chicago wycieczka z polskim biurem podróży

Chicago – Wietrzne Miasto i Początek Route 66

1 dni
05-09-2024 05-20-2024 06-13-2024 06-27-2024 07-11-2024 07-25-2024 08-15-2024 08-29-2024 09-06-2024 09-20-2024 04-14-2024 04-03-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $150

Cena zawiera

  • przejazdy na całej trasie wycieczki
  • opieka polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu (koszt ok. $80/os.)
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

Największe atrakcje Chicago

ŚWIĄTYNIA BAHAI  W WILMETTE – MICHIGAN AVENUE – MAGNIFICENT MILE – WATER TOWER – KATEDRA NAJŚWIĘTSZEGO IMIENIA JEZUS – MILLENNIUM PARK – CLOUD GATE – THE ART INSTITUTE OF CHICAGO – ROUTE 66 SIGN – COLUMBUS DRIVE – BUCKINGHAM FOUNTAIN – ADLER PLANETARIUM – FIELD MUSEUM – STADION SOLDIER FIELD – WILLIS TOWER – REJS PO RZECE CHICAGO

Kultura i historia


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd o godzinie 9:00 rano sprzed biura Rek Travel (5825 W. Irving Park Road). Przejazd na północne przedmieścia – Winnetki, jednego z najbogatszych miast Ameryki. Oglądanie z zewnątrz Świątyni Wszystkich Wyznań Bahai w Wilmette.

Następnie przejazd do centrum wzdłuż jeziora Michigan z panoramą Uniwersytetu Northwestern,  założonego w 1851 roku w miejscowości Evanston przez rodzinę McCormick.

Po przyjeździe do centrum Chicago podziwianie ulicy Michigan Avenue na wysokości najstarszego zabytku miasta – Water Tower. Następnie odcinek Michigan Avenue zwany Złotą Milą oraz do Katedry Najświętszego Imienia Jezus w Chicago. Świątynia została zbudowana w latach 1874-1875. Wtedy była to jedna z pierwszych katolickich katedr w Chicago, a obecny budynek, który został wzniesiony w stylu neogotyckim, został ukończony w 1875 roku. Pierwszy kościół został jednak zniszczony przez wielki pożar chicagowski w 1871 roku.

Przejazd do Millennium Park, gdzie zobaczymy Cloud Gate nazywaną pieszczotliwie „fasolką” ( ograniczony dostęp do atrakcji z powodu remontu od sierpnia 2023 do maja 2024 ). To ogromna struktura o wysokości 33 stóp (około 10 metrów) i długości 66 stóp (około 20 metrów). Jej unikalny kształt sprawia, że przypomina właśnie olbrzymią fasolkę. Rzeźba została wykonana z polerowanej stali nierdzewnej, co sprawia, że jej powierzchnia jest idealnie gładka i lustrzana.

Zobaczymy także The Art Institute of Chicago, Bibliotekę Miejską oraz miejsce, gdzie rozpoczyna się słynna Route 66. Na tej trasie znajdowało się wiele ikonicznych miejsc, takich jak motele, stacje benzynowe, kawiarnie i punkty widokowe, które stały się znane na całym świecie. Przykładami są “Wigwam Motel” w Holbrook w Arizonie, “Cadillac Ranch” w Amarillo w Teksasie, czy “Santa Monica Pier” w Kalifornii.

Następnie przejedziemy na południe miasta ulicą Columbus Drive, gdzie corocznie odbywa się Polska Parada 3-go Maja. Po drodze będziemy podziwiać Pomniki Kościuszki, Kopernika, Fontannę Buckingham, Adler Planetarium, Field Museum, Stadion Soldier Field i Arie Crown Theatre.

Następnie udamy się do jednej z najprężniej rozwijających się chińskich dzielnic w USA czyli do chicagowskiej Chinatown. Tam w cieniu chińskiej bramy będziemy mogli zakupić pamiątki z wietrznego miasta. Następnie powrócimy do Downtown, aby wjechać na punkt obserwacyjny na najwyższym budynku miasta – Willis Tower (ongiś Sears Tower). Wieża została oddana do użytku w roku 1973. Została zaprojektowana przez architekta Bruce’a Grahama. W chwili ukończenia budowy, Willis Tower mierzył 442 metry (1 450 stóp) i składał się z 110 kondygnacji. Był to najwyższy budynek na świecie do 1998 roku, kiedy to został przewyższony przez Petronas Towers w Kuala Lumpur w Malezji.

Z punktu obserwacyjnego, który odwiedzimy można podziwiać panoramę nie tylko całego Chicago, ale także stanów Illinois, Indiany, Michigan i Wisconsin.

W godzinach wieczornych planujemy dla Państwa rejs po rzece Chicago i Jeziorze Michigan, skąd będziemy mogli podziwiać panoramę wieżowców przy zachodzącym słońcu. Rejs trwać będzie około 90 minut. Pozwala zobaczyć wiele znakomitych budynków, takich jak Willis Tower, John Hancock Center, Wrigley Building, czy nowoczesny Trump International Hotel and Tower. Rzeka przepływa przez centrum miasta, co czyni ją doskonałym miejscem do podziwiania architektonicznych arcydzieł z innej perspektywy. W trakcie rejsu po można rownież zobaczyć wiele historycznych mostów, które przyciągają uwagę turystów. Jednym z najbardziej znanych jest most Tower Bridge, który nawiązuje do słynnego mostu w Londynie.

Po powrocie na stały ląd powrócimy do miejsca skąd rozpoczęła się nasza przygoda z wietrznym miastem i tam zakończymy wycieczkę.

Inne wycieczki w Chicago:

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Narty w Kolorado 2024

$1295 7 dni 03-27-2024

Hawaje: Maui, Oahu 2024

$1995 8 dni 03-18-2024 06-13-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 45