Nowy Jork Statua Wolności

Od Atlantyku po Pacyfik

19 dni
07-16-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $3795

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • śniadania
 • przejazdy autokarem lub busem na całej trasie wycieczki
 • polskojęzycznych przewodników
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu
 • darmowe wifi
 • rejs jachtem wokół Statuły Wolności – gratis
 • przelot helikopterem nad Wielkim Kanionem – gratis

Cena nie zawiera

 • wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • bilety lotnicze nie są wliczone w cenę
 • biletów wstępu

WASZYNGTON D.C. – CMENTARZ ARLINGTON – KAPITOL – BIAŁY DOM – LA FAYETTE SQUARE – LINCOLN MEMORIAL – FILADELFIA – NOWY JORK – TIMES SQUARE – MEMORIAL 9/11 – KOŚCIÓŁ ŚWIĘTEJ TRÓJCY – BATTERY PARK – WALL STREET – PIĄTA ALEJA – REJS PRYWATNYM JACHTEM – PANORAMA MANHATTANU I STATUI WOLNOŚCI – NIAGARA – REJS STATKIEM – JASKINIA WIATRÓW – WYSPA KOZIA – CHICAGO – MICHIGAN AVENUE – MILLENIUM PARK – REJS PO RZECE CHICAGO I JEZIORZE MICHIGAN – PARK NARODOWY BADLANDS – BLACK HILLS – MOUNT RUSHMORE – YELLOWSTONE – GEJZER OLD FAITHFUL – PARK NARODOWY GRAND TETON – SANKE RIVER – SALT LAKE CITY – WIELKA PUSTYNIA SŁONEGO JEZIORA – SAN FRANCISCO – GOLDEN GATE – REJS STATKIEM PO ZATOCE Z WIDOKIEM NA ALCATRAZ – LOMBARD STREET – PACIFIC COAST HIGHWAY – SANTA CRUZ – MONTEREY – PARK NARODOWY YOSEMITE – LOS ANGELES – BEVERLY HILLS – SANTA MONICA – LAS VEGAS – PARK NARODOWY WIELKIEGO KANIONU RZEKI KOLORADO – LOT HELIKOPTEREM NAD KANIONEM – MONUMENT VALLEY – PARK NARODOWY ARCHES – GLENWOOD SPRINGS

