Rej po Mississippi

Rejs po Mississippi i wizyta w Wiosce Pionierów

2 dni
08-31-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $495

Cena zawiera

 • jeden (1) nocleg w hotelu wysokiej klasy turystycznej
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • jedno (1) śniadanie w dniu drugim
 • przejazd autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu
 • wyżywienia nie wymienionego w świadczeniach

Rejs po Mississippi i wizyta w Wiosce Pionierów to nasza propozycja na długi weekend we wrześniu (Labor Day Weekend). Dwa wycieczkowe dni wypełnimy niezapomnianymi przygodami i niezwykłymi doświadczeniami.

 • Odwiedzimy farmę słoneczników, gdzie otoczeni złotymi polami odkryjemy urok tych pięknych kwiatów
 • Wybierzemy się na wędrówkę w Parku Stanowym Matthiessen wśród skalnych wąwozów i wodospadów
 • Obejrzymy zachód słońca na pokładzie statku wycieczkowego, którym udamy się w 2,5 godzinny rejs z obiadem
 • Odkryjemy fascynujące dzieje Dzikiego Zachodu w Domu i Muzeum Buffalo Billa Cody’ego
 • Odwiedzimy urokliwą Wioskę Pionierów i weźmiemy udział w festiwalu, który ożywi legendę Dzikiego Zachodu
 • Przyjrzymy się majestatcie rzeki Mississippi z różnych punktów widokowych położonych po jej obu brzegach

Kaniony

Kultura i historia

muzea

Rejs statkiem

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Podróż w czasie: rejs po majestatycznej Mississippi i wizyta w Wiosce Pionierów

Wycieczkę rozpoczynamy zbiórką przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych. Opuszczamy Chicago i na początek skierujemy się na zachód, by odwiedzić farmę słoneczników, na której spędzimy krótki czas wykorzystując malowniczy krajobraz do ciekawych zdjęć. Słoneczniki pochodzą z Ameryki Północnej. Indianie uprawiali je już około 3000 lat p.n.e. jako źródło pożywienia i oleju. To, co nazywamy kwiatem słonecznika, to w rzeczywistości wiele małych kwiatów zebranych razem w jednym koszyczku. Każdy „płatek” wokół zewnętrznej krawędzi to w rzeczywistości pojedynczy kwiat, a środek składa się z setek małych kwiatków, z których każdy może przekształcić się w nasionko.

Następnie przejedziemy do parku stanowego Matthiessen. Tam spacer wśród skalnych formacji. Miłośnicy dzikiej przyrody z pewnością docenią walory parku, bujną roślinność i malownicze wodospady. Park został nazwany na cześć Fredericka Williama Matthiessena, przemysłowca i filantropa, który był właścicielem ziemi, na której obecnie znajduje się park. Matthiessen, zafascynowany naturalnym pięknem tego obszaru, dbał o zachowanie jego unikalnego charakteru. Po jego śmierci, jego potomkowie przekazali ziemię stanowi Illinois, aby mogła być chroniona i udostępniona publiczności.

Czas ruszać w dalszą drogę na zachód, w stronę rzeki Mississippi, na której przebiega granica między stanami Illinois i Iowa. Naszym celem będzie miasto Moline i Davenport – oba położone nad rzeką Mississippi. Po drodze krótki przystanek na kawę i przy drewnianym, krytym moście.

Późnym popołudniem zaokrętujemy sie na statek wycieczkowy Celebration Belle, którym popłyniemy w rejs po rzece Mississippi. Będzie to 2,5-godzinny rejs z obiadem i muzyką na żywo, o zachodzie słońca. Nocleg w okolicy.

 

Zapraszamy do zapoznania się z innymy wycieczkami jednodniowymi:

Chicago

Zlot lotniczy

Odkrywamy Wisconsin

2.dzień

Podróż w czasie: rejs po majestatycznej Mississippi i wizyta w Wiosce Pionierów

Po śniadaniu odwiedzimy muzeum w Davenport z nietypową kolekcją a następnie przejedziemy do miejsca, które przybliży nam aspekty życia wzdłuż rzeki Mississippi i lokalną historię.

Narodowe Muzeum i Akwarium Rzeki Mississippi jest zarządzane przez Towarzystwo Historyczne Hrabstwa Dubuque. Główne kampusy składają się z trzech budynków: Diamond Jo National River Center, Fred W. Woodward Freight House oraz William Woodward Mississippi River Center, połączonych ścieżką wzdłuż historycznego Ice Harbor w Dubuque.

Obejrzymy eksponaty, które m. in. opowiedzą nam historie znanych osobistości z LeClaire, w tym showmana z amerykańskiego Zachodu Buffalo Billa Cody’ego. Zobaczymy też Lone Star, drewnianą łódź holowniczą o napędzie parowym, umieszczoną na specjalnym molo.

Po południu odwiedzimy Wioskę Pionierów, która ilustruje życie na wsi w stanie Iowa od czasów osadnictwa do lat czterdziestych XX wieku. Obejrzymy 19 historycznych budynków, zaglądniemy do gabinetu lekarza, fryzjera, remizy strażackiej, a nawet więzienia. Przy akompaniamencie muzyki na żywo obejrzymy również pokazy-demonstracje ginących, a popularnych niegdyś zawodów – kowalstwa, tkactwa i wyplatania koszyków.

Przed powrotrem do Chicago zatrzymamy się w punktach widokowych na rzekę, o której rozpisywał się Mark Twain.

Powrót do Chicago planujemy w godzinach wieczornych.

 

Sprawdź cała ofertę Golden Age Travel

 

Podróż w czasie: rejs po majestatycznej Mississippi i wizyta w Wiosce Pionierów

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Floryda dla najmłodszych

$1995 10 dni 07-11-2024
Monument Valley

Kalifornia i najpiękniejsze parki narodowe USA – wyjazd z Los Angeles

$2995 14 dni 09-06-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 42