Odkrywamy Ohio – skalne wąwozy Hocking Hills

2 dni
07-13-2024 09-07-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $395

Cena zawiera

  • nocleg w hotelu wysokiej klasy turystycznej
  • zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym
  • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu
  • wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

Park Stanowy Hocking Hills- klify, wodospady i głębokie, cieniste, skalne wąwozy- oto co zobaczymy podczas wycieczki do Ohio

Jaskinie

Kaniony

Kultura i historia

Trekking/hiking

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Wycieczkę rozpoczynamy zbiórką przed biurem Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) we wczesnych  godzinach porannych. Trasa, z krótkimi postojami, prowadzić będzie przez Indianę i Ohio.

Naszym celem jest park Hocking Hills i jemu poświęcimy całe popołudnie. Mimo, że jest to park stanowy, w opinii większości bezapelacyjnie przebija urodą park narodowy rzeki Cuyahoga, również zlokalizowany w stanie Ohio.

Położony w południowo-wschodniej części stanu park Hocking Hills zyskał uznanie i przyciąga turystów o każdej porze roku. Znajdziemy w nim wysokie klify, wodospady i głębokie, cieniste wąwozy, które w szczególności upodobali sobie miłośnicy pieszych wędrówek i przyrody.

Odwiedzający mogą spodziewać się widoków polnych kwiatów zdobiących dno lasu wiosną i żywych, kolorowych liści jesienią.

Historia przyrodnicza tego regionu jest równie fascynująca, co piękna. Wybierzemy się na wędrówki wzdłuż szlaków zachwycając się majestatyczną scenerią parku i zapierającymi dech w piersiach widokami.

Odwiedzimy jaskinie i pieczary oraz przyjrzymy się olbrzymim blokom skalnym, z których spadają wodospady. Odwiedzimy też miejsca z barwną historią, jak Rock House – jaskinię zamieszkiwaną niegdyś przez Indian, a dzisiaj przypominającą dom z korytarzami i oknami oddzielonymi masywnymi kolumnami z litego kamienia.

Nocleg w okolicy parku.

2.dzień

Po śniadaniu kontynuujemy parkowe wędrówki. W parku znajduje się ponad 25 mil (40 km) szlaków turystycznych z ciekawymi formacjami skalnymi, wodospadami i jaskiniami wnękowymi. Odwiedzimy niektóre z nich, jak np. Ash Cave Gorge  czy Old Man’s Cave, jedną z najpopularniejszych atrakcji w  okolicy.

W zależności od pory roku i warunków pogodowych, w parku można znaleźć od siedmiu do piętnastu aktywnych wodospadów, a do każdego z nich można dotrzeć po krótkiej wędrówce.

Około południa opuścimy krainę masywnych skalnych formacji i głębokich wąwozów i przejedziemy do pobliskiego miasta gdzie zobaczymy ciekawy pod względem architektury budynek (niespodzianka!) a następnie będziemy się kierować w stronę Indianapolis.

Tam  postój na obiad i krótki spacer przy fontannie lub promenadzie przed dalszą drogą.

Powrót do Chicago planujemy w godzinach wieczornych.

 

Podobne wycieczki:

Pokaż cały plan wycieczki

2 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Floryda dla najmłodszych

$1995 10 dni 07-11-2024
Monument Valley

Kalifornia i najpiękniejsze parki narodowe USA – wyjazd z Los Angeles

$2995 14 dni 09-06-2024

Teksas i Nowy Meksyk – w krainie słońca, kaktusów i … kosmitów

$1745 8 dni 07-13-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 45