Gorące źródła

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Rejs statkiem

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

WASHINGTON D.C. - FILADELFIA - NOWY JORK

Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie Washington DC, politycznej stolicy Stanów Zjednoczonych. Na początek odwiedzimy Cmentarz Narodowy Arlington, gdzie pochowany został m.in. prezydent John F. Kennedy wraz z rodzina. Weźmiemy udział w uroczystej ceremonii zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie przejedziemy na punkt widokowy Air Force ( Pomnik Pamięci Lotników ) skąd rozciąga się widok na Pentagon i panoramę Waszyngtonu. Przejedziemy pod Kapitol US ( punkty widokowe ), a następnie Union Station, reprezentacyjny dworzec kolejowy z 1907 roku. Kolejna atrakcja to Biały Dom, najsłynniejszy gmach w mieście, a wręcz na świecie. Jest to oficjalna rezydencja i miejsce pracy amerykańskich prezydentów. W pobliżu Białego Domu znajduje się plac, La Fayette Square, z pomnikiem naszego rodaka – Tadeusza Kościuszki. Naszym kolejnym przystankiem na trasie zwiedzania Waszyngtonu będzie Lincoln Memorial. Budynek, otoczony kolumnadą, skrywa posąg 16-ego prezydenta, Abrahama Lincolna, siedzącego w zadumie w fotelu. Ten wysoki na 30 m budynek jest jednym z najpiękniejszych budynków w Waszyngtonie i znajduje się w pobliżu Reflection Pool – lustrzana sadzawka, w którym odbija się obelisk Waszyngtona. Ten biały, prawie 170-metrowy pomnik upamiętnia prezydenturę pierwszego prezydenta USA, Jerzego Waszyngtona. Podejdziemy pod pomniki Weteranów Wojny Koreańskiej i Weteranów Wojny Wietnamskiej, przy którym znajduje się słynna „Ściana Płaczu”, z wygrawerowanymi nazwiskami poległych w Wietnamie. Opuszczamy już Waszyngton i udajemy się do Filadelfii, najważniejszego miasta i ośrodka przemysłowego, handlowego i edukacyjnego w Pensylwanii. To tutaj znajduje się symbol amerykańskiej niepodległości, znany również jako Dzwon Wolności. Tuż obok budynek – Dom Niepodległości. Zatrzymamy się także przy gmachu mieszczącym Muzeum Sztuki. Dla turystów jednak, często ważniejszym i bardziej rozpoznawalnym miejscem są schody, po których wbiegł filmowy Rocky Balboa. Wbiegniemy po nich i my : ) Przed nami przejazd do Nowego Jorku, a my chcemy się tam znaleźć jak najszybciej. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Ameryce, światowej mody oraz centrum kulturalne i finansowe. Nowy Jork to miasto, które jednak nigdy nie śpi. Sprawdzimy to osobiście na słynnym Times Square gdzie zapraszamy chętnych, niestrudzonych i żądnych więcej wrażeń, by tam, pośród kolorowych reklam, elektronicznych ekranów, bilbordów, telebimów i … tysięcy ludzi zakończyć dzień pełen wrażeń. Przejazd na zasłużony odpoczynek w luksusowym hotelu położonym nad rzeką Hudson z pięknym widokiem na panoramę Nowego Jorku. Spędzimy tam dwie noce.

2.dzień

NOWY JORK

Po śniadaniu udamy się do miejsca, w którym wydarzenia z 11 września 2001 roku zmieniły historię nie tylko Nowego Jorku ale i całego świata. Memorial 9/11 – to tutaj, w miejscu dawnych fundamentów bliźniaczych wież, na placu obsadzonym setkami dębów, znajdują się dwie odwrócone fontanny, które upamiętniają ofiary poległe w ruinach World Trade Center. Symboliczna pustka po olbrzymich wieżowcach wśród gęstej zabudowy Nowego Jorku przypomina o tych, którzy zginęli. Z miejsca tego doskonale widać strzelisty wieżowiec One World Trade Center, będący symbolem witalności Nowego Jorku. Tam też skierujemy swoje kroki, by jedną z wind, której ściany są pokryte ekranami pokazującymi historię miasta, wyjechać na przeszklony taras widokowy. Ta popularna wśród turystów atrakcja oferuje niesamowitą panoramę 360 stopni na Manhattan. Następnie udamy się pod zabytkowy kościół Trójcy Świętej (Trinity Church) z XVII wieku. Potem krótki spacer do brązowego posągu szarżującego byka, znajdującego się w pobliżu nowojorskiej giełdy. Ten byk jest jednym z najważniejszych symboli „Wielkiego Jabłka”. Kontynuujemy spacer by mijając Battery Park dotrzeć do Federal Hall National Monument, miejsca pierwszego ratusza w Nowym Jorku i pierwszego Kapitolu Stanów Zjednoczonych. To na schodach tego budynku pierwszy amerykański prezydent George Washington złożył przysięgę na Biblię, o czym przypomina pomnik prezydenta znajdujący się przy wejściu do tego jednego z najstarszych budynków na Wall Street. Następnie skierujemy nasze kroki do Rockefeller Center, gdzie w towarzystwie „Złotego Prometeusza” każdego roku stoi najpopularniejsza choinka w USA. Potem czeka nas spacer luksusową Piątą Aleją, przy której stoi Katedra św. Patryka, jedna z największych katolickich świątyń w Ameryce. Kolejne atrakcje to Metropolitan Opera oraz Chrysler Building. Ten ostatni jest znanym przykładem architektury „art deco” a jego charakterystyczne ozdoby cechuje podobieństwo do elementów samochodów Chryslera. Swego czasu był najwyższym budynkiem świata. Powrót do hotelu dla nocleg. Chętni mogą ponownie zakosztować atmosfery Times Square, bądź wziąć udział w jednym ze słynnych musicali na Broadway’u.

