Key West, Miami i rejs na Bahamy

7 dni
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $1745

Cena zawiera

 • trzy (3) noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
 • przejazdy minibusem na trasie Key West – Miami
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • śniadania w hotelach, jeśli są wliczone w dobę hotelową
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu
 • dla osób, które wykupią wycieczkę do Dry Tortugas NP:
  – prom/katamaran w obie strony z klimatyzowaną kabiną i pokładem do opalania
  – śniadanie/snacks
  – pakowany lunch/lunch box
  – 45 min zwiedzanie fortu Jefferson z lokalnym przewodnikiem
  – sprzęt do nurkowania/snorkelingu
 • trzy (3) noclegi w kabinie dwuosobowej na statku wycieczkowym w trakcie rejsu na Bahamy
 • w trakcie trwania rejsu na Bahamy:
  – wyżywienie w formie bufetu
  – bezpłątne drinki do $10
  – bezpłatny dostęp do internetu (jedno urządzenie na jedną osobę)
  – strefa rekreacyjna / możliwość korzystania z basenów
  – możliwość korzystania z bezpłatnych występów/shows w stylu Broadway

Cena nie zawiera

 • Biletu lotniczego (ok. $500)
 • Wyżywienia nie ujętego w świadczeniach
 • Biletów wstępu: łącznie ok $360 (w tym wycieczka do Dry Tortugas NP – $220)
 • Zwyczajowych napiwków na statku wycieczkowym

Zapraszamy Was w niesamowitą podróż z Key West do Miami połączoną z rejsem na rajski archipelag Wysp Bahama.

Key West – kraina słońca, uśmiechu i beztrosko spacerujących po ulicach kogutów : )

Przygodę rozpoczniemy na malowniczym Key West, gdzie błękitne niebo łączy się z lazurowymi wodami. Odkryjemy urok najdalej na południe wysuniętego miejsca kontynentalnej części USA, pospacerujemy uliczkami pełnymi kolorowych domków i zanurzymy sie w atmosferze beztroski i relaksu.

Miami – miasto pełne życia i energii

W kultowym Miami spotkamy kontrast kultury, sztuki i plażowego relaksu. Spróbujemy kubańskich przysmaków w dzielnicy Little Havana, odkryjemy kolorowe murale i zrelaksujemy się na słonecznej plaży. To miasto, które pulsuje życiem i oferuje niezapomniane wrażenia.

Rejs na Bahamy – rajskie wyspy na ziemi

Zanurzymy sie w rajskiej scenerii archipelagu wysp Bahama, gdzie czekają na nas białe plaże, turkusowe wody i koralowe rafy. Na pokładzie luksusowego statku doświadczymy prawdziwego relaksu i będziemy się rozkoszować widokiem bezkresnego oceanu, korzystając ze słońca i dostępnych atrakcji.

 

UWAGA!

 • Program realizowany jest we współpracy z Rek Travel USA
 • Oferta Rek Travel USA (dla osób nie będących członkami Klubu Golden Age Travel) tutaj.

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka

Wyspy


Plan podróży

1.dzień

KEY WEST

Spotkanie grupy przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa bagażowa i przelot na malowniczą wyspę Key West. Przekornie, nasza przygoda z Florydą rozpocznie się w miejscu, gdzie w zasadzie kończy się kontynentalna częśc USA, na samym krańcu archipelagu Florida Keys.

Wyspa Key West leży na południowym krańcu Florydy i oddalona jest od Kuby o około 90 mil. Ma bogatę historię, a jej korzenie sięgają czasów kolonialnych.

