Boston

Boston od świtu do zmierzchu 2024

5 dni
07-28-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $1295

Cena zawiera

 • 4 noclegi w hotelu Best Western
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • 4 śniadania
 • lunch w formie kanapek w dniu pierwszym
 • przejazdy wg. programu wycieczki
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • kompleksowe wsparcie dla klienta, na każdym etapie Twojej podróży

Cena nie zawiera

 • kosztu biletu lotniczego Chicago-Boston-Chicago
 • wyżywienia z wyjątkiem śniadań
 • ubezpieczenia turystycznego
 • biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji

Boston to miasto ważne w historii z powodu swojej roli w rewolucji amerykańskiej, jego znaczenia jako ośrodka kulturalnego i edukacyjnego oraz jako jednego z najstarszych i najbardziej wpływowych miast w Stanach Zjednoczonych.

Tradycyjnie uważa się, że Pierwsze Dziękczynienie miało miejsce w Plymouth w 1621 roku, kiedy osadnicy i Indianie plemienia Wampanoag świętowali wspólną żniwa. To wydarzenie jest uznawane za symbol pokoju i współpracy między pierwotnymi mieszkańcami a europejskimi osadnikami.

Newport posiada bogatą historię morską, sięgającą czasów kolonialnych. Miasto było ważnym portem handlowym w XVIII i XIX wieku, prowadzącym handel z Karaibami, Europą i Azją. Jego znaczenie jako portu morskiego przyczyniło się do jego rozwoju gospodarczego i kulturowego.

Salem jest najbardziej znane ze względu na historyczne wydarzenia z 1692 roku, znane jako procesy czarownic. W tym czasie doszło do masowej histerii, w której dziesiątki osób zostało oskarżonych o praktykowanie czarów i czarownictwa.

Odkryj niezwykłe piękno świata z naszymi wycieczkami z serii “Od świtu do zmierzchu“. Te wyjątkowe podróże są zaprojektowane z myślą o maksymalnej aktywności i zwiedzaniu, pozwalając Ci zanurzyć się w kulturze i krajobrazie każdego odwiedzanego miejsca. Co więcej, zapewniamy Ci stałe miejsce pobytu w wybranym hotelu, co oznacza, że nie musisz się martwić o ciągłe przepakowywanie i przemieszczanie – możesz skupić się na tym, co najważniejsze: odkrywaniu. Sprawdź nasze najnowsze wycieczki z serii “Od świtu do zmierzchu” i zacznij swoją przygodę już dzisiaj!

Yellowstone

Sedona

San Francisco

Kultura i historia


Plan podróży

1.dzień

Boston - spacer szlakiem wolności i narodzin USA

Zaczynamy naszą podróż z lotniska O’Hare w Chicago, jednym z najbardziej ruchliwych hubów lotniczych na świecie. Po odprawie, przelot do Bostonu. W ten sposób zaczniemy naszą przygode.
Po wylądowaniu przejazd do centrum. Boston – miasto Johna Adamsa, Benjamina Franklina, najsłynniejszych uniwersytetów świata i… homarów! Stolica Massachusetts jest jednym z najważniejszych miast dla historii USA. Założone w 1630 roku, odegrało szczególną rolę w okresie amerykańskiego dążenia do niepodległości. Największe atrakcje Bostonu są zlokalizowane wzdłuż pełnego zabytków szlaku Freedom Trail, którego zwiedzanie zajmuje kilka godzin. My, w towarzystwie profesjonalnego polskojęzycznego przewodnika przejdziemy większość tej trasy pierwszego dnia. Zobaczymy między innymi:

Boston Common – Najstarszy publiczny park Ameryki, którego historia sięga 1634 roku. To doskonałe miejsce do rozpoczęcia spaceru takż ze względu na przepiękną panoramę miasta z tego miejsca.

Granary Burying Ground – cmentarz z 1660 roku. Jest miejscem pochówku zasłużonych dla historii i kultury Stanów Zjednoczonych, takich jak John Hancock, Samuel Adams, Paul Revere…

City Hall – dawny ratusz miejski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków architektonicznych w mieście, zbudowany w stylu neorenesansowym. Jego fasadę zdobią kolumny, łuki i inne dekoracje, a otwarte dla zwiedzających wnętrze zachowało wiele oryginalnych pomieszczeń i elementów.

Old Corner Bookstore – Najstarszy budynek komercyjny w miejsce. Powstały na początku osiemnastego wieku, początkowo mieścił w sobie aptekę.

Old South Meeting House i Old State House – miejsca te odegrały kluczową rolę w wydarzeniach prowadzących do amerykańskiej rewolucji. Były miejscem spotkań i politycznych dyskusji bostończyków. Zebranie w tym miejscu rozpoczęło słynną Tea Party – bunt zwany „Bostońską herbatką”, w 1773 roku a także były miejscem słynnej „BostońskiejMasakry”, czyli ulicznych walk kolonistów z wojskami brytyjskimi.