3.dzień

NOWY JORK - REJS PRYWATNYM JACHTEM - NIAGARA

Po śniadaniu dzień rozpoczniemy rejsem prywatnym jachtem, z pokładu którego będziemy podziwiać bliska jedną z największej atrakcji tego miasta i jednemu z głównych symboli USA Statule Wolności oraz panoramę Manhattanu i jego słynne drapacze chmur, poczujemy ową „wolność” i wiatr we włosach w luksusowych warunkach. Zegnamy się już z Nowym Jorkiem. Wyruszamy w drogę do słynnych wodospadów Niagary. Jedna z największych atrakcji jest rejs statkiem wycieczkowym o wymownej nazwie „Lady of the Mist” pod samą ścianę wodospadu. Tam poczujemy na własnej skórze potęgę wodospadu, a przy słonecznej pogodzie zobaczymy piękną tęczę. Nocleg w pobliżu wodospadów. Wieczory nad Niagara są wyjątkowe, ponieważ dają możliwość obserwowania wodospadów podświetlonych różnymi kolorami.

4.dzień

NIAGARA FALLS - CHICAGO

Po śniadaniu wyruszamy do Jaskini Wiatrów. Nie odmówimy sobie i tej przyjemności i po zjechaniu windą ponad 50 m przejdziemy po drewnianych kładkach do samych stóp wodospadu Bridal Veil (Welon Panny Młodej). Huk spadającej wody jest nie do opisania. Odwiedzimy Wyspę Kozią, gdzie poznamy historię jej nazwy, oraz Wyspę Luna. Na obu znajdują się punkty widokowe gwarantujące wyjątkową ucztę dla oczu. Tutaj nasza podróż dobiega końca i udajemy się w drogę do Chicago, gdzie po przyjeździe czeka nas zakwaterowanie w hotelu na przedmieściach Chicago.

5.dzień

CHICAGO

Dziś czeka nas odpoczynek aby nabrać sił na kolejne przygody. Jeżeli chcecie spędzić ten dzień trochę bardziej aktywnie, Nasz hotel będzie się znajdować nieopodal kompleksu wypełnionego atrakcjami. Jest tam kasyno, różnorodne restauracje gdzie każdy może zaspokoić swoje muzyczne i kulinarne gusta. Dla tych lubiących galerie handlowe mamy dobrą wiadomość. W pobliżu naszego hotelu są Chicago Premium Outlets, gdzie znajdują się sklepy najpopularniejszych światowych firm oraz projektantów. 

6.dzień

CHICAGO

Po śniadaniu zabieramy Was na wycieczkę po centrum „Wietrznego Miasta”. Po przyjeździe do centrum Chicago podziwianie ulicy Michigan Avenue. Na wysokości najstarszego zabytku miasta – Old Watertower, a następnie odcinek Michigan Avenue nazywanej Złotą Milą. Katedry Najświętszego Imienia Jezus w Chicago, wzniesionej w 1875 roku po wielkim pożarze miasta. Przejazd do Millenium Park, gdzie zobaczymy Cloud Gate nazywaną pieszczotliwie „fasolką”. Zobaczymy także The Art Institute of Chicago, Bibliotekę Miejską oraz miejsce, gdzie rozpoczyna się słynna Route 66. Następnie przejedziemy na południe miasta ulicą Columbus Drive, gdzie corocznie odbywa się Polska Parada 3-go Maja. Po drodze będziemy podziwiać Pomniki Kościuszki, Kopernika, Fontannę Buckingham, Adler Planetarium, Field Museum, Stadion Soldier Field i Arie Crown Theatre. Następnie wjedziemy na najwyższy budynek miasta – Willis Tower (ongiś Sears Tower) Stamtąd podziwiać będziemy panoramę nie tylko całego Chicago, ale także stanów Illinois, Indiany, Michigan i Wisconsin. Planujemy dla Państwa także rejs po rzece Chicago i Jeziorze Michigan, skąd będziemy mogli podziwiać panoramę miasta. Rejs trwać będzie około 90 minut. Po powrocie na stały ląd powrócimy do miejsca skąd rozpoczęła się nasza przygoda z „Wietrznym Miastem” czyli w naszym hotelu.

