Rejs na Alaske

Rejs na Alaskę 2024

9 dni
07-18-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży
Cena $2495

Cena zawiera

 • Zwiedzanie Vancouver z polskim przewodnikiem
 • 1 nocleg ze sniadaniem w hotelu w Vancouver
 • Transfery z/do portu
 • 7 nocy na pokładzie luksusowego statku Celebrity Summit ( „inside cabin” z możliwościa upgrade )
 • Zwiedzanie Seward z polskim przewodnikiem
 • Prywatny transport lądowy z zawodowym kierowcą

W trakcie pobytu na statku:

 • pełne wyżywienie
 • Wi-fi
 • napoje i niektore napoje alkoholowe
 • obowiązkowe napiwki
 • atrakcje rozrywkowe i sportowe na statku

Cena nie zawiera

 • Przelot na trasie Chicago-Vancouver i Anchorage-Chicago
 • Wycieczki fakultatywne oferowane przez operatora Celebrity Cruises
 • Ubezpieczenie medyczne lub turystyczne
 • Bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji w trakcie wycieczek po Vancouver i Seward

Rejs na Alaske z polskim przewodnikiem
VANCOUVER – KETCHIKAN – SITKA – JUNEAU – ICY STRAIT POINT – HUBBARD GLACIER – SEWARD


Plan podróży

1dzień

VANCOUVER

Przelot do Vancouver.
Dzień rozpoczniemy od wizyty w Stanley Park, jednym z najpiękniejszych parków miejskich na świecie. Przejdziemy trasą spacerową wokół Parku, z widokiem na Ocean Spokojny.
Następnie odwiedzimy Prospect Point, skąd rozlegają się piękne widoki na mosty Lions Gate oraz Lions Gate Bridge Suspension Bridge.
Kolejny punkt programu to spacer do Granville Island Public Market – uroczego rejonu z galeriami sztuki, sklepami rzemieślniczymi i lokalnymi, małymi restauracyjkami, w których przy okazji można zjeść smaczny posiłek.
Nocleg w hotelu w Vancouver.

rejs na Alaske

2dzień

VANCOUVER

Śniadanie w hotelu, po którym udamy się na spacer do Capilano Suspension Bridge Park, gdzie przejdziemy po popularnym moście, zawieszonym w koronach drzew.
Odwiedzimy również słynną ulicę Robson Street, na której znajdziemy wiele sklepów i restauracji.
To doskonałe miejsce na zakupy i relaks.
Dzień zakończymy spacerem po historycznej dzielnicy Gastown. Obowiązkowo odwiedzimy działający zegar parowy, jeden z niewielu na świecie, znajdujący się w wiktoriańskim Gastown. Zegar ten co kwadrans trochę się popisuje, gwiżdżąc i strzelając parą ze swoich pięciu gwizdków w wersji Westminster Chime. Co godzinę natomiast wydaje dźwięki z każdego gwizdka.
Transfer do portu i odprawa paszportowa. Zakwaterowanie do kabin.
Statek wypływa o godzinie 5:00 pm.

rejs na alaske

3dzień

INSIDE PASSAGE - CRUISE

Ten dzień spędzimy na statku płynąc słynną Inside Passage – przybrzeżną trasą, która biegnie wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. Jest to sieć kanałów, rozciągających się od południowo-wschodniej Alaski w Stanach Zjednoczonych do zachodniej Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. To miejsce oferuje turystom niesamowite widoki, lasy deszczowe i majestatyczne góry, zachwycającą dzika przyrodę i fiordy.

4dzień

KETCHIKAN

Przypłyniemy do Ketchikan o 7:00 am. Miasto położone w południowo-wschodniej części stanu Alaska, w okolicach fiordów i gór. Jest to najdalej na południe wysunięte miasto Alaski. Główną atrakcją turystyczną jest Creek Street. W przeszłości była to główna ulica Ketchikan, znana ze swojego tętniącego życiem przemysłu rybnego i domów publicznych, które działały tu w czasach gorączki złota. Charakterystyczna cechą zabudowy miasta są drewniane domy na palach, zbudowane nad wodą w taki sposób, aby można było odpływać w czasie odpływu. Domy te przyciągają uwagę swoim wyjątkowym wyglądem i historią.
Dzisiaj Creek Street to miejsce, w którym znajdziemy liczne sklepy z pamiątkami i galerie sztuki, gdzie możemy zakupić lokalne pamiątki.
Powrót na statek. Wypływamy w dalszy rejs o 3:00 pm.

