Mini-Max Wschodnie Wybrzeże USA

Mini-Max Wschodnie Wybrzeże USA

14 dni
10-05-2024 09-15-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży
Cena $2495

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach wysokiej klasy
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • przejazdy autokarem lub busem na całej trasie wycieczki
 • w niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu
 • opiekę dwóch kierowców/przewodników
 • darmowe Wi-Fi
 • kompleksowe wsparcie dla klienta, na każdym etapie Twojej podróży

Przed każdą wycieczką wysyłamy SMS z informacjami dotyczącymi wyjazdu. W tym przypomnieniu zawieramy szczegóły takie jak godzina zbiórki i miejsce wyjazdu – zawsze jest to nasze biuro. Przypominamy także o wszelkich opłatach związanych z wycieczką, takich jak koszty biletów wstępu.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • biletów wstępu

Czy kiedykolwiek marzyłeś o odkrywaniu tajemnic Ameryki, poruszając się wzdłuż jej wschodniego wybrzeża, od gęstych lasów Maine, przez niesamowite miasta takie jak Nowy Jork czy Miami, aż po klimatyczne Charleston i Nashville? Jeśli tak, mamy dla Ciebie niezwykłą propozycję – Mini-Max Wschodnie Wybrzeże USA, to 14-dniową podróż, która pozwoli Ci odkryć serce Stanów Zjednoczonych!

Podczas tej podróży będziesz mógł:

 • Odkryć tętniący życiem Nowy Jork, zobaczyć swoimi oczami Statuę Wolności i przejść przez słynny Central Park.
 • Przeżyć przygodę na zewnątrz, odkrywając niezwykłe piękno Parku Narodowego Shenandoah.
 • Podziwiać historyczne Charleston i spacerować po malowniczej Magnolia Plantation & Gardens.
 • Poczuć tajemniczą atmosferę najstarszej europejskiej osady na kontynencie Ameryki Północnej – St. Augustine.
 • Zwiedzić słynny Kosmodrom na Przylądku Canaveral, skąd wystrzeliwane były pierwsze amerykańskie satelity.
 • Odkryć tętniące życiem miasta Miami i Nashville, pełne muzyki i kolorów.
 • Zobaczyć z bliska aligatory w Parku Narodowym Everglades.
 • Doświadczyć wspaniałości De Soto National Monument i Crystal River.
 • Poczuć historię, odwiedzając Andersonville National Prisoner of War Museum i dom Abrahama Lincolna.

Podróż ta jest prawdziwym skarbem dla miłośników historii, przyrody, miast i niezapomnianych przygód. To prawdziwa szansa, by zanurzyć się w amerykańską kulturę i historię, poznać jej piękno i różnorodność.

Jeśli jesteś gotów na niezapomnianą przygodę, zadzwoń do nas i zarezerwuj swoje miejsce już dzisiaj! Odkryj tajemnice wschodniego wybrzeża USA razem z nami. Czekają Cię niesamowite doświadczenia i niezapomniane wspomnienia!

Jaskinie

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Mini-Max Wschodnie Wybrzeże USA Zaczynamy przygodę od odkrywania Wodospadów Niagara

Nasza wspaniała podróż z RekTravel rozpoczyna się w niezwykle wczesnych godzinach porannych. Spotykamy się o godzinie 4:00 rano, dokładnie przed siedzibą naszego biura. Każda wielka przygoda wymaga nieco poświęcenia, a początek naszej ekscytującej podróży jest równie wczesny, jak i obiecujący.

Pierwszy Cel: Wodospad Niagara – Największy Wodospad Ameryki Północnej

Zdecydowanie warto wstać o świcie, ponieważ naszym pierwszym celem jest niesamowity Wodospad Niagara, największy wodospad w Ameryce Północnej. W drodze robimy krótkie postoje na odpoczynek i rozprostowanie kości, aby upewnić się, że wszyscy są gotowi do spotkania z tym niezwykłym spektaklem natury.

Najbliżej, jak to tylko możliwe: Rejs po Rzece Niagara 

Po przybyciu na miejsce, zaczynamy od porywającego rejsu po Rzece Niagara, podpłyniemy pod sam wodospad. Z pokładu naszego statku poczujecie pełnię potęgi Niagara, której nie sposób porównać z żadnym innym doświadczeniem.