7.dzień

MISSOURI RIVER

Po śniadaniu wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez stany Illinois, Wisconsin, Minnesota i Południowa Dakota. Mijając rzekę Missouri zatrzymamy się przy punkcie widokowym. To historyczne miejsce z podróży Clarka i Louise’a. Tam też zobaczymy wysoki na 50 stóp pomnik Indianki, wykonany ze stali nierdzewnej, który został specjalnie zaprojektowany przez rzeźbiarza Dale’a Lamphere’a, aby uczcić kulturę Indian Dakota. Przed zmierzchem pierwszy rzut oka na Park Narodowy Badlands. Zanim wjedziemy na parkową obwodnicę, postój w miejscu, gdzie zadomowiła się kolonia piesków preriowych. Nocleg w stylowym miasteczku Dzikiego Zachodu – Wall, nazywanym często „Bramą do Badlands”.

8.dzień

PARK NARODOWY BADLANDS

Po śniadaniu ruszamy do odwiedzanego co roku przez miliony turystów – Parku Narodowego Badlands, który wygląda jak skamieniałe miasto. Zamieszkujący te tereny Indianie traktowali je z należnym naturze respektem, a Siuksowie nazywali je mako sica, czyli „złe ziemie” i stąd nazwa Badlands. Nadane przez Indian określenie odnosiło się do warunków tu panujących – surowego klimatu i braku wody. Dzisiaj park zachwyca zwiedzających fantastycznymi formacjami skalnymi w pastelowych kolorach, a ponieważ tempo erozji skał jest tu bardzo duże, to wracającym w to miejsce turystom, Badlands oferuje wciąż nowe obrazy, bo jedne formacje znikają, a inne się rodzą. Wyjątkowe krajobrazy parku zachwycały również filmowców – to m.in. tutaj kręcone były sceny do oscarowego „Tańczącego z wilkami”. Kolejny etap naszej podróży to góry Black Hills i wizyta pod Mount Rushmore, gdzie w skalnym zboczu wykuto popiersia czterech prezydentów: George’a Washingtona, Thomasa Jeffersona, Theodore’a Roosevelta i Abrahama Lincolna. Mount Rushmore to stworzone przez człowieka majestatyczne figury otoczone przez piękno wyczarowanego przez naturę krajobrazu, opowiadające historię o narodzinach i rozwoju Stanów Zjednoczonych. Przed nami dalsza droga przez malownicze góry Big Horn i stan Wyoming. Dzień kończymy noclegiem w motelu położonym u podnóża Gór Skalistych.