Zwiedzimy Dom Hemingwaya, w którym pisarz mieszkał przez wiele lat i właśnie w tym miejscu powstało wiele z jego znanych dzieł. Poznamy też koty Hemingwaya : )

Pospacerujemy po tętniącej życiem Duval Street, pełnej barów, restauracji, sklepów i różnych miejsc rozrywki, wśród których przechadzają się…..koguty : )

Key West to Republika Muszli a więc nie odmówimy sobie wizyty w Shell Warehouse. Odkryjemy bogactwo morza, unikalne muszle i koralowce, skamieniałe zęby rekinów, oszałamiającą biżuterię i piękne dekoracje do stworzone z morskich skarbów.

2.dzień

KEY WEST – DRY TORTUGAS NP

Key West to miejsce o wyjątkowym klimacie, gdzie spokój wyspiarskiego życia łączy się z żywiołową atmosferą tropikalnej zabawy. To idealne miejsce zarówno na relaks, jak i aktywny wypoczynek.

W tym dniu proponujemy wycieczkę fakultatywną do Parku Narodowego Dry Tortugas. Znajduje się on w odległości około 70 mil na zachód od Key West i można się do niego dostać drogą morską lub lotniczą.

To odległe miejsce składa się z kilku koralowych wysp, z których na najwięszej, Garden Key, znajduje się imponujący Fort Jefferson. Jego historia sięga lat 40 i 50-tych XIX wieku i jest on jedną z największych fortyfikacji zbudowanych przez armię amerykańską.

Na wyspie znajduje się latarnia morska a okolice Dry Tortugas słyną z kolorowych raf koralowych, które przyciągają miłośników nurkowania i snorkelingu. Rafy koralowe są domem dla kolorowych ryb, żółwi morskich i innych morskich stworzeń. Dla chętnych możliwość nurkowania lub snorkelingu, dla pozostałych spacer ścieżkami przyrodniczymi, możliwość zanurzenia się w dzikiej przyrodzie z dala od  cywilizacji.

Dla osób nie uczestniczących w wycieczce fakultatywnej do Parku Narodowego Dry Tortugas – dzień wolny na Key West i relaks na plaży.

Wieczorem wspólnie odwiedzimy Mallory Square, popularne miejsce, które gromadzi wszystkich doceniających magię zachodów słońca.

 

3.dzień

FLORIDA KEYS

Opuszczamy Key West. Przed nami ciekawy przejazd przez Florida Keys z licznymi atrakcjami po drodze.

Na początek zatrzymamy się w parku stanowym Bahia Honda z nietypowym mostem o tej samej nazwie, który niegdyś był częścią historycznej drogi Overseas Railroad, przekształconej później w jedną z bardziej malowniczych tras w Stanach Zjednoczonych. Most oferuje niezwykłe widoki na błękitną wodę Zatoki Meksykańskiej i otaczające wyspy i rafy koralowe.

Następnie przejedziemy słynnym Seven Mile Bridge, łączącym Florida Keys z kontynentalną częścią USA. To jeden z najdłuższych mostów na świecie (10,9km / 6,8 mili) a jego konstrukcja umożliwia żeglugę pod mostem. Przejazd zapewnia malownicze widoki na turkusowe wody Oceanu Atlantyckiego i Florida Keys.

Zatrzymamy się przy Florida Keys Aquarium Encounters. To miejsce oferujące interaktywne doścwiadczenia związane z morską fauną i florą. Poza obserwacją różnorodnych gatunków ryb i koralowców będziemy mogli dotykać różnych stworzeń morskich, jak rozgwiazdy czy kraby, karmić ogromne tarpony oraz uczestniczyć w pokazie karmienia rekinów.

Po południu wizyta w Theater of the Sea – Marine Mammal Park. Park jest znany z interaktywnych pokazów delfinów, podczas których delfiny prezentują różne triki i zachowania. Oprócz delfinów, w Theater of the Sea można spotkać różne inne morskie ssaki, takie jak foki, orki czy lwy morskie.