Spacer po Krawędzi Wodospadu: Poznajemy Trzy Twarze Niagara 

Następnie przechodzimy do relaksującego spaceru wzdłuż krawędzi wodospadu. Wodospad Niagara to tak naprawdę trzy wodospady w jednym: Podkowa (Horseshoe Falls), Welon Panny Młodej (Bridal Veil Falls) i Wodospad Amerykański (American Falls). Największym z nich jest Podkowa, który jest położony częściowo w Kanadzie.

Pamiątki, które Trwają: Zatrzymaj Czas z RekTravel

Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć, które na pewno będą ozdabiać ściany waszych domów przez lata, udajemy się na zasłużony nocleg do naszego hotelu. Czekamy na was, by wspólnie odkrywać, następne dni!

Jutro Czeka: Kolejny Dzień z RekTravel

Przygotujcie się na kolejny dzień pełen niesamowitych atrakcji z Rek Travel. Zapewniamy, że nasza wyprawa do Wodospadu Niagara to dopiero początek waszej przygody życia!

2.dzień

Odkrywamy Wielki Kanion Wschodu i Czarodziejski Świat Parku Stanowego Watkins Glen

Kontynuujemy naszą ekscytującą podróż z RekTravel, która odkrywa dla nas kolejne naturalne cuda. Po pysznym śniadaniu, ruszamy do naszego następnego celu.

Zacznijmy od Wielkiego: Park Stanowy Letchworth

Nasza pierwsza atrakcja dnia to Park Stanowy Letchworth, znany również jako dom dla kanionu rzeki Genesee, zwany “Wielkim Kanionem Wschodu”. Chociaż jest on mniejszy od swojego słynnego odpowiednika na zachodzie, jego unikalny charakter i niewątpliwa uroda przyciągają turystów z całego świata. Na miejscu zatrzymujemy się na kilku punktach widokowych, gdzie będziecie mieli okazję uwiecznić te spektakularne widoki.

Schodzimy do Kanionu: Park Stanowy Watkins Glen 

Kolejny punkt dzisiejszego programu to Park Stanowy Watkins Glen. Przygotujcie się na niesamowitą wędrówkę w dół wąskiego, ale głębokiego kanionu strumienia Glen. Będziemy przechodzić przez zbudowane przez człowieka kładki, tunele i tarasy, z których będziecie mogli podziwiać kaskady i fantastyczne kształty wyżłobione przez rwącą wodę. To doświadczenie na pewno pozostanie w waszej pamięci na długo.

Wodospady po drodze: Wizyta w Ithaca, Nowy Jork

Zanim dotrzemy na nocleg w malowniczym Lake Placid, odwiedzimy kilka wodospadów w okolicach malowniczej miejscowości Ithaca w stanie Nowy Jork. To kolejna okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć i nacieszenia się cudami natury.

Jutro czeka na nas kolejny dzień pełen niesamowitych doświadczeń z Rek Travel!

3.dzień

Od Ausable Chasm do Góry Waszyngtona

W trzeci dzień naszej wielkiej podróży z RekTravel, wprowadzamy do naszej wyprawy jeszcze więcej ekscytujących atrakcji. Zaczynamy dzień od  Ausable Chasm.

Nad Przepaścią: Ausable Chasm 

Ausable Chasm jest malowniczym, choć niewielkiego kanionu nad rzeką o tej samej nazwie. Ten naturalny cud jest główną atrakcją turystyczną regionu i na pewno zapewni nam niezapomniane chwile.

W Serce Burlington: Pamiątki z Market Street

Następnie udajemy się do uroczego miasteczka Burlington, gdzie będzie okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć przy popularnej Market Street. To miejsce pełne jest lokalnych kolorów i urokliwych zakamarków.

Słodki Przystanek: Farma Morse Maple Sugar Works

Stamtąd przenosimy się na Farmę Morse Maple Sugar Works. Tutaj dowiecie się, jak wygląda proces pozyskiwania i produkcji syropu klonowego. Z pewnością to doświadczenie dostarczy nam zarówno wiedzy, jak i smacznych wspomnień.

Na Szczytach: Góra Waszyngtona

W tym dniu zobaczymy jeszcze malowniczą Górę Waszyngtona. Na jej szczycie w 1934 roku zanotowano najsilniejszy wiatr nad lądem – 231 mph (371 km/godz.), co dodaje temu miejscu dodatkowej, fascynującej aury.