9.dzień

YELLOWSTONE - GRAND TETON

W tym dniu od rana mierzymy się z Górami Skalistymi. Przejazd niezwykle widokową trasą przez pasmo Big Horn w kierunku okrętu flagowego wśród amerykańskich parków narodowych – Yellowstone. Przed nami zwiedzanie Yellowstone, najstarszego parku narodowego na świecie, który co roku wybierają jako cel podróży miliony turystów. Przyjrzymy się parkowi podczas przejazdu po parkowej obwodnicy. Zobaczymy między innymi wodospady i słynny Wielki Kanion rzeki Yellowstone. Obejrzymy także liczne gejzery, bulgoczące błota, kolorowe oczka wodne i stada bizonów, a przy odrobinie szczęścia może spotkamy niedźwiedzia. Ostatni postój planujemy przy najsłynniejszym gejzerze, gdzie poczekamy, żeby popatrzeć na spektakl wyreżyserowany przez naturę. Najsłynniejszy gejzer Yellowstone – Old Faithful, około 20 razy dziennie zachwyca świat, wyrzucając wrzącą wodę na wysokość od 30 do 55 m. Następnie przejedziemy przez Park Narodowy Grand Teton, którego nazwa pochodzi od Grand Teton, najwyższej góry w paśmie górskim Teton oraz drugiej co do wysokości góry w stanie Wyoming. Zatrzymamy się w ciekawych punktach widokowych nad Snake River i zaglądniemy do miasteczka Jackson, przez które przejeżdżają miliony turystów z racji tego, że jest “bramą” i najbliżej położonym miastem prowadzącym do Parku Narodowego Grand Teton i do południowego wjazdu do Parku Yellowstone. Samo miasto nazywane często jest Jackson Hole nawiązując do doliny, w której się znajduje. Dzień kończymy noclegiem w stanie Wyoming.

10.dzień

SALT LAKE CITY

Dziś droga poprowadzi nas przez Utah i Nevadę – w kierunku Kalifornii. Przystanek w Salt Lake City, stolicy stanu Utah i światowej stolicy Mormonów. Zobaczymy położony w sercu miasta Temple Square (Plac Kościelny) – miejsce, od którego Mormoni rozpoczęli budowę miasta. Zarówno stojącą tu świątynię jak i centrum konferencyjne zbudowano z wyglądającego jak granit monzonitu, który pozyskiwano z oddalonego o 20 mil Little Cottonwood Canyon. Na początku przewiezienie olbrzymich bloków kamiennych zajmowało 4 dni, ale wykorzystanie do transportu kolei znacznie tę drogę skróciło. Kolejny punkt wycieczki to przejazd wzdłuż słonego jeziora – Great Salt Lake. Zobaczymy jak pozyskuje się sól z jeziora i na czym polega zjawisko fatamorgany. Postój przy słynnym torze, gdzie od lat 30. XX wieku, na dnie wyschniętego jeziora, bite są rekordy prędkości. Po emocjonującym spotkaniu z opowieściami o ekstremalnych wyczynach pasjonatów prędkości, czas na wytchnienie i wyciszenie. Dalsza podróż umożliwi nam podziwianie krajobrazów Pustyni Wielkiego Słonego Jeziora (Great Salt Lake Desert) oraz kamiennych pustyń Nevady. Noc spędzimy w Reno.

11.dzień

SAN FRANCISCO

Od rana mierzymy się z kolejnym łańcuchem górskim na trasie naszej wycieczki – przed nami góry Sierra Nevada. Wjeżdżamy do Kalifornii i kierujemy się do San Francisco, gdzie powinniśmy dotrzeć w południe. Podziwiać będziemy widok miasta i zatoki z Wyspy Skarbów (Treasure Island). Przejazd przez Golden Gate Bridge z postojem w punkcie widokowym. Golden Gate to jeden z najsłynniejszych mostów na świecie, a jego wizerunek zdobi pocztówki i albumy ze zdjęciami z podróży. Most jest też częstym – niemym, ale widowiskowym bohaterem planów filmowych. Wizyta na przystani „Fisherman’s Warf” – jednej z najpopularniejszych miejscówek w San Francisco oraz rejs statkiem po zatoce, w kierunku otwartego oceanu. Opłyniemy wyspę Alcatraz, na której znajdują się ślady dawnego więzienia. Choć dziś zostały po nim już tylko ruiny, to otoczone wodami i silnymi prądami Alcatraz – więzienie o zaostrzonym rygorze, wryło się w masową pamięć i jeśli zapytamy kogokolwiek o najcięższe więzienia świata, to może zapomnieć o wszystkich, ale na pewno będzie pamiętać Alcatraz. Jednym z więźniów był tu gangster – Al Capone. Przed nami przejażdżka otwartym tramwajem linowym i spacer po najbardziej stromej i krętej ulicy świata – Lombard Street z ośmioma zakrętami, które mają ułatwić bezpieczne poruszanie się po stromej drodze. Odwiedzimy też dziś Chinatown w San Francisco – jedną z najstarszych i najbardziej znanych chińskich dzielnic w Stanach Zjednoczonych. Wieczorem przejazd do hotelu znajdującego się w okolicy San Francisco. 