4.dzień

FARMA ALIGATORÓW – MIAMI – REJS NA BAHAMY

Po śniadaniu wizyta na farmie aligatorów, krokodyli i kajmanów. Wszak nie sposób zwiedzać Florydę i nie poznać krowiożerczych bestii, dla których mokradła Florydy są domem. Zafundujemy sobie bliskie spotkanie z aligatorami i wycieczkę łodziami po unikalnym ekosystemie wypatrując żółwi, wydr, aligatorów i krokodyli. Obejrzymy pokaz, w trakcie którego przekonamy się jak eksperci radzą sobie z umiejętnościami i zachowaniami tych zwierząt i zrobimy sobie selfie z aligatorem.

Panoramiczny przejazd przez kubańską dzielnice Little Havana.

Następnie przejedziemy do Miami. Miasto znane pięknych plaż, milionerskich posiadłości i bogatego życia nocnego ma szereg atrakcji.

Około południa zakwaterujemy się na pokład statku wycieczkowego, którym popłyniemy w rejs na Bahamy (Bahama Islands).

UWAGA! Program wyjazdu bedzie zależny od godziny zaokrętowania na statku.

5.dzień

REJS NA BAHAMY – NASSAU

Bahamy to archipelag ponad 700 pięknych wysp położonych na Atlantyku pomiędzy Kubą a Florydą. Wyspy oferują lazurowe morze, piękne plaże i tropikalny klimat przez cały rok. W tym dniu odwiedzimy tętniący życiem port i miasto Nassau na wyspie New Providence, które jest stolicą tego wyspiarskiego państwa.

Możliwość skorzystania z wybranych wycieczek fakultatywnych (koszt własny), np:
– zwiedzanie Nassau (wycieczka jeepami) z lunchem
– wycieczka na błękitną lagunę
Pełna oferta dostępna w trakcie rejsu.

 
6.dzień

REJS NA BAHAMY – GRAND BAHAMA

Kolejny dzień na korzystanie z dobrodziejstw natury w miejscu, gdzie woda tu turkusowy odcień, dno widać znakomicie, a rafy koralowe należą do najpiękniejszych na świecie. W tym dniu odwiedzimy wyspę Grand Bahama, która jest drugą co do popularności wyspą całego archipelagu z Freeport, drugim co do wielkości miastem.

Możliwość skorzystania z wybranych wycieczek fakultatywnych (koszt własny), np:
– plaża Pirate Cove – wycieczka z lunchem
– plaża Golden Rock, wycieczka kajakami
Pełna oferta dostępna w trakcie rejsu.

7.dzień

MIAMI

Rankiem przypłyniemy do Miami. Tu kończy się nasz rejs ale nie wycieczka. Opuszczamy statek a przed nami zwiedzanie Miami – miasto znanego z pięknych plaż, milionerskich posiadłości i bogatego życia nocnego ma szereg atrakcji. Niektórym „przyjrzymy się” z bliska.

UWAGA! Program realizowany bedzie zależnie od godziny zejścia ze statku.

Odwiedzimy South Beach, jedną z najbardziej znanych plaż na świecie, z kolorowymi wieżami ratowników, znanymi chociażby z serialu „Słoneczny Patrol”. Będzie też czas na słoneczny spacer po tętniącym życiem Ocean Drive.

W historycznej dzielnicy Art Deco przyjrzymy się budynkom o ciekawej architekturze. Zobaczymy też wielkie murale i kolorową sztukę uliczną a na Bayside Market zjemy smaczny obiad i zrobimy zakupy.

Około popołudnia transfer na lotnisko w West Palm Beach. Odprawa bagażowa i przelot do Chicago.

Zapraszamy na inne wycieczki z Golden Age Travel. Pełną ofertę znajdziecie tutaj.

Pokaż cały plan wycieczki

7 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Monument Valley

Kalifornia i najpiękniejsze parki narodowe USA – wyjazd z Los Angeles

$2995 14 dni 09-06-2024

Teksas i Nowy Meksyk – w krainie słońca, kaktusów i … kosmitów

$1745 8 dni 07-13-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 48