazdem na nocleg, gdzie będziemy mogli odpocząć po kolejnym dniu pełnym wrażeń.

6.dzień

Tajemnicze kaniony i zapierające dech w piersiach widoki

Dzień rozpoczynamy w miasteczku Page, do którego każdego roku przyjeżdża aż 3 miliony turystów. Naszą pierwszą atrakcją będzie Kanion Antylopy, położony na terenie rezerwatu Indian Navajo. To niesamowite miejsce, ukształtowane przez miliony lat działania słońca i wody, to prawdziwy raj dla fotografów. Szczelinowy kanion, oświetlony snopami światła, prezentuje niesamowite widoki.

Jezioro Powell: Turkusowy klejnot Dzikiego Zachodu

Następnie udamy się do zapory Glen, która przy rzece Kolorado utworzyła Jezioro Powell – jedno z ulubionych terenów rekreacyjnych Amerykanów. Turkusowa woda na tle żółto-czerwonych skał oddziela stany Utah i Arizonę, tworząc niezapomniany widok.

Horseshoe Bend: Widok z pocztówek na żywo

Horseshoe Bend

Po chwili odpoczynku przy jeziorze, udajemy się do Horseshoe Bend, czyli słynnej „Podkowy”. Widok, który tak wiele razy widzieliśmy na pocztówkach, nie odda tego, co można zobaczyć na żywo. Rzeka Kolorado przez tysiące lat wyżłobiła w kruchym piaskowcu charakterystyczne zakole o głębokości 300 metrów. Widok ten zapewne na długo zostanie w naszej pamięci.

Nocleg po dniu pełnym wrażeń

Dzień pełen niesamowitych odkryć kończymy spokojnym przejazdem na nocleg, gdzie będziemy mogli odpocząć i przemyśleć nasze dzisiejsze doświadczenia.

7.dzień

Wielki Kanion i błyszczące światła Las Vegas

Rozpoczynamy dzień od wizyty w jednym z najbardziej imponujących miejsc na Ziemi – Wielkim Kanionie Rzeki Kolorado. Głęboki na średnio półtorej kilometra kanion, często określany jako ósmy cud świata, zapewne zapadnie nam w pamięć na długo. Będziemy mieli okazję podziwiać go z kilku punktów widokowych przy jego południowej krawędzi, w okolicach miejscowości Grand Canyon Village.

Las Vegas: Miasto które nigdy nie śpi

Las Vegas strip in Nevada

Po zwiedzaniu Wielkiego Kanionu, udajemy się do Las Vegas – miasta, które z praktycznie nieistniejącej osady sto lat temu, stało się dzisiaj światową stolicą hazardu i niecodziennych atrakcji. Przy ulicy Strip, gdzie znajduje się nasz nocleg, zlokalizowane są najokazalsze hotele-kasyna świata, które prześcigają się w organizacji najbardziej spektakularnych pokazów.

Wolny wieczór w Las Vegas

Tego wieczoru każdy będzie mógł na własną rękę odkrywać atrakcje Las Vegas. Zwiedzanie Paryża, Nowego Jorku, Kairu czy Wenecji jest możliwe tu, w Vegas – decyzja, co chcecie zobaczyć, zależy tylko od Was. Relaks w hotelowym basenie czy eksplorowanie miasta? Wybór należy do Was. Ostatnią część dnia spędzimy w hotelu-kasynie, zasypiając pod błyszczącymi neonami tego niezwykłego miasta.

8.dzień

Do zobaczenia, Ameryko!

Poranek tego dnia spędzimy na pakowanie i wspominanie naszej przygody. Po wykwaterowaniu z hotelu, udajemy się na lotnisko, skąd rozpoczynamy naszą podróż powrotną do Chicago. Mimo że nasza amerykańska przygoda dobiega końca, zapewniamy, że doświadczenia i wspomnienia z tego wyjazdu pozostaną z nami na długo. Czekamy na Was w naszych kolejnych podróżach – do zobaczenia!

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Teksas i Nowy Meksyk – w krainie słońca, kaktusów i … kosmitów

$1745 8 dni 07-13-2024

Hawaje: Maui, Oahu 2024

$1995 8 dni

Hawaje: Maui, Oahu 2024

$1995 8 dni 06-12-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 46