12.dzień

PACIFIC COAST HIGHWAY

Dziś prowadzić nas będzie Pacific Coast Highway, zwana kalifornijską “jedynką”. Wije się ona wzdłuż Pacyfiku i oferuje zapierające dech w piersiach widoki na klifowe wybrzeże, a po drodze jest mnóstwo uroczych nadmorskich miasteczek i miejsc, które przyciągają podróżników, oferując perfekcyjne miejsce na odpoczynek, ale i piękne kadry doceniane przez zawodowych fotografów. Niemal zaraz po opuszczeniu San Francisco zobaczyć można Half Moon Bay, piękną zatokę nad oceanem, która przyciąga spragnionych piasku, wody i słodkiego leniuchowania. Półksiężycowa plaża – jak mówi się o Half Moon Bay, to też idealna miejscówka dla surferów, a miejsce zwane Mavericks jest znane na całym świecie bo to tu ciągną śmiałkowie z całego świata, którzy rzucają wyzwanie potędze oceanu. Kalifornijska “jedynka” zaprowadzi nas do Santa Cruz. Tu zaplanowaliśmy krótki odpoczynek i spacer po plaży. Kolejny punkt na naszej drodze to Monterey, rybacki stary port. Znajdziemy tu piękne molo, sklepy oferujące duży wybór uroczych pamiątek oraz restauracje z owocami morza. Następny przystanek to Pacific Grove, miasto słynące z kolonii motyli zimujących na sosnach nad Pacyfikiem. Zobaczymy tutaj także Point Pinos Lighthouse, latarnię morską, która od 1855 prowadzi statku na kalifornijskim wybrzeżu Pacyfiku. Z Pacific Grove ruszamy dalej 17-Mile Drive – drogą, która wije się pomiędzy wspaniałymi rezydencjami i pięknymi polami golfowymi i gwarantuje wspaniały widok na ocean. Kolejnym przystankiem będzie Misja San Carlos Borromeo del Rio Carmelo. Kościół przeszedł wiele, a dziś zachwyca efektem prac restauratorskich. Na naszej trasie znajdzie się też miasteczko Carmel, zamieszkane przez artystów i bogaczy, a chociaż Clint Eastwood tylko przez dwa lata był tu burmistrzem, to pamięć o nim pozostała. Droga na nocleg powiedzie nas wśród ogrodów Doliny Kalifornijskiej.

13.dzień

PARK NARODOWY YOSEMITE

Wjeżdżamy do najpiękniejszej polodowcowej doliny świata – Parku Narodowego Yosemite. Z punktów widokowych oglądać będziemy cudowne krajobrazy doliny. Ten sam pejzaż mieli przed oczami pierwsi osadnicy, których w 1850 r. ściągnęła do tego miejsca gorączka złota i którzy wracając do swoich domów zabrali, oprócz bogactwa, także wspomnienie miejsca tak pięknego, że nie można go opisać słowami. Wieść się rozeszła i tak narodziła się sława doliny, a potem Parku Narodowego Yosemite, który co roku odwiedzają miliony turystów. W parku podziwiać można tysiące wodospadów, od tych małych – ze spadkiem wody na kilka stóp, po te najbardziej okazałe z wodospadem Yosemite Falls. Obejrzymy gigantyczne granitowe skały, m.in. El Capitan i Half Dome, które dostojnie wznoszą się ku niebu i są prawdziwą gratką dla fotografów – tych zawodowych i amatorów. Odwiedzimy Centrum Turystyczne i udamy się na krótką pieszą wędrówkę pod jeden z wodospadów. Wśród przepięknych widoków przejedziemy do miejsca, gdzie na terenie parku rosną największe drzewa świata – oficjalny symbol Kalifornii – sekwoje, które mogą żyć nawet do 3500 lat. Po spacerze wśród gigantycznych roślin, ruszymy w drogę do Los Angeles. Przyjazd do hotelu późnym wieczorem.