W Stanie Maine: Nocleg w Miasteczku

Dzień kończymy w jednym z uroczych miasteczek stanu Maine, gdzie odpoczywamy po pełnym wrażeń dniu. Jutro nasza przygoda z RekTravel będzie kontynuowana, więc bądźcie gotowi na kolejne ekscytujące doświadczenia!

4.dzień

Od Parku Narodowego Acadia do Tajemniczego Salem

Dzień czwarty naszej podróży z RekTravel oferuje mnóstwo fascynujących doświadczeń. Dzisiaj wyruszamy na odkrywanie uroków Parku Narodowego Acadia, po czym zanurzamy się w historię tajemniczego miasteczka Salem.

Zacznijmy od Cudu Przyrody: Park Narodowy Acadia 

Nasz dzień rozpoczyna się w Parku Narodowym Acadia, który uważany jest za jeden z najpiękniejszych parków narodowych na Wschodnim Wybrzeżu. Poruszamy się po drogach ufundowanych przez Johna D. Rockefeller, co pozwala nam dotrzeć do najbardziej malowniczych zakątków tego parku.

Główne Atrakcje: Thunder Hole, Cadillac Mountain i Bass Harbor Lighthouse

Na naszej liście atrakcji znajdują się takie miejsca jak Thunder Hole, najwyższa góra atlantyckiego wybrzeża, jaką jest Cadillac Mountain, i urokliwa latarnia morska Bass Harbor Lighthouse. Każde z tych miejsc oferuje niezapomniane widoki i niezwykłe doświadczenia.

Malowniczy Szlak: Graham Mountain Trail

Będziemy mieli również przyjemność odbyć krótki (1.5 mili), ale uroczy spacer szlakiem Graham Mountain Trail, który zapewni nam spokój i kontakt z naturą.

Kierunek Salem: Miasteczko Czarownic

Po opuszczeniu Acadii udajemy się do Salem, miasteczka znane z procesów czarownic, które miały tam miejsce w XVII wieku. Historia tego miejsca jest równie fascynująca, co mroczna, a my mamy okazję poznać ją z bliska.

Miejsca, które Musisz Zobaczyć: Muzeum Czarownic i Pickering Wharf

Odwiedzimy Muzeum Czarownic, które przypomina o burzliwej historii Salem, oraz zrobimy sobie zdjęcia przy malowniczym Pickering Wharf. Na tym uroczym nabrzeżu zakotwiczona jest replika brytyjskiego żaglowca, który dawniej służył do transportu przypraw.

Nocleg 

Na koniec tego pełnego przygód dnia kierujemy się w stronę Bostonu. Po dniu pełnym emocji, czas na chwilę wytchnienia i regenerację na kolejny dzień niesamowitych doświadczeń z RekTravel!

5.dzień

Od Historycznego Bostonu do Tętniącego Życiem Nowego Jorku

Piąty dzień naszej przygody z RekTravel jest poświęcony poznaniu bogatej historii Bostonu, jednego z najstarszych miast w USA, po czym wyruszamy na podbój tętniącego życiem Nowego Jorku.

Poranek w Bostonie: Kolebka Historii

Boston, założony przez Purytanów, jest miejscem, w którym narodziły się pierwsze w USA parki miejskie, szkoły i biblioteki publiczne. To tutaj zaczęły się zamieszki, które później przekształciły się w amerykańską rewolucję i wojnę o niepodległość.

Historyczne Pamiątki: Szlak Wolności

Podczas spaceru po tzw. Szlaku Wolności, przemierzymy drogę pełną historycznych pamiątek, które przypominają o burzliwej przeszłości Bostonu.

Przystań Boston: Port pełen Historii

Odwiedzimy również Boston Harbor, który przez wiele lat był największym portem w Ameryce. To miejsce to żywy monument bogatej historii handlu i marynarki w USA.

Kierunek Południe: Nowy Jork

Po południu opuścimy Boston i wyruszamy na południe. Przejedziemy przez takie stany Nowej Anglii jak Massachusetts, New Hampshire i Connecticut, zanim dotrzemy do tętniącego życiem Nowego Jorku.

Czas na odpoczynek i regenerację po dniu pełnym fascynujących doświadczeń.

6.dzień

New Jork, Miasto, które nigdy nie śpi

Szósty dzień naszej przygody przeniesie nas w serce jednej z najbardziej rozpoznawalnych metropolii świata – Nowego Jorku. To miejsce, które gwarantuje nieskończoną ilość atrakcji i fascynujących doświadczeń.

