Tulip Time

Tulip Time, czyli Festiwal Tulipanów 2024

1 dni
05-11-2024
Zarezerwuj wycieczkę
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $150

Cena zawiera

  • Przejazd minibusem lub autokarem
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji
  • Wyżywienia
  • Wydatków natury osobistej
  • miasteczko Holland – założone przez holenderskich imigrantów w XIX wieku, co wyraźnie wpłynęło na jego charakter i architekturę. Miasto jest znane ze swojej tradycji i dziedzictwa holenderskiego, co wyraża się w takich elementach jak tradycyjne młyny wiatrowe, liczne festiwale, czy też architektura z charakterystycznymi holenderskimi motywami.
  • Veldheer Tulip Gardens to ogromne pola tulipanów, które rozwijają się w pięknych kolorach wiosną. Odwiedzający mogą spacerować po malowniczych ścieżkach otoczonych tysiącami kwitnących tulipanów w różnych odmianach i odcieniach, tworząc spektakularny widok.
  • parada z okazji Festiwalu Tulipanów “Tulip Time”
  • wioska holenderska, założona w 1958 roku przez rodzinę De Young jako sposób na zachowanie i promowanie holenderskiego dziedzictwa kulturowego w regionie.

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Tulip Time w Holland, MI

Czas na Tulip Time, czyli festiwal tulipanów. Te piękne kwiaty z przytupem zaznaczyły swoje miejsce w kulturze. Wiecie, że czasy kolorowego i wielkiego imperium osmańskiego, nazywane są często epoką tulipanów? To porównanie odnosi się do symboliki tulipanów, jako ucieleśnienia obfitość i raju na ziemi.

Proponujemy Wam cały dzień w krainie tulipanów – Holland w stanie Michigan.

Zacznijmy od początku, czyli od historii.

Pomysł stworzenia święta tulipanów w Holland narodził się na spotkaniu kobiecego klubu literackiego w roku 1927. Lida Rogers, nauczycielka biologii w miejscowej szkole, zaproponowała, by miasto uznało tulipany za swój symbol, przez wzgląd na ich związek z Holandią. W 1928 roku, przywieziono do miasta 100 tys. cebulek tulipanów, z zamysłem obsadzenia nimi m.in. miejskich parków. Mieszkańcy mogli kupić cebulkę za 1 centa. Rok później Holland rozkwitło tysiącem tulipanów i do miasto zaproszono gości, by mogli podziwiać w majowy weekend tulipanowy festiwal. I tak się zaczęła historia.

Nasza wyprawa zaczyna się od wyjazdu o godzinie 6 rano, sprzed biura Rek Travel (5825 W. Irving Park Rd., Chicago, IL 60634). Potem przejazd przez stany Illinois i Indiana do stanu Michigan. Po drodze zobaczymy m.in. obiekty jednej z największych rafinerii na świecie – w Whiting. Przejazd przez Gary, dawną stolicę przemysłu stalowego, która swą renomę utraciła wraz z zakończeniem „Zimnej Wojny” i spadkiem zamówień na czołgi i inny ciężki sprzęt wojskowy. Dojazd do Holland w stanie Michigan.

Z Michigan pochodzi wielu sławnych ludzi. Urodzili się tu: twórca amerykańskiego przemysłu samochodowego – Henry Ford, a także noszący to samo nazwisko Prezydent USA – Gerald Ford, słynni bokserzy Muhammad Ali i Sugar Ray Robinson, Madonna, Burt Raynolds, Steven Seagal, Stevie Wonder, Robin Williams, Eminem i wiele innych sławnych dzisiaj postaci.

Wywodzące się z Europy mniejszości etniczne zamieszkujące Michigan do dzisiaj pielęgnują kulturę i tradycje krajów swojego pochodzenia, a Holland, największe skupisko ludności pochodzenia holenderskiego, jest centrum kultury holenderskiej. Miasteczko Holland zostało założone w 1847 roku. W przeciwieństwie do później zasiedlanych przez holenderskich osadników regionów, miasto do dzisiaj jest pełne kultury i dawnych tradycji kraju przodków. Jednym z wielu elementów ukazujących rodzimą kulturę i obyczaje jest organizowany od 1930 roku Festiwal Tulipanów. W czasie tego lokalnego święta, corocznie – w maju, ulice miasta i pobliskie ogrody zdobi około 6 mln zasadzonych na tę okazję tulipanów. W festiwalowe dni goście mogą zapoznać się ze zwyczajami i kulturą dawnej i obecnej Holandii. Serwowane są potrawy tradycyjnej holenderskiej kuchni, a na ulicach widać mieszkańców ubranych w dawne stroje.

W czasie naszej wycieczki weźmiemy udział w festiwalowej paradzie i złożymy wizytę w typowej holenderskiej wiosce, ukazującej tradycje i sposób życia holenderskich osadników. Poznamy sposób wytwarzania chodaków – tradycyjnych, drewnianych butów, których historia sięga XIV wieku i  zwiedzimy plantację tulipanów, gdzie obejrzymy tysiące pięknych kwiatów, w wielu odmianach i kolorach. W lokalnych sklepikach będzie możliwość zakupu oryginalnego rękodzieła, w tym ręcznie malowanych, drewnianych tulipanów, biało-niebieskiej porcelany, kufli, ozdób choinkowych i wielu innych pamiątek.
Do Chicago wrócimy w godzinach wieczornych.

Zapraszamy ma inne festiwalowe wyjazdy z nami!!!!

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Teksas i Nowy Meksyk – w krainie słońca, kaktusów i … kosmitów

$1745 8 dni 07-13-2024

Hawaje: Maui, Oahu 2024

$1995 8 dni

Hawaje: Maui, Oahu 2024

$1995 8 dni 06-12-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 46