14.dzień

LOS ANGELES

Dzisiaj zwiedzanie Los Angeles, które rozpoczynamy od Hollywood. W planach mamy spacer „Aleją Gwiazd” i Chinese Theatre, przed którym znajdują się odciski stóp, dłoni, autografy i wpisy ponad 200 słynnych postaci. Zobaczymy też Dolby Theatre, który do 2012 r. nosił nazwę Kodak Theatre – miejsce, gdzie co roku wręczane są Oscary – najważniejsze nagrody w świecie filmu. Dziś wydarzenie, na które czekają miliony miłośników kina ma ogromny rozmach i bogatą oprawę, ale pierwsze wręczenie Oscarów było kameralnym spotkaniem – na ledwie 270 osób, które odbyło się 16 maja 1929 r. na prywatnym przyjęciu w Hollywood Roosevelt Hotel w Los Angeles. Dzisiejsze Oscary to zupełnie inna historia. Z tarasu Dolby Theatre rozciąga się widok na wzgórze ze słynnym napisem Hollywood. Zobaczymy miasteczko Beverly Hills oraz ulicę Rodeo Drive z ekskluzywnymi butikami przyciągającymi słynne gwiazdy, to samo Rodeo Drive, gdzie problemy z zakupami miała Vivian, grana przez Julię Roberts bohaterka filmu „Pretty Woman”. Przejazd przez miasto do Santa Monica, słynnej dzielnicy nad oceanem. Spacer po plaży i molo. W Los Angeles zobaczymy także kolejne miejsce związane z nagrodami Akademii Filmowej – Music Center oraz historyczne centrum przy Olvera Street, gdzie od założenia franciszkańskiej misji w 1781 roku rozpoczęła się historia Miasta Aniołów. Wyjeżdżamy z Los Angeles i udajemy się w drogę do Las Vegas. Przejazd przez gorącą pustynię Mojave, gdzie jak oaza wyrosło jedyne w swoim rodzaju królestwo hazardu – niepowtarzalne Las Vegas. W planie mamy spacer po głównej ulicy miasta Las Vegas Boulevard i zwiedzanie najpiękniejszych kasyn. Obejrzymy też pokazy, z których Las Vegas słynie i w organizacji których prześcigają się wielkie kasyna.

15.dzień

LAS VEGAS

W programie tego dnia wracamy do zwiedzania zachwycającego Las Vegas, zwanego “stolicą hazardu”. Na temat historii miasta i historii hazardu w las Vegas można poczytać w wielu opracowaniach, a jeśli lubicie opowieści, to jedną z wersji początków „stolicy hazardu” znajdziecie w filmie Francisa Forda Coppoli „Ojciec chrzestny II”. Zobaczymy słynną Fremont Street, na której kręcony był teledysk do piosenki U2 – „I still haven’t found what I’m looking for” i tę samą, na której nakręcono scenę pościgu w „Diamenty są wieczne” – w postać agenta 007 wcielił się wówczas Sean Connery. Zobaczymy także “Strip”, czyli hotelowo-hazardowe centrum miasta. W tym miejscu zaplanowaliśmy czas wolny. Dla chętnych mamy też niebywałą atrakcję – przelot helikopterem na dno Wielkiego Kanionu Kolorado i spływ po rzece Kolorado. Szczegóły będzie można ustalić z przewodnikiem podczas wycieczki.