Poranek: Dzień zaczynamy od One World Observatory 

Zaczniemy dzień od wizyty na tarasie widokowym One World Observatory, znajdującym się na terenie dawnego World Trade Center. Stąd rozciąga się zapierająca dech w piersiach panorama metropolii.

Spacer po Wall Street i Statua Wolności

Następnie udajemy się do serca finansowego świata, Wall Street, a potem wyruszymy w rejs pod Statuę Wolności, symbol Nowego Jorku i Stanów Zjednoczonych.

Wizyta na Brooklyńskim Moście i w Central Park 

Po podróży morskiej czeka nas spacer po słynnym Brooklyńskim Moście, jednym z najważniejszych punktów na mapie miasta. Następnie przejdziemy się po zielonym sercu miasta, Central Park, uwielbianym przez wszystkich mieszkańców miasta.

Afternoon: Sztuka i architektura na 5th Avenue

Nasza trasa poprowadzi nas dalej wzdłuż 5th Avenue, gdzie odwiedzimy Muzeum Guggenheima, zaprojektowane przez Franka Lloyda Wrighta. Następnie zobaczymy między innymi Muzeum Metropolitalne, Katedrę Świętego Patryka, Trump Tower oraz znane wszystkim Centrum Rockefellera.

Wieczór: Światła Time Square 

Wieczór spędzimy na rozświetlonym tysiącami neonów Time Square, gdzie skosztujemy popularnego tu street food. To miejsce oferuje niepowtarzalny klimat i jest idealnym miejscem na robienie pamiątkowych zdjęć.

Nocleg w Nowym Jorku 

Po dniu pełnym wrażeń wracamy do naszego noclegu w Nowym Jorku, gdzie zregenerujemy siły na kolejny dzień pełen emocjonujących doświadczeń.

7.dzień

Od Filadelfii do Waszyngtonu: W głąb historii Ameryki

Siódmy dzień naszej podróży zabierze nas na fascynującą podróż przez historię Stanów Zjednoczonych. Odwiedzimy miejsca pełne historii i kultury, które wywarły ogromny wpływ na kształt współczesnej Ameryki.

Poranek: Historia w Filadelfii

Po śniadaniu ruszamy do Filadelfii, pierwszej stolicy Stanów Zjednoczonych. Odwiedzimy Independence Hall, gdzie podpisano Deklarację Niepodległości. To miejsce wręcz tętni historią! Tuż obok tego budynku zobaczymy Dzwon Wolności, który jest symbolem wolności i niezależności.

Dla miłośników kina mamy specjalną atrakcję – możemy zrobić sobie zdjęcia pod statuą Rocky’ego Balboa przed Muzeum Sztuki, na schodach którego biegał tryumfujący Sylvester Stallone.

Popołudnie: Ku stolicy – Waszyngton (Afternoon: Towards the Capital – Washington)

Z Filadelfii ruszamy do Waszyngtonu. Zwiedzanie stolicy rozpoczniemy od Cmentarza Arlington, gdzie będziemy świadkami uroczystej zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Następnie odwiedzimy Mauzoleum Lincolna znanego z filmu “Forrest Gump”. W pobliżu znajduje się także Pomnik Weteranów Wojny w Wietnamie, który jest hołdem dla tych, którzy oddali swoje życie za swój kraj.

Wieczór: Symbole Waszyngtonu

Oczywiście żadna wizyta w Waszyngtonie nie byłaby kompletna bez odwiedzin w Kapitolu, siedzibie Kongresu Stanów Zjednoczonych, oraz słynnym Białym Domu, rezydencji prezydentów USA. Będzie to doskonała okazja, aby zrozumieć, jak działa system polityczny Stanów Zjednoczonych.

Nocleg w stanie Wirginia

Po pełnym emocji dniu wracamy do naszego noclegu w stanie Wirginia, gdzie zregenerujemy siły na kolejne dni pełne przygód.

8.dzień

Esencja amerykańskiego południa: Charleston i Savanah

Ósmy dzień naszej podróży będzie poświęcony odkrywaniu amerykańskiego Południa. Opuszczone miasta Północy zmienią się w malownicze krajobrazy, historyczne miejsca i gościnną atmosferę Południa.

