wisconsin wycieczka z Rek Travel

Odkrywamy Wisconsin – Indiańskie Petroglify i Wąwóz Czarownic

1 dni
06-09-2024 07-21-2024 08-25-2024 09-15-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $150

Cena zawiera

  • przejazdy na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • wyżywienia
  • biletów wstępu
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

Jedniodniowa wycieczka do Wisconsin, podczas której odkryjemy:

PARK STANOWY ROCHE-A-CRI – WISCONSIN DELLS – REJS WŚRÓD KLIFÓW – WĄWÓZ CZAROWNIC – MADISON

Kaniony

Kultura i historia

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 6.00 rano.

Przejazd na północ, do sąsiedniego stanu Wisconsin, gdzie na początek odwiedzimy park stanowy, który został założony w 1948 roku.

Jego główną atrakcję stanowi formacja skalna o wysokości 300 stóp oraz petroglify i piktogramy rdzennych Amerykanów. Jest to jedyne publicznie dostępne miejsce z przykładami sztuki naskalnej w stanie Wisconsin. Ponad 90-metrowa formacja stanowiła kiedyś skalną wyspę na polodowcowym jeziorze, które istniało około 15 tysięcy lat temu w centralnej części stanu Wisconsin. Obecny wygląd skalistego krajobrazu to efekt działania erozji, a na sam szczyt prowadzą drewniane schody. Łączna długość szlaków turystycznych wynosi ponad 5 mil (8 km). Wybierzmy się na wędrówkę i sprawdzimy kilka tras.

Następnie udamy się w rejon Wisconsin Dells. Kiedy myślicie o Wisconsin Dells, prawdopodobnie pierwszą rzeczą, która przychodzi Wam na myśl, są parki wodne. Ta część stanu oferuje jednak dużo więcej atrakcji, a jedną z nich jest rejon rzeki Wisconsin z pięknymi klifami z piaskowca.

Na szczególną uwagę zasługuje Wąwóz Czarownic. Ten kawałek nietkniętej natury wygląda jak nie z tego świata i dlatego, mimo mrocznej nazwy, z przyjemnością udamy się na spacer wśród niezwykle wąskich, porośniętych mchem, ścian kanionu. Wiele lat temu wspomniany region był dnem jeziora. Z czasem działanie wody i wiatru doprowadziło do powstania ciekawych formacji skalnych. Będziemy mieć okazję je podziwiać z pokładu łodzi, która zabierze nas na dwugodzinną wycieczkę wśród dramatycznych klifów i zapierającej dech w piersiach scenerii.

Późnym popołudniem, podczas drogi powrotnej do Chicago, krótki postój w Madison, stolicy Wisconsin, na zdjęcia przy Kapitolu. Ten najwyższy budynek w mieście ma już ponad 100 lat i został zbudowany z aż 43 rodzajów kamienia.

Powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

 

Spawdź inne wycieczki:

 

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Narty w Kolorado 2024

$1295 7 dni 03-27-2024

Hawaje: Maui, Oahu 2024

$1995 8 dni 03-18-2024 06-13-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 45