Sylwester w Kalifornii

Sylwester w Kalifornii

5 dni
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $1195

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelu w pokoju dwuosobowym
 • Usługi polskojęzycznego przewodnika
 • Transport na całej trasie wycieczki
 • W niektórych hotelach doba hotelowa zawiera śniadanie

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletu lotniczego
 • Wyżywienia nieujętego w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej jak napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne
 • Biletów wstępu
 • Zwyczajowych napiwków

Zapraszamy na niezapomniany Sylwester w Kalifornii z RekTravel! Ta wyjątkowa wycieczka przeniesie Cię do serca słonecznej Kalifornii, gdzie odkryjesz uroki Los Angeles, poczujesz atmosferę Hollywood i doświadczysz magii Parad Róż w Pasadenie.

Podczas naszej wycieczki będziesz miał okazję doświadczyć:

 1. Rejs na Wyspę Santa Catalina – odkryj uroki malowniczej wyspy, która swoim klimatem przypomina śródziemnomorskie krajobrazy.
 2. Parada Róż w Pasadenie – dołącz do tysięcy turystów, którzy co roku przybywają, aby podziwiać bajecznie kolorowe stroje i ruchome platformy.
 3. Zwiedzanie Hollywood – spaceruj Aleją Gwiazd, odwiedź Chinese Theatre i podziwiaj widok na słynne wzgórze z napisem Hollywood.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby powitać Nowy Rok w jednym z najbardziej malowniczych miejsc na świecie. Zarezerwuj swoje miejsce już dziś i dołącz do nas w tej niezapomnianej przygodzie!

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

Podróż do serca Kalifornii i odkrywanie uroków wyspy Santa Catalina

Rozpoczynamy naszą przygodę spotkaniem z przewodnikiem na lotnisku O’Hare w Chicago. Po odprawie, wylot w godzinach porannych, który zapewni nam komfortowy przelot do Los Angeles.

Przybycie do Los Angeles i rejs do Long Beach

Po przylocie do Los Angeles, nasza podróż będzie kontynuowana w kierunku portu w Long Beach. To stąd, po południu, rozpoczniemy nasz rejs na malowniczą Wyspę Catalina.

Odkrywanie uroków wyspy Santa Catalina

Naszym punktem docelowym jest miejscowość Avalon, z piękną, malowniczą plażą położoną wśród wzgórz i urokliwym centrum miasta. Avalon to miejsce, które przypomina klimatem i atmosferą śródziemnomorskie wyspy. Jego atrakcyjność dostrzegła firma Apple, umieszczając fototapetę pulpitu z Cataliną w systemie operacyjnym macOS i nazywając tak jedną z jego najnowszych wersji.

Powrót do Long Beach i nocleg

Wieczorem udamy się w rejs powrotny do Long Beach, a stamtąd na nocleg do hotelu. To zakończenie pierwszego dnia pełnego wrażeń i niezapomnianych widoków.

sylwester-w-kalifornii-rektravel

2.dzień

Poranny przejazd do portu i podróż po Pacific Coast Highway

Nasz drugi dzień rozpoczniemy wczesnym przejazdem z miejscowości Hermosa Beach do portu. Będziemy podróżować fragmentem malowniczej, słynnej Pacific Coast Highway, uważanej za jedną z najpiękniejszych tras w Kalifornii. Po drodze zobaczymy Malibu i zatrzymamy się w punktach widokowych El Matagor Beach, Leo Carrillo State Beach i Sycamore Cove Beach.

Rejs z obserwacją wielorybów

W miejscowości Oxnard rozpoczniemy naszą przygodę z rejsu na obserwację wielorybów. Zima to najlepszy czas na oglądanie morskiego życia w Kalifornii, ponieważ imponujące stada szarych wielorybów spędzają wakacje na południu w chłodniejszych miesiącach. Podczas wycieczek w sezonie zimowym najczęściej widuje się wieloryby szare, ponieważ coroczna migracja tego gatunku odbywa się od grudnia do kwietnia. Szare wieloryby każdej zimy podróżują na południe z Alaski i przepływają wzdłuż wybrzeża Kalifornii w drodze do cieplejszych wód wokół Baja w Meksyku.

Degustacja wina i kolacja w regionalnej restauracji

Po rejsie udamy się na degustację do jednej z lokalnych winiarni oraz na kolację w regionalnej restauracji. To będzie doskonała okazja, aby spróbować lokalnych specjałów i poznać smaki Kalifornii.

Powrót do hotelu na nocleg

Po pełnym emocji dniu, wrócimy na nocleg do hotelu, gdzie będziemy mogli odpocząć i zregenerować siły na kolejne dni pełne przygód.

los-angeles-sylwester-rektravel

3.dzień

Pożegnanie starego roku w Santa Monica

Ostatni dzień 2023 roku spędzimy w Santa Monica. Przespacerujemy się po Santa Monica Pier, gdzie swój koniec ma legendarna Droga 66. To miejsce pełne jest historii i kultury, które na pewno zrobią na nas niezapomniane wrażenie.