16.dzień

PARK NARODOWY WIELKIEGO KANIONU

Wyjazd z Las Vegas w kierunku Arizony i Wielkiego Kanionu. Przejedziemy obok Zapory Hoover’a, betonowej tamy na rzece Kolorado, która została nazwana na cześć ówczesnego prezydenta Herberta Hoovera, i która w swoim czasie była największą zaporą na świecie. Przed wjazdem na teren parku narodowego, w centrum turystycznym obejrzymy film I-MAX o Wielkim Kanionie Rzeki Kolorado. Nowoczesna technologia sprawi, że z całą mocą poczujemy potęgę Wielkiego Kanionu. Leć jak orzeł, zerknij z krawędzi kanionu, a potem zanurkuj do skalistych głębi – zachęcają gospodarze kina. Popatrzymy na kanion z głównego punktu widokowego na jego południowej krawędzi. Dla chętnych przelot nad największą częścią Wielkiego Kanionu Rzeki Kolorado. Z parku wyjedziemy wschodnią bramą. Po drodze zatrzymamy się w kilku punktach widokowych – to będzie czas na zrobienie zdjęć, które na zawsze zachowają to miejsce w naszej pamięci. Kontynuujemy przejazd wśród malowniczych krajobrazów Arizony i po terenach największego w Stanach Zjednoczonych indiańskiego rezerwatu, zamieszkałego przez Indian Navajo – największą grupę etniczną Indian w Stanach Zjednoczonych. Noc spędzimy na terenie rezerwatu. 

17.dzień

MONUMENT VALLEY - PARK NARODOWY ARCHES

Wczesnym rankiem wyjeżdżamy z hotelu i kierujemy się do westernowej doliny Monument Valley, chyba najbardziej obfotografowanego miejsca w USA. Wspaniałe krajobrazy dzikiej doliny znane są z wielu filmów i reklam. To miejsce uwiecznione w westernach Johna Forda, który odkrył jego uroki dla Hollywood, wykorzystując tamtejszą scenerię w swoich filmach. Dalsza droga przez stan Utah wiedzie malowniczą trasą wśród terenów uznanych za najbardziej dzikie w Stanach Zjednoczonych. W krainie kanionów jaką jest Utah, zwiedzimy jeden z najciekawszych parków – Park Narodowy Arches, zwany „parkiem łuków skalnych”. Jest to jeden z najładniejszych parków narodowych w Stanach Zjednoczonych i jeden z najpiękniejszych zakątków amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Unikatowość jego krajobrazu wynika z ponad 2 tysięcy różnego rozmiaru, wysokości i rozpiętości łuków, bram, okien i mostów skalnych. Opuszczamy Utah i wjeżdżamy do kolejnego, niezmiernie zróżnicowanego krajobrazowo stanu, jakim jest Kolorado. Po drodze Wielka Dolina – zielona oaza pośród powulkanicznych wzgórz o płasko zakończonych wierzchołkach. Stoi tutaj największa tego typu góra na świecie – Grand Mesa. Dojazd na nocleg.

18.dzień

GLENWOOD SPRINGS - DENVER

Budzi się kolejny dzień, a przed nami relaks w Glenwood Springs, bogatych w minerały gorących, źródlanych wodach, które leczą różne dolegliwości i pomagają wyeliminować toksyny, kojąc ciała i dusze. Po wymeldowaniu się z hotelu udamy się na lotnisko w Denver. Po odprawie bagażowo – paszportowej wyruszamy w powrotna podróż do Polski.

Glenwood Hot Springs

 

Pokaż cały plan wycieczki

18 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Narty w Kolorado 2024

$1295 7 dni 03-27-2024

Hawaje: Maui, Oahu 2024

$1995 8 dni 03-18-2024 06-13-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 45