“Perły” Sakralne Chicago – Jednodniowa Pielgrzymka z Parafii Św. Cyryla i Metodego w Lemont

Perły Sakralne Chicago 2024

1 dni
08-10-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $225

Cena zawiera

  • Przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem
  • Wstęp do kościołów
  • Lunch w Restauracji “Staropolska”
  • 1.5h Rejs Wendella z przewodnikiem – Chicago River, Jezioro Michigan, podziwianie panoramy miasta o zachodzie słońca

 

Przed każdą wycieczką wysyłamy SMS z informacjami dotyczącymi wyjazdu. W tym przypomnieniu zawieramy szczegóły takie jak godzina zbiórki i miejsce wyjazdu – zawsze jest to nasze biuro. Przypominamy także o wszelkich opłatach związanych z wycieczką, takich jak koszty biletów wstępu.

Cena nie zawiera

  • Wydatki natury osobistej
  • Wyżywienie inne niż opisane w świadczeniach
  • Napoje podczas rejsu statkiem

Zapraszamy na niezapomnianą jednodniową wycieczkę po historycznych kościołach – Perły Sakralne Chicago.

Trzy najciekawsze punkty wycieczki

  1. Kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy: Zanurz się w historii polskiej społeczności w Chicago, odwiedzając ten kościół, który służył jako duchowy dom dla polskich imigrantów od 1880 roku.
  2. Bazylika Świętego Jacka: Odkryj historię tej parafii założonej w 1894 roku przez 40 polskich rodzin. Bazylika Świętego Jacka to prawdziwy klejnot architektury sakralnej.
  3. Katedra Najświętszego Imienia Jezus: Nasza wycieczka zakończy się wizytą w tej przepięknej katedrze, siedzibie rzymskokatolickiej Archidiecezji Chicago.

Zapraszamy do rezerwacji

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby poznać bogatą historię i kulturę polskiej społeczności w Chicago. Zarezerwuj swoje miejsce na naszej jednodniowej pielgrzymce już dziś i dołącz do nas w tej niezapomnianej podróży. Kliknij tutaj, aby zarezerwować swoje miejsce.

Kultura i historia

Pielgrzymka

Rejs statkiem

Seniorzy


Plan podróży

1.dzień

Rozpoczęcie pielgrzymki i wizyta w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy

Naszą jednodniową pielgrzymkę rozpoczniemy o 8:00am  , skąd udamy się do Kościoła Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Historia parafii rozpoczęła się około 1880 roku, kiedy to polscy imigranci zaczęli osiedlać się w rejonie Bridgeport i ustanowili tę nowo założoną społeczność swoim domem.

Zwiedzanie kościoła Świętego Stanisława Kostki i Kościoła Świętej Trójcy

Następnie pojedziemy obejrzeć Kościół Świętego Stanisława Kostki, który do 1867 r. był jedynym miejscem, gdzie imigranci z Polski do Chicago mogli uczestniczyć we Mszy św. Kolejnym punktem naszego programu będzie zwiedzanie Kościoła Świętej Trójcy oraz znajdujących się tam Katakumb.

Lunch i zwiedzanie Bazyliki Świętego Jacka

W południe zjemy lunch w słynnej polskiej restauracji “Staropolska”. Po odpoczynku, udamy się na dalsze zwiedzanie. Tym razem będzie to Bazylika Świętego Jacka, parafia założona w 1894 roku przez 40 polskich rodzin.

Msza święta w Kościele Świętej Jadwigi i wizyta w Kościele Świętego Jana Kantego

Kolejnym punktem naszej pielgrzymki będzie wizyta w Kościele Świętej Jadwigi, w którym odbędzie się Msza Święta. Następnie udamy się do Kościoła Świętego Jana Kantego, wyjątkowej parafii w Archidiecezji Chicago.

Zwiedzanie Katedry Najświętszego Imienia Jezus i zakończenie dnia – rejs statkiem wycieczkowym Wendella

Ostatnim punktem naszego zwiedzania będzie przepiękna Katedra Najświętszego Imienia Jezus, siedziba rzymskokatolickiej Archidiecezji Chicago. Na zakończenie naszej pielgrzymki zaprosimy Państwa na wyjątkowy rejs statkiem wycieczkowym Wendella. Będziemy cieszyć się słońcem zachodzącym za Chicago Skyline, płynąc w kierunku jeziora przez legendarną śluzę Chicago, która łączy rzekę Chicago z jeziorem Michigan. Dzień zakończymy późnym wieczorem.

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Narty w Kolorado 2024

$1295 7 dni 03-27-2024

Hawaje: Maui, Oahu 2024

$1995 8 dni 03-18-2024 06-13-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 45