amiszow

Kraina Amiszów i Fabryka Czekolady

1 dni
05-18-2024 07-09-2024 07-30-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży
Cena $150

Cena zawiera

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia
  • Wydatków natury osobistej jak napoje lub zwyczajowe napiwki itp.
  • Biletów wstępu

Jednodniowa wycieczka- Kraina Amiszów i Fabryka Czekolady

SOUTH BEND – FABRYKA I MUZEUM CZEKOLADY – KAMPUS UNIWERSYTETU NOTRE DAME – SHIPSHEWANA – MUZEUM MENO-HOF

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych.

Kierując się na wschód dotrzemy do South Bend w stanie Indiana. Odwiedzimy tam fabrykę i muzeum czekolady. W fabryce czeka nas wycieczka z przewodnikiem i lekcja historii czekolady i jej początków. Poznamy wszystkie procesy fabryczne i sposoby dekorowania czekoladowych wyrobów. W Muzeum Czekolady zobaczymy bogatą kolekcję czekoladowych „pamiątek”, a wśród nich 1300-letni czekoladowy garnek Majów oraz setki czekolad i bombonierek, rozmaitych kształtów i rozmiarów, że o dekoracjach i smakach nie wspomnimy. Na końcu to, co najprzyjemniejsze, czyli degustacja, a dla chętnych możliwość zakupów.

Po czekoladowej przygodzie udamy się do kampusu Uniwersytetu Notre Dame. To jedna z najbradziej renomowanych uczelni w kraju. Założony w 1824 roku  kampus znany jest ze złotej kopuły, muralu Słowa Zycia (powszechnie znanego jako Touchdown Jesus), stadionu i bazyliki.

Następnie przejedziemy do miasteczka Shipshewana. Kraina Amiszów- okolica miasteczka Shipshewana znana jest przede wszystkim z tego, że skupia trzecią co do wielkości społeczność Amiszów w Stanach Zjednoczonych. Słynie ponadto z największego pchlego targu na Środkowym Zachodzie oraz z wysokiej jakości rękodzieła. Wielu mieszkańców nazywa Shipshewana domem, i dla wielu spośród dwóch milionów turystów rocznie odwiedzających to miasto, miejsce to jest bliskie ich sercu. Miejscowi bardzo dbają o swoje dziedzictwo, chronią je i pielęgnują, turyści natomiast podglądając jakże odmienny styl życia, podziwiają go i wręcz tęsknią za charakteryzującą je prostotą. W Shipshewana wybierzemy się na przejażdżkę po okolicy specjalną bryczką zwaną „buggy”.

Po południu obiad w restauracji serwującej amiszowskie dania i potrawy w formie bufetu (koszt własny). Po nim odwiedzimy muzeum poświęcone życiu i kulturze Amiszów, a chętni będą mogli zrobić zakupy w prowadzonym przez nich sklepie. Popularnością cieszy się rękodzieło i domowe przetwory.

Planowany powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Teksas i Nowy Meksyk – w krainie słońca, kaktusów i … kosmitów

$1745 8 dni 07-13-2024

Hawaje: Maui, Oahu 2024

$1995 8 dni

Hawaje: Maui, Oahu 2024

$1995 8 dni 06-12-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 46