W  czasie lunchu zapraszamy Was na kanapkę ze słynnej restauracji Samlagrassas. Miejsce wyróżnia się wysoką jakością jedzenia, kreatywnością kulinarną i przyjazną atmosferą, co sprawia, że ​​jest to popularne miejsce dla miłośników kuchni włoskiej i amerykańskiej. Wiele osób twierdzi, że to kanapki no#1 na świecie!!!!

Quincy Market to hala handlowa, dzieląca z Faneuil Hall ten sam skwer. Pierwotnie służyła jako miejsce sprzedaży świeżych produktów spożywczych. Dziś znajdziesz tu mnóstwo lokalnych przysmaków, w tym charakterystyczne dla Massachusetts homary, krewetki i ostrygi. To także wyśmienite miejsce na lunch i odpoczynek w zwiedzaniu.

Old North Church – Najstarszy nadal działający kościół w Bostonie. Wieża kościoła jest związana z ważnym wydarzeniem historycznym. W 1775 roku stąd na polecenia dowódcy obrony miasta i lokalnej Milicji sygnalizowano zbliżanie się wojsk brytyjskich do Bostonu.

Charlestown Navy Yard – obszar stoczni wojskowej na terenie Charlestown –za rzeką Charles River. Tam znajdują się liczne zachowane budynki stanowiące dowód na industrialną historię tej metropolii. My zawitamy do portu by odwiedzić USS Constitution, najstarszy zachowany okręt wojenny w USA. Ta zbudowana w 1797 roku drewniana fregata jest najstarszym na świecie okrętem wojennym będącym w służbie czynnej.

Po zakończeniu zwiedzania udamy się do hotelu, w którym pozostaniemy aż do końca naszej wycieczki. Zgodnie z filozofią naszych wycieczek z serii “od świtu do zmierzchu” staramy się jak najrzadziej zmieniać hotele tak by pobyt dla Państwa był maksymalnym wypoczynkiem i relaksem.

2.dzień

Cambridge: nauka i rozrywka, czyli z wizytą na Uniwersytecie i Stadionie.

Tego ranka po śniadaniu ruszymy dalej odkrywać tajemnice i ciekawostki okolicy. Tego dnia planujemy odwiedzić:

Uniwersytet Harvarda i
Massachusetts Institute of Technology – Na drugim brzegu rzeki Charles, w Cambridge, znajdują się dwie uczelnie, które są jednymi z najlepszych na świecie. Są matczyną uczelnią dlawięcej nż setki noblistów i innych wybitnych postaci stały się częścią globalnej kultury i jednym z symboli Ameryki.   Zarówno Harvard, jak i Massachusetts Institute of Technology (MIT) można zwiedzać dlatego my nie możemy nieskorzystać z tej możliwości i podczas odwiedzin w Bostonie odwiedzimy także miasteczko Cambridge.

Stadion Red Sox – Fenway Park, bo tak nazywa się „dom” drużyny Red Sox, należy do najsłynniejszych stadionów baseballowych w Stanach Zjednoczonych. Został otwarty w 1912 roku i jest najstarszym stadionem w lidze MLB. Fenway Park to miejsce ikoniczne, zarówno ze względu na historię i architekturę, która mimo licznych renowacji na przestrzeni dekad wciąż zachowuje swój oryginalny charakter. Nierzadko odbywają się tu też koncerty gwiazd światowego formatu, więc warto sprawdzić kalendarz przed wizytą! A nuż pojawi się możliwość zobaczenia meczu lub innego wydarzenia. Jeśli nie… stadion można też zwiedzać.

Powrót do hotelu na nocleg.

3.dzień

Plymouth i Newport, czyli tam, gdzie wszystko się zaczęło!

Po śniadaniu udamy się na całodniową wycieczkę za miasto, czyli na południowe wybrzeże. Planujemy odwiedzić:

– Plymouth – by tam odnaleźć miejsce, do którego przybyli pierwsi biali osadnicy na Wschodnim Wybrzeżu. Byli to wyznawcy purytanizmu – prześladowani w swej starej ojczyźnie na amerykańskiej ziemi szukali wolności. Plymouth stała się pierwszą stałą osadę brytyjską w Ameryce. Przetrwała próbę czasu dzięki współpracy z Indianami, do czego nawiązuje dzisiejsze Święto Dziękczynienia. Tu możemy zobaczyć odtworzoną osadę oraz kopię statku, na którym przybyli do Ameryki pierwsi podróżnicy.  Następnym miejscem wartym naszej wyprawy jest:

–  Newport w stanie Rhode Island (najmniejszym spośród wszystkich Stanów USA). Newport to malownicze, rybackie miasto, z najpiękniejszą amerykańską starówką, ślicznymi budynkami wzdłuż Thames Street, portem Bowen’s Wharf, najstarszą Synagogą na kontynencie i wieloma zabytkowymi rezydencjami, przypominającymi pałace i zamki, które można zobaczyć w czasie przejażdżki po Ocean Drive.  Na koniec dnia odwiedzimy znajdujący się na klifach nad oceanem Fort Adams.