5dzień

SITKA

Przypływamy do portu o 7:00 am. Zatrzymamy się w miejscowości Sitka, która oferuje wiele atrakcji. Jedną z nich jest Castle Hill  miejsce, w którym Rosjanie przekazali Alaskę Stanom Zjednoczonym. Można tu podziwiać panoramę miasta
i obejrzeć tablice z informacjami historycznymi.
Miasto szczyci się również Katedrą św. Michała .Zbudowaną w latach 1844-1848 przez rosyjskich osadników, kiedy Sitka była częścią Imperium Rosyjskiego.Jeden z najstarszych budynków z bogatą historią. Reprezentuje styl architektoniczny nazywany “kolonialnym barokiem rosyjskim”.Jest jednym z najlepiej zachowanych przykładów tej architektury poza granicami Rosji.
Kolejnym miejscem jest Sitka National Historical Park. Można tu poznać historię tubylczych ludów , zwłaszcza ludu Tlingit. Park oferuje szlaki spacerowe i rekonstrukcje tradycyjnych chat.
Powrót na statek. Wypływamy o godz. 3:30 pm

6dzień

JUNEAU

Przypływamy do portu o 7:00 am. Juneau, stolica stanu Alaska, znana z historycznej dzielnicy zwanej “Old Town”. Zachowały się tu liczne zabytkowe budynki  z czasów powstania miasta. Można tu zobaczyć drewniane chaty i domy mieszkalne z początku XX wieku. Jest tu wiele sklepów z pamiątkami oraz restauracji serwujących lokalne dania.
Ciekawym miejscem jest Alaska State Museum, prezentujące bogatą historię i kulturę  Alaski. Posiada imponującą kolekcję eksponatów, dzieł sztuki, artefaktów historycznych i fotografii.

Kolejna atrakcja Mount Roberts Tramway – kolejka linowa, która zabiera odwiedzających na szczyt góry Roberts. Z wierzchołka można podziwiać spektakularne widoki. Na szczycie Roberts znajduje się centrum informacji turystycznej, gdzie można dowiedzieć się więcej o atrakcjach i historii regionu.
Powrót na statek. Wypływamy o godz. 9:30 pm

7dzień

ICY STRAIT POINT

Tego dnia – o 7:00 am – cumujemy w Icy Strait Point, w okolicy miejscowości Hoonah, znajdującej się na zachodnim wybrzeżu Wyspy Księcia Karola. Miejsce to otaczają malownicze krajobrazy, w tym góry, lasy oraz wybrzeże. Słynie ono z najdłuższego zjazdu linowego na świecie, znanego jako “ZipRider”, gdzie zjazd ze wzgórza odbywa się z prędkością 88 mil na godzinę.
Jest to również doskonałe miejsce do obserwacji wielorybów, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy te morskie ssaki przypływają w poszukiwaniu pożywienia. Icy Strait Point posiada urokliwą plażę, gdzie można spacerować, zbierać muszle i podziwiać naturę. Powrót na statek. Wypływamy o 5:00 pm.

REJS NA ALASKE 2024

8dzień

HUBBARD GLACIER

Przypływamy do portu o 6:00 am. Krótki postój i wypływamy w dalszy rejs.To kulminacyjny punkt wyjazdu: przepływanie obok Lodowca Hubbard (Hubbard Glacier).
To doświadczenie dostępne tylko dla osób odwiedzających region Alaski na statkach wycieczkowych. Hubbard Glacier to największy przemieszczający się lodowiec w Ameryce Północnej i  jedno z najbardziej imponujących zjawisk przyrodniczych na świecie. Lodowiec jest częścią Parku Narodowego Wrangell-Saint Elias, rozciąga się na długość około 122 kilometrów. Ma 60 metrów wysokości nad poziomem wody, a jego czoło rozciąga się na szerokość 10 kilometrów. To masa lodu, która przemieszcza w kierunku Zatoki Yakutat. Proces przemieszczania się powoduje tworzenie się ogromnych kawałków lodu i spektakularnych “osuwisk” do morza.Dzień i noc na statku, płyniemy w kierunku Seward.

REJS NA ALASKE 2024

9dzień

SEWARD

W godzinach porannych statek zawita do portu w Seward.
Kontynuujemy naszą przygodę zwiedzając Seward, znane ze swojego malowniczego położenia nad Zatoką Resurrection.
Odwiedzimy Seward Boat Harbor. To miejsce, gdzie cumują zarówno statki rybackie, jak
i statki wycieczkowe. Można spacerować po nabrzeżu, podziwiać widoki i spróbować świeżych owoców morza w lokalnych restauracjach.
Następnie przejdziemy się do Exit Glacier. Jeden z popularnych lodowców na terenie Kenai Fjords National Park. Udamy się na pieszą wędrówkę szlakiem Exit Glacier Overlook Trail. Prowadzi on nas do punktu widokowego, z którego można podziwiać czoło lodowca i okoliczne krajobrazy. Czoło Exit Glacier ma długość wynoszącą około 800 metrów i szerokość około 5-7 metrów.
Następnie przejazd na lotnisko w Anchorage. Powrót do Chicago.

Rejs na Alaskę 2024

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Teksas i Nowy Meksyk – w krainie słońca, kaktusów i … kosmitów

$1745 8 dni 07-13-2024

Key West, Miami i rejs na Bahamy

$1745 7 dni 04-15-2024

Floryda – od Miami do Key West 2024

$1495 7 dni 05-08-2024 07-09-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 46