ogród bogów illinois

Ogród Bogów – wędrówki wśród skalnych cudów Illinois

2 dni
07-06-2024 06-08-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $395

Cena zawiera

  • nocleg w hotelu wysokiej klasy turystycznej
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • przejazdy na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • wyżywienia
  • biletów wstępu
  • ubezpieczenia turystyczngo (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

NARODOWY LAS SHAWNEE – OGRÓD BOGÓW – SKAŁY “CAMEL ROCK”, “MUSHROOM ROCK”, “ANVIL ROCK” – PARK STANOWY CAVE-IN-ROCK – MOKRADŁA CACHE RIVER

Jaskinie

Kaniony

Kultura i historia

Trekking/hiking

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Dzień 1

Wyjazd w godzinach porannych sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634). Kierując się na południe stanu, zmierzamy się w kierunku Shawnee National Forest, a po drodze zatrzymamy się na krótkie postoje.

Największą atrakcją tego miejsca jest bezapelacyjnie „Ogród Bogów” (Garden of the Gods). Zanim jednak wejdziemy na szlak, udamy się nad rzekę Ohio, która płynie na granicy stanów Illinois i Kentucky.

Tam zatrzymamy się przy Parku Stanowym Cave-in-Rock. Jego największą atrakcją jest jaskinia o wysokości 55 stóp (17m), z panoramą na rzekę Ohio, oddzielającą Illionois od stanu Kentucky.

Jest wiele historii o piratach zamieszkujących jaskinię. Nie szukali oni jednak tu schronienia na długo, gdyż w owych czasach rzeka Ohio pełniła rolę swoistej autostrady, którą poruszały się tysiące łodzi, łatwo więc było zostać dostrzeżonym, a częsta zmiana lokum utrudniała schwytanie.

Najbardziej wiarygodne źródła podają, że schronienie znalazł w niej po koniec XVIII wieku gang dowodzony przez Samuela Masona, który po schwytaniu bronił się przed oskarżeniami, tłumacząc, że jest zwykłym farmerem, ale znaleziony przy nim majątek i 20 ludzkich skalpów przesądziło sprawę i zdecydowało o jego losie. W jaskini schronienia szukali też wyjęci spod prawa Frank oraz Jesse James.

Pod koniec XIX wieku miejsce odkryli osadnicy, którzy tuż przy wejściu założyli miasteczko Cave-In-Rock. Istnieje ono do dzisiaj, oferując przyjezdnym przeprawę promem na drugi brzeg rzeki Ohio do stanu Kentucky.

Po południu odwiedzimy Shawnee National Forest i wybierzemy się do Ogrodu Bogów „Garden of the Gods”, do którego wejdziemy najpopularniejszym szlakiem – Observation Trail, mijając skały o wymownych nazwach Camel Rock, Mushroom Rock czy Anvil Rock.

Wysokie na 100 stóp formacje skalne zapewniają zapierający dech w piersiach widok na korony drzew w jesiennej szacie, ścielące się przed naszymi stopami po sam horyzont. Tam przy sprzyjającej pogodzie poczekamy na zachód słońca.

Przejazd do hotelu na nocleg.

2.dzień

Po śniadaniu ponownie odwiedzimy Shawnee National Forest. Ten malowniczy las zawdzięcza swój obecny wygląd wieloletniej erozji, która od ponad 320 milionów lat poprzez działanie wody, wiatru i słońca kształtowała wierzchnie warstwy piaskowca. Z czasem erozja, najsilniejsza broń natury, uformowała obecny krajobraz.

Wybierzemy się na krótki spacer jednym ze szlaków, a następnie przejedziemy do Cache River State Natural Area (Belknap, Illinois). To miejsce, które jest najlepszym z możliwych domem dla olbrzymiej ilości gatunków zwierząt i roślin, zapewniając im schronienie, pożywienie i wodę.

W niewielkiej odległości od Shawnee National Forest znajduje się kolejna atrakcja, którą odkrywa przed nami stan Illinois – mokradła Cache River. Odwiedzimy tajemniczy niczym z powieści Tolkiena, cichy i odosobniony Heron Pond, staw ukryty w samym środku bagien, miejsce niewielkie, ale zdecydowanie warte odwiedzenia.

Szlak ma długość 1 mili i wiedzie przez las wzdłuż rzeki, gdzie przy odrobinie szczęścia można zobaczyć żeremia bobrów, żółwie i orły. Mokradła otaczające długą na 92 mile Cache River, stanowią ponad 90 procent wszystkich mokradeł w stanie Illinois i zapewniają tym samym idealne warunki do przetrwania, ale i rozwoju dla ponad 100 zagrożonych gatunków flory i fauny.

W drodze powrotnej planujemy regularne postoje, a do Chicago wrócimy w późnych godzinach wieczornych.

 

 

Spawdź inne wycieczki:

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Monument Valley

Kalifornia i najpiękniejsze parki narodowe USA – wyjazd z Los Angeles

$2995 14 dni 09-06-2024

Teksas i Nowy Meksyk – w krainie słońca, kaktusów i … kosmitów

$1745 8 dni 07-13-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 48