Na nocleg powrócimy do naszego hotelu w Bostonie

4.dzień

Czarownice z Salem i rejs po bostońskim porcie

Tego ranka po śniadaniu ruszymy dalej, tym razem w podróż do przeszłości:

Salem – miejsce owiane złą za sławą za sprawą procesów „Czarownic z Salem” z XVII wieku jest w rzeczywistości pięknym miastem. Oferuje liczne atrakcje w tym szlak czarownic na którym poznamy prawdziwe historie procesów czarownic z Salem.  W 1692 11-letnia Abigail oraz 9-letnia Betty szukały odpowiedzi we wróżbach na pytanie jaki czeka je los. Wróżba polegała na wbiciu jajka do szklanki z wodą i odczekaniu aż nabierze kształtu. Sylwetka jajka może przewidzieć zawód Twojego przyszłego męża. Kotwica, marynarz – widły, rolnik. I tak dalej, i tak dalej. Wiara purytańska zabraniała tej praktyki, więc obie dziewczyny były ostrożne choć najwyraźniej niewystarczająco, gdyż w szkle wyłoniła się kształt trumny… Zarówno Betty, jak i Abigail poznały swój los… Salem jest szczególnie popularne w czasie Halloween, gdy organizowane są w nim imprezy nawiązujące do czarownic i duchów. W miasteczku można też odwiedzić cmentarze z czasów kolonialnych i przejść się po uliczkach, które mimo upływu lat, zachowały atmosferę minionych wieków. My, po odwiedzeniu domu czarownic z Salem i spacerze po miasteczku powrócimy do Bostonu by tam wziąć udział w rejsie.

Kolejną atrakcją bedzie rejs o tajemniczej nazwie: „Latarnie morskie i opowieści o bostońskim porcie”. Od najstarszej latarni morskiej w kraju po najstarszy na świecie okręt wojenny oddany do służby i wszystko pomiędzy – wszystko to zobaczysz i usłyszysz podczas tego wyjątkowego dwugodzinnego rejsu przez historię i współczesność portu bostońskiego. Przepłyniemy blisko latarni morskiej Boston Light, pierwotnie zbudowanej w 1716 r., oraz latarni Graves Light, jedynej prywatnej latarni morskiej w porcie bostońskim. Zbliżymy się także do historycznych fortów broniących dostępu do miasta, dowiemy się, jak bostończycy wykorzystali teren do budowy portu i miasta, Przyjżymy się także wyspie Boston Harbor Islands, Staremu Północnemu Kościołowi i okrętowi USS Constitution. Naszym gospodarzem na statku będzie bostoński gawędziarz i przewodnik – David Coffin, który prowadzi wycieczki po Boston Harbor od 2000 roku. Jest on również dobrze znany jako człek doskonale śpiewający szanty czyli marynarskie piosenki, więc nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć podczas rejsu.

Na nocleg powrócimy do naszego hotelu w Bostonie.

5.dzień

Pożegnanie z Bostonem, czyli ostatnia herbatka Brytyjczyków

Tego dnia kończy się nasza wizyta na Wschodnim Wybrzeżu. Zanim jednak udamy się na lotnisko i powrócimy do Chicago warto by było poznać kilka nieodkrytych jeszcze, a pięknych miejsc. Zapraszamy Was zatem na wizytę w:

 Boston Public Library – Można zaczytywać się w bogatych zbiorach tej biblioteki, można chłonąć historię tego miejsca, gdyż bostońska biblioteka jest jednocześnie najstarszą w Ameryce. Jednak największe wrażenie robi sam budynek. Zbudowano go w stylu neo-renesansowym z bogato zdobionymi wnętrzami, pięknym sklepieniem i witrażami.

Boston Tea Party Museum – Czyli muzeum „Bostońskiej Herbatki”. Jest poświęcone wydarzeniom, które miały miejsce w grudniu 1773 roku. Wtedy sprzeciwiający się nadużywaniu władzy przez Anglików mieszkańcy Bostonu dokonali buntu. Otóż bostończycy postanowili wyrzucić kilkaset skrzyni z importowaną herbatą do zatoki jako protest przeciwko zbyt wysokim cłom nakładanym na mieszkańców. Był to jeden z najgłośniejszych protestów poprzedzających wojnę o niepodległość. Zobaczymy tu replikę statku „Beaver” i interaktywne wystawy, które przedstawiają kluczowe postacie z epoki wojny rewolucyjnej oraz ich znaczenie dla nowo rodzącego się Państwa – USA.

Ulica Acorn – najpiękniejsza w Bostonie, a według niektórych jedna z najładniejszych w Ameryce. Ta brukowana malutka uliczka (nawet alejka), otoczona równie pięknymi co starymi domkami i ciekawą miejską roślinnością i gazowymi latarniami. Niegdyś zamieszkana przez przedstawicieli dokerów dziś jest miejscem zamieszkania bostońskiej elity.

Po południu udamy się na lotnisko skąd odlecimy do Chicago. Po locie trwającym około dwie i pół godziny przyjdzie nam pożegnać się i… zacząć planować kolejną wyprawę.

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).