Charleston

Pierwszym przystankiem będzie Charleston w Karolinie Południowej. Odwiedzimy historyczny Fort Sumter, gdzie rozpoczęła się Wojna Secesyjna. Kolejnym punktem naszej trasy będzie malownicze Old Town, które jest sercem Charlestonu. Na koniec odwiedzimy plantacje Boone Hall , gdzie zobaczymy wiele rzadkich i egzotycznych roślin oraz drzew.

Popołudnie: Savannah 

Następnie ruszamy do Savannah w stanie Georgia, które jest jednym z najpiękniejszych miast Południa. Oprócz kolorowego starego centrum, zobaczymy tam urokliwy Cmentarz Bonaventure. Majestatyczne dęby pokryte zwisającym mchem nadają temu miejscu niepowtarzalny klimat i czynią je jednym z najbardziej fotogenicznych punktów miasta.

Nocleg

Z Savannah ruszamy na południe w kierunku stanu Floryda. Amerykańskie Południe oferuje wiele atrakcji turystycznych, które odkryjemy w kolejnych dniach. Przygotujcie się na słońce, morze i wspaniałą przygodę!

9.dzień

Odkrywanie Florydy: St. Augustine, Przylądek Canaveral i Miami

Poranek: St. Augustine

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania miasta St. Augustine, najstarszej europejskiej osady na kontynencie amerykańskim. Spacerując po malowniczej uliczce Avile Street, poczujemy historię tego miejsca. Następnie odwiedzimy potężną twierdzę Castillo De San Marcos, położoną tuż nad Oceanem.

Popołudnie: Przylądek Canaveral

Następnie udamy się na Przylądek Canaveral, gdzie znajduje się słynny Kosmodrom. To tutaj startowały pierwsze amerykańskie satelity i misje załogowe, w tym historyczne misje wahadłowców.

Wieczór: Miami

Kolejnym punktem naszej trasy będzie Miami, jedno z najbardziej znanych miast Florydy. Odwiedzimy tam piękną dzielnicę Little Havana, zainspirowaną kubańskim klimatem. Następnie udamy się do unikalnego muzeum sztuki ulicznej, Wynwood Walls. Przed zakończeniem dnia, z Bayfront Parku rzucimy okiem na nocną, pełną świateł panoramę Miami.

Nocleg

Po pełnym wrażeń dniu odpoczynek. Przygotujcie się na kolejny dzień pełen niesamowitych atrakcji na Florydzie!

10.dzień

Tajemniczy Coral Castle i klimatyczny Key West

Dzień zaczniemy od wizyty w jednym z najbardziej tajemniczych miejsc na Florydzie – Coral Castle. Ten niezwykły kompleks zbudowany przez jednego człowieka, Edwarda Leedskalnina, do dziś fascynuje i stanowi zagadkę. Jak udało mu się zbudować to miejsce bez pomocy, posługując się technologią inspirowaną starożytnymi Egipcjanami? Spróbujemy rozwikłać tę tajemnicę.

Popołudnie: Key West

Następnie udamy się do Key West, najbardziej wysuniętego na południe punktu kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych. Autostrada prowadząca do tego miejsca jest już samą atrakcją, przecinając turkusowe wody zatok i kanałów. Na miejscu zobaczymy cudowne plaże, tętniącą życiem ulicę Duvall, słynny plac Mallory i dom Ernesta Hemingway’a.

Wieczór: Everglades City

Po wypełnionym atrakcjami dniu udamy się do Everglades City, gdzie zjemy kolacje.

Nocleg

Zasłużony odpoczynek po pełnym wrażeń dniu. Przygotujcie się na kolejny dzień pełen niesamowitych atrakcji!

11.dzień

Egzotyczne Everglades i klimatyczne Ybor City

Zaczynamy dzień od wycieczki do Parku Narodowego Everglades. Ten unikalny ekosystem jest prawdziwym skarbem dla miłośników przyrody. Będziemy zwiedzać park z pokładu specjalnej łodzi, zdolnej poruszać się na płyciznach. Miejscowy przewodnik, często członek indiańskiego plemienia Miccosukee, opowie nam o fascynujących tajemnicach parku i jego mieszkańcach, w tym aligatorach, manatach i niezwykle kolorowych ptakach.