Odpoczynek w centrum Santa Monica

Odpoczniemy w centrum Santa Monica – mieście, które słynie z licznych restauracji i barów. To idealne miejsce, aby zrelaksować się i cieszyć atmosferą kalifornijskiego miasta.

Będziemy też podziwiać widok na Ocean Spokojny oraz nadmorskie góry z tarasów w Palisades Park. To miejsce oferuje niesamowite panoramy, które na pewno zapadną nam w pamięć.

Przejażdżka rowerami po nadmorskiej ścieżce rowerowej

Dla chętnych przejażdżka rowerami po malowniczej nadmorskiej ścieżce rowerowej, która łączy plaże w Venice i Santa Monica. To doskonała okazja, aby aktywnie spędzić czas i cieszyć się pięknem kalifornijskiego wybrzeża.

Powitanie Nowego Roku na Santa Monica Pier

Nowy rok przywitamy na Santa Monica Pier, gdzie odbywa się słynne odliczanie – Countdown To 2024 @ SM Pier. Wieczorna celebracja na pewno dostarczy nam wielu niezapomnianych wrażeń.

Powrót do hotelu na nocleg

Po pełnym emocji dniu, wrócimy na nocleg do hotelu, gdzie będziemy mogli odpocząć i zregenerować siły na kolejne dni pełne przygód.

hollywood-zwiedzanie-rektravel

4.dzień

Uczestnictwo w Rose Parade i odkrywanie Pasadeny

Od 130 lat w pierwszy dzień Nowego Roku w Pasadenie odbywa się słynna Parada Róż. Tournament of Roses Parade to coroczna parada z okazji rozpoczęcia gry Rose Bowl. Parada to bajecznie kolorowe stroje i ruchome platformy, które podziwiane są przez tysiące turystów przyjeżdżających do miasta na tę okazję. Korowodowi towarzyszą orkiestry dęte, które dbają o muzyczną oprawę imprezy. Całość tworzy niesamowite widowisko, którego nie można przegapić.

Wystawa platform z parady

W czasie tego dnia zobaczymy także wystawę platform, które uczestniczą w paradzie, by z bliska podziwiać te niesamowite kwiatowe aranżacje i konstrukcje. To będzie doskonała okazja, aby docenić kreatywność i talent twórców tych niesamowitych dzieł.

Spacer po Eaton Canyon i zwiedzanie starego miasta w Pasadenie

Po południu zaplanowaliśmy spacer po Eaton Canyon, a wieczorem zwiedzanie starego miasta w Pasadenie. To będzie doskonała okazja, aby lepiej poznać to urokliwe miasto i cieszyć się jego atmosferą.

Powrót do hotelu na nocleg

Po pełnym emocji dniu, wrócimy na nocleg do hotelu, gdzie będziemy mogli odpocząć i zregenerować siły na ostatni dzień pełen przygód.

parada-roz-pasadena-rektravel

5.dzień

Odkrywanie Los Angeles, Hollywood i Beverly Hills

Ten dzień poświęcimy Miastu Aniołów. Zwiedzanie Los Angeles rozpoczniemy od Hollywood. Spacer „Aleją Gwiazd” to niezapomniane doświadczenie, które pozwoli nam poczuć atmosferę tego miejsca. Odwiedzimy Chinese Theatre, przed którym znajdują się odciski stóp i dłoni zdobywców Oskarów oraz Kodak Theatre, miejsce rozdawania Oskarów. Z tarasu teatru rozciąga się widok na wzgórze z napisem Hollywood.

Wizyta w Beverly Hills i na Rodeo Dr.

Następnie odwiedzimy miasteczko Beverly Hills oraz dzielnicę, gdzie przy ulicy Rodeo Dr. słynne gwiazdy odwiedzają ulokowane tam najdroższe sklepy. To miejsce pełne jest luksusu i elegancji, które na pewno zrobią na nas wrażenie.

Zwiedzanie Music Center i historycznego centrum Los Angeles

W dalszej części zwiedzania Los Angeles zobaczymy Music Center, gdzie wręczane były nagrody Akademii Filmowej – Oskary, a także historyczne centrum przy Olvera Street, gdzie od założenia franciszkańskiej misji w 1781 roku rozpoczęła się historia Los Angeles. To miejsce pełne jest historii i kultury, które na pewno zapadną nam w pamięć.

Wieczorny przelot do Chicago

Po pełnym wrażeń dniu, pełnym odkryć i niezapomnianych chwil, nadszedł czas na powrót do Chicago. Wieczorny przelot pozwoli nam odpocząć i zrelaksować się po intensywnym dniu. W komfortowych warunkach pokonamy dystans dzielący nas od domu, ciesząc się przy tym ostatnimi chwilami naszej kalifornijskiej przygody. Wracamy z bagażem pełnym niezapomnianych wspomnień, które na zawsze pozostaną w naszych sercach.

chinese-theatre-hollywood-rektravel

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Floryda dla najmłodszych

$1995 10 dni 07-11-2024
Monument Valley

Kalifornia i najpiękniejsze parki narodowe USA – wyjazd z Los Angeles

$2995 14 dni 09-06-2024

Teksas i Nowy Meksyk – w krainie słońca, kaktusów i … kosmitów

$1745 8 dni 07-13-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 45