Popołudnie: Ringling Art Museum i Ybor City 

Po południu opuścimy Everglades i skierujemy się na północ. Po drodze zrobimy krótki postój obok Ringling Art Museum. Następnie dotrzemy do niezwykłego miasteczka Ybor City. Założone przez imigrantów, stało się prężnym ośrodkiem produkcji znakomitych cygar i zachowało wiele swojego dawnego uroku.

Wieczór spędzimy w Tampa, rozkoszując się gorącym klimatem południa Stanów Zjednoczonych. Zakończymy dzień odpoczynkiem w jednym z hoteli w okolicach Tampy, ładując baterie na kolejny dzień pełen wrażeń.

12.dzień

Z Hiszpańską Ekspedycją, Manatami i Historią Wojny Secesyjnej

Poranek zaczynamy od odwiedzenia De Soto National Monument – miejsca, które upamiętnia pierwsze lądowanie Europejczyków na Florydzie. Dowódca tej hiszpańskiej ekspedycji, Hernando De Soto, przeprowadził pierwszą ekstensywną eksplorację południowo-wschodniej części dzisiejszych Stanów Zjednoczonych.

Popołudnie: Crystal River State Park

Następnie udajemy się do Parku Stanowego Crystal River. To miejsce słynie ze swoich krystalicznie czystych wód, w których, przy odrobinie szczęścia, można zobaczyć pasące się manaty.

Wieczór: Andersonville

Wieczorem zatrzymamy się w Andersonville, gdzie znajduje się National Prisoner of War Museum. To miejsce było używane jako więzienie dla żołnierzy Armii Konfederatów podczas ostatnich miesięcy wojny secesyjnej. W wyniku zaniedbań i celowych działań strażników, straciło tam życie ponad 13 tysięcy więźniów.

Nocleg

Po intensywnym dniu pełnym historii, udajemy się do okolic Atlanty na zasłużony odpoczynek.

13.dzień

Ogrody, Wodospady i Muzyka Country

Rozpoczynamy dzień odwiedzając Chattanooga i niesamowite Rock City Gardens. Z tego miejsca, przy sprzyjającej pogodzie, można podziwiać widok na aż siedem różnych stanów: Tennessee, Kentucky, Wirginię, obie Karoliny – Północną i Południową, Georgię i Alabamę.

Popołudnie: Ruby Falls

Następnie, wewnątrz Lookout Mountain, odwiedzimy Ruby Falls – najwyższy podziemny wodospad w Ameryce.

Wieczór: Nashville

Wieczorem docieramy do Nashville, stolicy muzyki country.

Noc: Broadway Street

Po zmroku, odwiedzimy śródmieście Nashville, by poczuć klimat popularnej Broadway Street. Ta rozświetlona neonami ulica jest pełna barów, restauracji i klubów nocnych, gdzie grają muzykę na żywo, co jest prawdziwą gratką dla fanów muzyki country.

14.dzień

Arch, Mounds i Springfield

Nasza ostatnia podróż rozpoczyna się w Saint Louis, gdzie odwiedzimy słynny Gateway Arch – monumentalny łuk upamiętniający dziesiątki tysięcy osadników, którzy wyruszali stąd na amerykański Zachód w poszukiwaniu lepszego życia.

Popołudnie: Cahokia Mounds

Kierując się dalej, odwiedzimy jeden z najstarszych zabytków kultury rdzennych mieszkańców Ameryki – Cahokia Mounds. Ta największa prekolumbijska osada na północ od Meksyku budzi wiele tajemnic, a niektóre z tych ziemnych konstrukcji wskazują na zaawansowaną wiedzę matematyczną i astronomiczną jej twórców.

Wieczór: Springfield

Następnie dotrzemy do Springfield, stolicy stanu Illinois. Tu zobaczymy siedzibę władz stanowych, czyli Kapitol, oraz dom Abrahama Lincolna, który zaczynał tu swoją karierę prawniczą i polityczną.

Noc: Chicago

Po zapoznaniu się z historią tych miejsc udamy się wprost do Chicago, dokąd dotrzemy późnym wieczorem. I to będzie koniec naszej epickiej wyprawy.

Pokaż cały plan wycieczki

14 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Floryda dla najmłodszych

$1995 10 dni 07-11-2024
Monument Valley

Kalifornia i najpiękniejsze parki narodowe USA – wyjazd z Los Angeles

$2995 14 dni 09-06-2024

Teksas i Nowy Meksyk – w krainie słońca, kaktusów i … kosmitów

$1745 8 dni 07-13-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 45